Şimdi Ara

Pocophone F1'in kamera yeteneklerini geliştiren güncelleme yayınladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi geçtiğimiz Ağustos ayında Pocophone F1 adlı bir modelini tanıtmıştı. Ülkemizde de satışa sunulan bu akıllı telefonla ilgili yeni bir güncellemenin yayınlandığı açıklandı. Cihazın kamera yeteneklerini geliştiren bu güncellemenin detaylarına geçelim.

Süper ağır çekim ve gece modu

Pocophone F1'in geliştirici ekibi süper ağır video çekimi ve fotoğraf çekimi için gece modu özelliklerinin de yer aldığı beta bir güncelleme paketi hazırlamışlardı. Şimdi bu güncellemenin kararlı bir sürümünün piyasaya sürüleceği belirtildi.

MIUI 10 v10.2.2.0
    sürüm numarasına sahip güncelleme 120 ve 240 fps modlarına ek olarak 960 fps süper ağır video çekimine izin veriyor. Ayrıca düşük ışıklı ortamlarda daha iyi fotoğraflar çekilmesi için cihaza bir de gece modu çekim seçeneği ekleniyor. Ne yazık ki bu güncellemede geçen yıl vaat edilen 4K 60 fps video kayıt özelliğinin gelmeyeceğini de belirtmeden geçmeyelim.

• Bu şerefsiz şaomi, bilerek kamera yeteneklerini öldürmüş bu telefonda. Malesef f1 in kamerası çok kötü. En ufak titremede fotoğraflar bulanık, renkler soluk, kontrast berbat. Sırf ucuza mi8 satıyorlar diye aynı sensör olmasına rağmen bilerek kamera performansını düşürüyor bu terbiyesiz firma. Buna rağmen ucuza snapdragon veriyor diye fanboylarından geçilmiyor forumda.

mi8 kamera uygulamasını bir şekilde yükleyip kullananlar mi8 ayarında fotoğraf kalitesi elde etmişler, o derece yani.

not: pocophone f1 sahibiyim (yedek telefon olarak, ana telefonum değil)
  • Daha önce yayımlanmamışmıydı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu şerefsiz şaomi, bilerek kamera yeteneklerini öldürmüş bu telefonda. Malesef f1 in kamerası çok kötü. En ufak titremede fotoğraflar bulanık, renkler soluk, kontrast berbat. Sırf ucuza mi8 satıyorlar diye aynı sensör olmasına rağmen bilerek kamera performansını düşürüyor bu terbiyesiz firma. Buna rağmen ucuza snapdragon veriyor diye fanboylarından geçilmiyor forumda.

mi8 kamera uygulamasını bir şekilde yükleyip kullananlar mi8 ayarında fotoğraf kalitesi elde etmişler, o derece yani.

not: pocophone f1 sahibiyim (yedek telefon olarak, ana telefonum değil)

• bişey dicemde madem güncellemeyle gelişti kamerası neden kutudan öyle çık adı?:D çünkü amaç göz boyamak

• muratai kullanıcısına yanıt
    Hocam yalnız bu dediğinizi gizli yapmıyorlar ki, siz mi8’in ucuzu olduğunu bilerek alıyorsunuz zaten, firma da özellikleri kıstıklarını söylüyor ben burada yanlış bir durum göremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKattchup

Hocam yalnız bu dediğinizi gizli yapmıyorlar ki, siz mi8’in ucuzu olduğunu bilerek alıyorsunuz zaten, firma da özellikleri kıstıklarını söylüyor ben burada yanlış bir durum göremedim.
    Yahu telefonun fiyatı 200 dolar değil ki? 300 dolarlık telefon, hepi topu 80-100 dolar daha ucuz mi8 den.
    İşlemcisi aynı sonuçta, daha düşük işlemci filan koymamışlar. Telefon fişek gibi hızlı, kamera sensörüne kadar aynı mi8 ile ama yazılımsal olarak bilerek kötü bırakmışlar telefonu. Bu yaptıkları bildiğiniz adilik.
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Şöyle düşünün 80-100 dolar ucuz ve aynı özellikte, mi8’i nasıl satacaklardı ? Sizin açınızdan üzüldüm umarım güncellemeyle iyi bir hal almıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamerayı güncellemeyle geliştirmek nedir yav.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mİ 8 ile aynı güncelleme ancak bence güncellemeyin çünkü mi 8 de Full HD yi 120 fps den 30 fps düşürmüşlerdi aynısı pocophone içinde olabilir.

• O kadar çok şey okuyorum ki. Meizu 16 daha iyi diyorlar. 2000 2500 arasında bir bütçem çıkacak ve pocoda karar kıldım fakat öylece bakıyorum
  • Aman uzak durun kamera önemli ise. Bende eski 6600 Nokia vardı. Mix2kullaniyordum inanın arada cok bir fark yoktu 6600 ile...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • G3 ün kamerası çok güzel çekiyor benim için. o yüzden poco üzmez diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.