Şimdi Ara

Şimdi de GeForce GTX 1660 Ti ekran kartı söylentileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Işın izleme tabanlı Turing ekran kartlarını GeForce RTX 2060 ile noktalayan Nvidia yakın zamanda ışın izlemeyen bir seriye başlayacak. TU11x grafik çekirdeği barındıran ekran kartları GTX 11xx serisi yolda.

GeForce GTX 1160 Ti özellikleri

Turing mimarisinin alt sınıfı durumunda olacak TU11x birimi RT çekirdekleri barındırmıyor. Turing Shaders olarak adlandırılan grafik çekirdekleri temel olarak CUDA ile aynı. Diğer taraftan Tensor çekirdekleri ile yapay zekâ teknolojilerine kapılar kapatılmamış.

Ayrıca Bkz.Sony yeni bir orta seviye aynasız kamera duyurdu

Daha önce GeForce GTX 1160 ekran kartı gündeme gelmişti. Şimdi ise GTX 1160 Ti gündemde. 1536 Turing çekirdeği barındıran ekran kartı 6GB GDDR6 belleği 192-bit bellek veri yolunda çalıştırıyor. Her iki ekran kartı da TU116 grafik birimini temel alıyor.

Nvidia’nın bu kartları 300$ bandının altında konumlandıracağı ifade ediliyor. Bu segmentte hali hazırda GTX 1060 6GB ekran kartı yer alıyordu. Yine GTX 1070 ekran kartı da indirimlerle bu banda girebiliyordu.

GTX 11xx serisi bir nevi meydanı boş bırakmama amacı taşıyor. RTX ekran kartlarının görece yüksek fiyat etiketleri, yeni mimariyi isteyen ancak ışın tabanlı izleme teknolojisine para verme gereği hissetmeyen kullanıcıları tereddüte düşürüyordu. Nvidia bu hamleyle hem safları sıklaştıracak hem de Radeon RX 590 modeline cevap vermiş olacak.

• benim anlamadığım bir konu var ! siz neyin kafasını yaşıyorsunuz ? ulan iki tane dünyada grafik kartı üreten dev şirket var ve sen kalkmış bu bundan iyi bu ondan iyi diye boş beleş tartışmaya giriyorsun ! ya amd alacaksın eğer oyun veya diğer işlerin için bilgisayarına lazımsa yada nvidia varmı başka alternatifin ? yok ! ulan gidinde bir ekmek parası kazanın be ananızın babanızın himayesinden bir kurtulun da para kazanmak neymiş önce onu bi öğrenin kanı bozuklar başlayacağım sizin bu ukalaca tartışmalarınıza hangi evrende yaşıyorsunuz ulan burası türkiye bu kadar mı insanlar çevresinde olan bitene duyarsız kalır bu kadar mı bencil olur pazarda patlıcan patates biber kaç lira oldu haberiniz var mı ulan gelecek kaygısı olmayan ergenler ! ağzımı bozmuyorum yoksa bu içerik kısa sürede editörler tarafından silinir diye, o yüzden siz gidin bi para kazanmaya başladıktan sonra çarşı pazar gezin
  • 1150Ti OC kafi... Şimdiden söylüyorum.

• Şu saat den sonra ne çıkarıyor bilmem.GTX970 i 4 sene kullandım RTX2070 e geçtim bir 4 sene daha işim olmaz ekran kartları ile.

• elektrontan E kullanıcısına yanıt
    2 Sene sonra oyunlardan dolayı üst versiyonu alman gerekirse görüşürüz :D Ben GTA 6 yı bekliyorum en az 10 GB grafik belleği gerekecek gibi normal ayarlar için

• Nvidia ekran kartı konusunda şuan açık ara önde, baya daha böyle gider gibi. Birde fiyatları ucuzlasa süper olacak.

• başlık baya etkili olmuş 1660ti XD

• Envidya hızını alamamış galiba,baksana 1050,1150,1160 derken 1660Ti
  • Amd'nın tanıttığı kartta ışın izleme teknolojisi (ray tracing) yok diye dillerinden düşürmeyenler al bak bunda da yokmuş. Bunu eleştirecek misin tabi ki eleştirmeyeceksin yaptığınız sadece fanboyluk sonra biz laf edince biz fanboy oluyoruz. Ne oldu Nvidia efendi satamadın mı kartları indiremedin mi fiyatlarını da hemen acele yeni seri getiriyorsun?
  • 350 dolara 1080 performansında kart çıkardı 275-300 doalra 1660 ti(gtx 1080 gücünde) 450 dolara (gtx 1080 ti gücünde kart çıakrınca) amd fişini çekicek. 700 dolara radeon al. fanboyun önden gidenisn rasyonellikten uzak yorum yapıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 18 Ocak 2019; 2:7:33 >
  • cengiz7 kullanıcısına yanıt
    Neye istinaden konuşuyorsun. metro gelicek oyununda bakıcaz. Oyun piyasası 2014 den beri adam akıllı ilerlme kaydedmedi. Çok 2 seneye oyunların uçup kaçıcağını düşünmüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

350 dolara 1080 performansında kart çıkardı 275-300 doalra 1660 ti(gtx 1080 gücünde) 450 dolara (gtx 1080 ti gücünde kart çıakrınca) amd fişini çekicek. 700 dolara radeon al. fanboyun önden gidenisn rasyonellikten uzak yorum yapıyorsun.
    Siz önce gidin ekran kartı sıcaklıklarını araştırın malum halen daha Amd ısınıyor modundan çıkamamışsınız.
  • google yaz r9 380/390/290/280 ısınma sorunu diye inglişçede yaz dünya kadar link çıkar. Etrafımda r9380x /290 lRIN ÇOĞU 3. YILI göremden sıkıntı çıkarttılar. Belki ban tesadüf etti. Keşke amd bişey yapsada rekabet gelse. AMD severim güç tüketimlerini düşürse alırımda nvidia göre öncelikde veririm. Maalesef. Dikkat ediyorum nvida çamur atmak için gereksiz muhabetler giriyosun yarın gtx 1660ti çıksın gtx 1070 ti gücünde olsun fiyat 275-300 doalr desin gidip rx 590 alanın iq sundan şüphe ederim. AMD ezdi geçti nvida bunu bilin amd elinde tek koz fiyattır. Şua rx 580 en iyi f/p ürün fyat başıan fps şuan 1080 p 60 hz standartını kRŞILIYOR İYİ KÖTÜ 144 HZ MONİTORUM 2k monitorum var diyen adam vega alması mantıklı nvidia mı F/p açıısndan.
  • Oyunların gelişmesinin önünde ki en büyük engel zaten son kullanıcının edinebildiği grafik kartı ve işlemci hızı. Oyunlar kayan nokta hesaplamalarından ibaret. Ne kadar çok hesaplama ve doku işleme; o kadar çok kalite, o kadar çok işlemci gücü. Yani Adamlar daha kaliteli oyun yapamadığından değil, müşterinin elinde bunu kaldıracak makine olmadığı için dostum.
  • ekran kartı isimleri gittikçe karışıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mantıklı olan alışveriş şekli bu zaten. Güle güle kullanın.

• Chagotta kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam Nvidia yıl seviyorsun her yerde onu övmek istiyorsun bunu anlarım. Ama usturuplu salla nvidia nın bile böyle performans iddiaları yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1060TI mi 1660TI mi arkadaşlar,başlıkta 1660TI yazıyor ama haberde hiç bu isim geçmiyor, bir hata yok mu?
  • Yani gtx 1070 gücünde olacak ve 2 gb vram eksik olacak. 1070'in fiyatı indirin daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu pazara yetişmek imkansız..

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.