Şimdi Ara

Cory Barlog God of War'da Neden Daha Fazla Boss Olmadığını Açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    God of War yönetmeni Cory Barlog, NoClip ile yaptığı röportajda oyunun geliştirme sürecinden bahsetti ve oyuna neden fazla farklı boss eklemediklerini daha doğrusu ekleyemediklerini açıkladı.

Cevap kısaca zaman ve kaynak yetersizliği.

"Çok fazla bossu oyundan kesmek zorunda kaldık. Yani çok daha fazla bossa sahiptik, çok daha iddialı, daha çılgın bir oyundu. Geliştirme süreci devam ederken fark etmeye başlıyorsunuz 'hayır bu çok büyük bunu yapamayız' Bir boss 30 geliştiriciye ve bir buçuk yıla mal oluyordu. Gerçekten düşünüldüğünde bu kesinlikle çok büyük bir ölçek."

Cory Barlog ayrıca bosslar üzerinde çalışan ayrı bir ekip olduğunu ancak bu ekibin daha sonra başka şeyler üzerinde de çalışmak zorunda kaldığını ve bunun da oyuna yeni bosslar eklemeyi zorlaştırdığını belirtti.

Cory Barlog bu konuda son olarak, oyunda bolca bulunan trollerin aslında gerçek anlamda boss olmadıklarını da belirtti. Ekip büyük yaratıklar ile savaşta sağlık barını nereye koyacaklarını bulmakta zorlanmış ve en sonunda onlara da bir boss sağlık barı vermenin en mantıklısı olduğuna karar vermiş.

Röportajın tamamını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. 

• Grafik saplantili piksel olucusu oyuncular su haberi iyi okusun.Bu bitmez grafik acgozlulugu yuzunden GoW capinda oyunlari gormek icin 8 sene gibi inanilmaz uzun bir sure bekliyoruz.Artik mevcut gorsel seviyede kalinip icerige daha fazla yogunlasmasi lazim yapimcilarin.Adamlarin ustunde anormal iyi gorunen oyun yapmaliyiz baskisi olmasa daha cesitli ve kisa surede gelecek oyunlar gorecegiz.Artik oyunlar cok cok iyi gorunuyor zaten.Bu gorsellik fazlasiyla yeter.Koca Sony bile buyuyen maliyet ve is zaman kaybi riskine ancak katlaniyor demekki.
    Oyunun yılın oyunu ödülünü almasına sevinmiştim sırf yapılan dünyasından dolayı ama buna gelmiş geçmiş en iyi oyun diyenler ne oluyor anlamadım? Biri Last of Us en iyi oyun der, birisi Gow en iyi oyun der, birisi Uncharted 4 en iyi oyun der hayatınızda ilk defa bir konsol alıp oyunlarla yeni mi tanıştınız? Çünkü buradan bakınca öyle bir haliniz var.
    Oyundaki boss dövüşleri efsaneydi. Çok uzun süreler uğraşmışlardır özellikle uygulama aşamasında.

Pc-konsol konusunda fikirlerim çok değişmedi (ayrıca konsolu almamın nedenlerinden birisi 4k oynatacak bir Pc sistemi toplamak ülkemizde aşırı pahalı olmasından ötürü). Bence gelmiş geçmiş en iyi oyun diye bir şey yoktur oynadığım en iyi oyunlardan birisi diye bir şey vardır. Ayrıca toplasan yarım saat Cs Go oynamamışımdır.
  • Grafik saplantili piksel olucusu oyuncular su haberi iyi okusun.Bu bitmez grafik acgozlulugu yuzunden GoW capinda oyunlari gormek icin 8 sene gibi inanilmaz uzun bir sure bekliyoruz.Artik mevcut gorsel seviyede kalinip icerige daha fazla yogunlasmasi lazim yapimcilarin.Adamlarin ustunde anormal iyi gorunen oyun yapmaliyiz baskisi olmasa daha cesitli ve kisa surede gelecek oyunlar gorecegiz.Artik oyunlar cok cok iyi gorunuyor zaten.Bu gorsellik fazlasiyla yeter.Koca Sony bile buyuyen maliyet ve is zaman kaybi riskine ancak katlaniyor demekki.
  • Hadi git işine be...gow 3 ü nasıl yapmışlar stig ağbinden bişeyler öğrenseydin.bide utanmadan zaman sıkıntısından bahsediyor.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ereneren

Hadi git işine be...gow 3 ü nasıl yapmışlar stig ağbinden bişeyler öğrenseydin.bide utanmadan zaman sıkıntısından bahsediyor.
    God of War 3 ile God of War'ı bir tutuyorsan güldürürsün kendine.
  • Oyunun tek eksiği boss savaşının az olmasıydı zaten ha olanlarda baya iyiydi zaten.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • ben 1 -2 yıl daha uzatıp keşke yapsalarmış tam ve dolu bir oyun oynamış olurduk neyse artık devam oyununda fazladan boss görmek dileğiyle.
  • Bende diyorum Boss yok kimse inanmiyor.. okadar savas yaptik diyenler var birde :D
    Spoiler da veremiyorum simdi

• Oyunu yeni bitirme fırsatım oldu bu oyunu nasıl goty seçmişler hayret ettim. Açık ara serinin en kötü oyunu olmuş boss sayısını geçtim oyunda normal düşman çeşiti bile azıcık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hellknight69

Oyunu yeni bitirme fırsatım oldu bu oyunu nasıl goty seçmişler hayret ettim. Açık ara serinin en kötü oyunu olmuş boss sayısını geçtim oyunda normal düşman çeşiti bile azıcık.

Dikkat çekmeyi başardığına göre gidebilirsin artık.
  • Adamlarin yaptigi is gercekten doneminin cok ilerisinde ve uzerine oyunun eksisi oldugu soylenen boss azligi konusunda boyle bir haber geliyor.

Bu oyunun emek vermenin, yaptigi is icin heyecan duymanin ne kadar harika sonuclar ortaya cikarabilecegi konusunda sektore verecegi cok ders var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyun kaç yerden GOTY ödülünü aldı. Siz saçma sapan sebeplerle oyunu kötüleme peşindesiniz. Adam daha da iyi olabilirdi diyor. Şu andaki kötü demiyor. Hali hazırdaki zaten GOTY. Ayıp sizin yaptığınız.

• Oyunu serinin diğer oyunlarıyla karşılaştırmamak lazım diğer oyunların o efsanevi havasını veremiyor zaten ama tek başına bakıldığı zaman gerçekten kaliteli bir oyun yapmışlar.

• Oyun tüm zamanları en iyi 10 oyunu arasına rahatlıkla girer, o kadar iyi bir oyun yani. Bıdı bıdı yapanlar hiç bakmayın, oyunun aldığı puanlara ve goty almasına da Sony para yedirdi diyordu bu tipler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark dragon -- 17 Ocak 2019; 23:4:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

quote:

Orjinalden alıntı: Hellknight69

Oyunu yeni bitirme fırsatım oldu bu oyunu nasıl goty seçmişler hayret ettim. Açık ara serinin en kötü oyunu olmuş boss sayısını geçtim oyunda normal düşman çeşiti bile azıcık.

Dikkat çekmeyi başardığına göre gidebilirsin artık.

Hype larınızı yemeyiz görünen köy kılavuz istemez bu serinin gerçek fanları bile beğenmedi bu oyunu çünkü olmamış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer oyunda daha fazla olur. Çünkü oyunla ilgili çoğu şey artık hazır. Serideki diğer oyunlardan çok farklı sıfırdan bir oyun yaptılar ve tuttu. Bunun üzerine inşa edilecek şimdi. Daha fazla çeşitlilik sunabilirler.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Oyunu serinin diğer oyunlarıyla karşılaştırmamak lazım diğer oyunların o efsanevi havasını veremiyor zaten ama tek başına bakıldığı zaman gerçekten kaliteli bir oyun yapmışlar.

Efsanevi havasını veremiyor mu ? Oyunu oynamadığın nasılda belli.

• Adam olmamış bu oyun dedi ya :D Hadii :D

• Oyunun yılın oyunu ödülünü almasına sevinmiştim sırf yapılan dünyasından dolayı ama buna gelmiş geçmiş en iyi oyun diyenler ne oluyor anlamadım? Biri Last of Us en iyi oyun der, birisi Gow en iyi oyun der, birisi Uncharted 4 en iyi oyun der hayatınızda ilk defa bir konsol alıp oyunlarla yeni mi tanıştınız? Çünkü buradan bakınca öyle bir haliniz var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Oyunun yılın oyunu ödülünü almasına sevinmiştim sırf yapılan dünyasından dolayı ama buna gelmiş geçmiş en iyi oyun diyenler ne oluyor anlamadım? Biri Last of Us en iyi oyun der, birisi Gow en iyi oyun der, birisi Uncharted 4 en iyi oyun der hayatınızda ilk defa bir konsol alıp oyunlarla yeni mi tanıştınız? Çünkü buradan bakınca öyle bir haliniz var.
    Senin icin en iyi oyun hangisi dersek counter strike global offensive diyecegine eminim.

Yillardir pc master race deyip konsollari kotuledin ama gun geldi xbox one x almissin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark-Samurai

Senin icin en iyi oyun hangisi dersek counter strike global offensive diyecegine eminim.

Yillardir pc master race deyip konsollari kotuledin ama gun geldi xbox one x almissin.

Alıntıları Göster
    Pc-konsol konusunda fikirlerim çok değişmedi (ayrıca konsolu almamın nedenlerinden birisi 4k oynatacak bir Pc sistemi toplamak ülkemizde aşırı pahalı olmasından ötürü). Bence gelmiş geçmiş en iyi oyun diye bir şey yoktur oynadığım en iyi oyunlardan birisi diye bir şey vardır. Ayrıca toplasan yarım saat Cs Go oynamamışımdır.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.