Şimdi Ara

Sony yeni bir orta seviye aynasız kamera duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Son dönemde YouTube gibi platformlarla büyük önem kazanan vlogger konusuna fotoğraf makinesi üreticileri de ilgi gösteriyor. Sony yeni A6400 kamerasıyla vlogger’ları ve fotoğrafçıları hedefliyor.

Sony A6400 özellikleri ve fiyatı

Sony A6400 adındaki yeni model firmanın APS-C aynasız kamera serisinin son üyesi. Sony A6300 ve  A6500 modellerinin arasına yerleşen yeni üye 180 derece dönebilen LCD dokunmatik ekranı ile ağırlıklı olarak vlogger kesimine hitap edecek.

Ayrıca Bkz.Radyo dalgalarıyla enerjisini karşılayan Bluetooth modül ilgi görüyor

24MP çözünürlüğünde bir sensöre sahip olan modelde BIONZ X görüntü işleme motoru yer alıyor. Motor ile birlikte çalışan yüksek performanslı otomatik odaklama özelliği 0.02 saniyede odaklama yapabiliyor. Sony A6300 modelinden yaklaşık 1.8 kat daha hızlı.

4K çözünürlüğünde 30fps video kaydeden modelin ISO değeri 32000 iken sadece fotoğraflarda gelişmiş mod ile 102400 değerine ulaşabiliyor. XGA OLED Tru-finder vizör 89 fonksiyona sahip ve 8 özelleştirilmiş profil atanabiliyor.

Sony A6400 aynasız kamera modeli 900$ fiyat etiketine sahip. 16-50mm F3.5-5.6 lens ile birlikte 1000$ olacak kamera Şubat ayı itibariyle piyasaya çıkacak.

• Gereksiz olmuş. a6300 zaten 4k çekiyor. a6500'deki görüntü sabitleyici koymamışlar. eee ne anladım ben bu işten. tek farkı ekranın üste doğru dönmesi. bende nex 5R var. onun da ekranı yukarı doğru dönüyor. ayrıca vlogger'lar için mic girişi yok hala mesela. sonuç olarak çıkarmış olmak için çıkmış bence. gerçi beni fazla ilgilendirmiyor. ben 2. el bi a6000 alıcam bana yeter. a6400 a6500 alacağım paraya gider temiz bir a7ii alırım. aps-c çin yüksek fiyatlar bence gereksiz.
  • geç geldi ama neyse

• There's no in-body image stabilization. 6500'ü öldürmemek için koymamışlar yine.

• Lensler çok pahalı

• 650D den 700D ye geçiş gibi anlamsız olmuş, sırf çıkartmak için çıkartmışlar gibi

• Cihazlar güzel ama segmentasyon yapmak için işin suyunu çıkardılar.

• Gereksiz olmuş. a6300 zaten 4k çekiyor. a6500'deki görüntü sabitleyici koymamışlar. eee ne anladım ben bu işten. tek farkı ekranın üste doğru dönmesi. bende nex 5R var. onun da ekranı yukarı doğru dönüyor. ayrıca vlogger'lar için mic girişi yok hala mesela. sonuç olarak çıkarmış olmak için çıkmış bence. gerçi beni fazla ilgilendirmiyor. ben 2. el bi a6000 alıcam bana yeter. a6400 a6500 alacağım paraya gider temiz bir a7ii alırım. aps-c çin yüksek fiyatlar bence gereksiz.

• Nikon ve Canon gibi markaların parçaları daha ucuz ve bulunabilir düzeyde. Hem 2. el ürün gammı da geniş. Sony'in ürünleri de güzel ama ülkemizde pek tutulmuyor..

• Pek anlamam ama fiyatı biraz pahalı geldi keza Türkiye fiyatı da değilken bile.

• Sony önce telefon kısmında her sene iki üst düzey model çıkararak düzeni bozdu şimdi'de aynı şeyi Kamera kısmında yapıyor, Yapmak için yapıyor resmen bunlar yerine lens çoğaltmayı düşünse daha yararlı olacak.
  • Ekran dönmesi, mikrofon girişi, sensörde titreşim önleyici.

Bu 3 önemli özelliği tek makinaya koymayıp, kombinasyonlarını koyuyorlar, muhtemelen pazarlama ile alakalı birşey. Yoksa teknik olarak bir mantığı olduğunu sanmıyorum.

Sırf ekran dönüyor diye a5100 aldım.

Mikrofon girişi, sensörde titreşim önleyici olsa keşke diyorum. Ne kadar para verirsem vereyim Sony'de böyle bir makina yok.

Canon M3 alayım desem onda da usb den şarj olma özelliği yok. Bişeylerden vazgeçmemiz şart maalesef. O yüzden a5100 yeterli bana hala. Ekranı dönse mikrofon girişi olsa A6500 için para biriktirebilirdim ama şuan saçma benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güya vlogger için kamera çıkarıyorsun, titreşim engelleme sistemini koymuyorsun. Sırf ekrandan kendini görebilmek için bu kamerayı alır mı kimse.

Ölü bir makine daha.
  • Sony kendi ayağına sıkmaya devam ediyor
    Başkasının yumruğunu yemeyen kendi yumruğunu
    Balyoz sanıyor sony de bu hesap
    Sony bu satış politikasını devam ettirirse bu ülkede işi biter

Hayatta bir daha. Sony diye bir fotoğraf ekipmanı almam
    Benim sony le artık işim olmaz
    A9 ve S serisi dışında bütün gövdelerini ve lenslerini
    Kullandım

Fujifilm XT3 ve lenslerinden aldığım keyfin onda birini
    Alamadım

Sony herbir özellik için ayrı ayrı gövde çıkarmaya devam etsin
    Çünkü millet enayii ya her özellik için gövde alıcaklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 10 Şubat 2019; 21:24:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşey merak ettim bilmediğim için soruyorum, fotograf makinalarında diyafram değeri cok yüksek, telefonlarda ise düşük ısıkta iyi resim için f1.5 e kadar indi, fotograf makinaları flaşsız az ısıklı ortamlarda başarısız mı?

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Satışlar öyle demiyor ama hocam, özellikle a7 iii İnanılmaz satıyor.
    Sony croplu makinalarına üvey evlat muamelesi yapıyor,
    Ama iş ff ye gelince öyle değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unknownartist kullanıcısına yanıt
    Satışlar bitti artık kimse gidipte A7 m3 e 15-16 bin tl vermiyor
    24. Mp ff hangi satışlar 2 -3 aydır yerinde sayıyor hepsi
    Onun içinmi peşpeşe a6400 a6700 a7000 ff görünümlü 3 gövde çıkarttı
    Yusuf yusuf durumundalar
    Piyasaya bir gitde bayilerle konuş alanlarda spot alıyor 1700 dolarlık
    Makineyi bir ff lensi 12-13 bin tl değmez

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Birincisi objektif değişken gövdelerde diafram lenslerdedir
    Ancak kompak yani değişmeyen lenslerde olan makinelerde yine lensin üzerindedir
    Lenslere göre ışık dıafram değişir
    Mesela 35. mm f 1.4. Lensle loş ışıkta flaşsız bayağı güzel kareler alınabilir
    35. Mm f2.8 lensle ısoya yüklenip açarsın mecbur ondada noıse yanı kumlanma
    Çok olur

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben tr için değil dünya geneli konuşuyorum :)
    Bence a7 iii ile ciddi rekor kıracak sony, Amazon best seller de yok satıyor. Bir çok sitede de öyle.
    Türkiye'de malesef bu hobi çok pahalı.
    Bize biber bile lüks hocam bırakın ff makinayı. Malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: unknownartist

Hocam ben tr için değil dünya geneli konuşuyorum :)
    Bence a7 iii ile ciddi rekor kıracak sony, Amazon best seller de yok satıyor. Bir çok sitede de öyle.
    Türkiye'de malesef bu hobi çok pahalı.
    Bize biber bile lüks hocam bırakın ff makinayı. Malesef.
    Maalesef böyle bir durum var ülkemizde, Diğer markalarda pahalı ama bu konuda sony ve olympus başı çekiyor bence TR pazarında, Sony'nin eksi tarafı makinaların yanında lens fiyatlarınında aşırı pahalı olaması sadece makina almak ile bitmiyor lensler'de makina fiyatlarında neredeyse, ikinci el FF sistem toplamak isteyen biri A7II ve yanına tek bir lens almak istese iyi bir tane en azından 10.000TL gibi bir fiyat vermek zorunda Dikkatinizi çekerim İkinci el fiyatı bu, Sony tarafında tak gez lens olarak fuji Xf16-55 F2.8 veya Olympus 12-40 F2.8 pro gibi kaliteli seçenekler yok aynı fiyat aralığında çok büyük bir eksiklik buda, Sadece bir iki özellik ekleyip aynı makinaları çıkartıp duruyor bunun üstüne yanlış bir yol izliyor şuan, Son cümlenede katılıyorum maalesef.

• unknownartist kullanıcısına yanıt
    Tabi canım orada haklısın hemde çook sana katılıyorum

Ben bizim ülkeden bahsetmiştim yoksa tabiki
    Adamlar amerlka fiatıyla aynı alıyorlar

Grondfel tayfun kardeşiminde dediği gibi gövdeyi
    Almakla iş bitmiyor lens fıatları hobici olayını aşmış

Bu konuda fujifilme helal olsun hem direk ürünlerini
    Kendi dünya piyasasındaki fiatla aynı hatta dahada
    Düşük fiata satıyorlar ürünlerin imaj kaliteleride
    Hiçde sonyden aşağıya kalmaz hatta croplu modellerindende
    Daha iyi bile sayılabilirler

Ayrıca fuji benim babamın oğluda değil onunda hatasını görsem
    Burada yazarım kullandığı ürünün fanlarıyla sakın beni karıştırmayın
    Benim amacım burdaki hobici arkadaşlarıma daha fiat performans
    Ürünlerinde olduğunu anlatmaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.