- x
METAFİZİK OLAĞANÜSTÜ OLAYLAR
54 Cevap13907 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

54 Mesaj
19 Nisan 2007; 15:20:02 

Bu konularda paylaşabileceğimiz şeyler olduğunu düşünüyorum. Ne dersiniz?

999 Mesaj
19 Nisan 2007; 17:32:58 

fena olmaz....

Benim İçin Tek Sosyal Medya DONANIMHABER Ortamı, gerisi yalan,dolan.

164 Mesaj
20 Nisan 2007; 1:29:10 

ii güzel hoşta fazla korkmayalım sonra

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 11:05:10 

Her insan boşluğa düşme rüyası görmüştür. Ama nedense yere çarpmadan uyanırız. Bunun sebebini bilen varsa yazsın. Yada hiç yere çakılan oldumu?

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 12:29:06 

Bu konuları bence mizah bölümünde tartışmakta yarar var!! meta fizik bilime giriyormuki

99 Mesaj
20 Nisan 2007; 13:10:32 

Metafizik fizik ötesi demek
Bence asıl tabir şu olmalı: Fiziğin bizim bilmediğimiz kısmında cerayan eden olaylar..

Şuan ki fizik bilgimiz nedir acaba? Denizde damla..

quote:

bört

Bu konuları bence mizah bölümünde tartışmakta yarar var!! meta fizik bilime giriyormuki

İnsanlar anlayamadığı olayları araştıra araştıra bilim inkişaf etmiştir.
Dolayısıyla metafizik bilime değil bilim meta fiziğe girmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mancur -- 20 Nisan 2007; 13:12:21 >

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 13:12:51 

bilim ispata dayanır!!!

ya metafizik ???

99 Mesaj
20 Nisan 2007; 13:14:35 

Bence bu konu konuşulacaksa

ilk önce metafiziğin mahiyeti nedir konusundan başlanmalı.

99 Mesaj
20 Nisan 2007; 13:16:55 

quote:

bört

bilim ispata dayanır!!!

ya metafizik ???

işte sana ispatlanacak bi saha metafizik olayları araştır sebebini bul ve ispatla

metafizik olmaktan çıksın

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 13:23:10 

örnek verebilirmisin

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 13:29:26 

Bilim her şeyi çözmüşmü veya en sonunda çözebilecekmi.Gördüğümüz şeyler bilim çözene kadar gerçek değilmidir?

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 13:36:39 

Metafizik bir olay ispatlanınca niye metafiziğin dışına çıkacakmış?

99 Mesaj
20 Nisan 2007; 14:05:01 

quote:

mancur

işte sana ispatlanacak bi saha metafizik olayları araştır sebebini bul ve ispatla

metafizik olmaktan çıksın

Burada şunu ilave edeyim

Metafizik olayları ispatlamak demek illa doğruluğunu veya olduğunu ispatlamak demek değil.

bir hurafe de araştırılıp doğru olamayacağı kanıtlanabilir.

Metafizik olaylar bildiğimiz fizik kanunlarıyla açıklanamayan olaylar demektir.
Siz bir metafizik olayını araştırıp mantıksal ve bilimsel bir şekilde açıklarsanız
o olay metafizik olmaktan çıkar.

quote:

bört

örnek verebilirmisin

örneğe gerek yok sanırım
Ben metafizk olaylara nasıl bakılması gerektiğini söyledim
siz herhangibir olayda tatbik edebilirsiniz.

Yanlız şu kadarını söyleyeyim
bizce şimdi sıradan olan bazı tabii olaylar, fiziki kanunlar
bundan bin yıl önce çok acaib ve bir muammaydı.
şimdi fiziki olan olaylar, o zamanın fiziğine göre metafizik olaylardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mancur -- 20 Nisan 2007; 14:07:48 >

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 14:45:44 

Metafizik felsefe'nin bir dalıdır. İlk felsefeciler tarafından, "fizik bilimlerinin ötesinde kalan" anlamına gelen "metafizik" sözcüğü ile felsefeye kazandırılmıştır.

fizik, somut olayları inceler

metafizikse soyut olayları..

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 14:54:57 

Rüya yı fiziklemmi metafiziklemi açıklarsıız?

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:01:07 

bu rüyanızın içeriği ile ilgili bişi bence.

rüyanız, doğa üstümüydü

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:07:49 

Ben aslında karabasanlardan bahsetmek istemiştim

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:15:38 

üzgünüm karabasanlar ilgi alanıma girmiyor. ben genelde daha renkli rüyalar görüyorum

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:18:59 

siz bayanmısınız?

6587 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:21:44 

quote:

Orjinalden alıntı: bört

üzgünüm karabasanlar ilgi alanıma girmiyor. ben genelde daha renkli rüyalar görüyorum

ne güzel bir konu olmuş. yeni de bir üye kazanmışız. bu konu sayesinde ...

e tabii ki fake değilse ...

Zamanını dolu işlere harcamazsan, boş işler zamanını harcar. (deep)

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:29:01 

fake nedemek bilmiyorum. ben sadece düşüncelerimi yazdım hepsi o!

6587 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:34:00 

yani yeni üyesiniz ...

yani burada başka bir "nick" iniz yok ...

o zaman hoşgeldiniz diyelim ...

Zamanını dolu işlere harcamazsan, boş işler zamanını harcar. (deep)

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:34:24 

Ben geldiğimde kimse hoşgeldin dememişti..Yarbayım?

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 15:56:15 

teşekkür ederim hoş bulduk. konu enteresan geldi. katılmadan edemedim

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 16:10:03 

Bencede hoşgeldin.Konuyu hatırlayan kaldımı?

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 16:37:39 

quote:

Orjinalden alıntı:

Metafizik olaylar bildiğimiz fizik kanunlarıyla açıklanamayan olaylar demektir.
Siz bir metafizik olayını araştırıp mantıksal ve bilimsel bir şekilde açıklarsanız
o olay metafizik olmaktan çıkar.

Telepati ispatlanabilen bir metafizik olaydır.Bilimsel olarak ta incelenmektedir.Metafiziğin dışına çıkamaz. Bir çok konu hem fizik hem metafiziğin ortak elemanıdır.

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:07:04 

size katılmıyorum. fizikte her şeyi gözlemleyebilirsiniz
ama metafizikte gözleme yer yoktur!

20457 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:16:36 

quote:

Bana göre o yer rüyalar.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:22:34 

quote:

size katılmıyorum. fizikte her şeyi gözlemleyebilirsiniz

"Bir tavşan yavrusu annesinden kilometrelerce uzakta ve bir denizaltında öldürülür. Aynı anda annesinin huzursuzlandığı gözlenir" Herkesin bildiği bu deney metafiziksel bir gözlemdir. Bilimsel olmamasına rağmen bir ispattır.

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:33:04 

quote:

Orjinalden alıntı:

Bana göre o yer rüyalar.

Siz neye karşı çıkıyorsunuz anlayamıyorum. Bilimle her şey hallolur mu sanıyorsunuz?

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:33:29 

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

size yürekten katılıyorum

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:38:51 

[/quote]
"Bir tavşan yavrusu annesinden kilometrelerce uzakta ve bir denizaltında öldürülür. Aynı anda annesinin huzursuzlandığı gözlenir" Herkesin bildiği bu deney metafiziksel bir gözlemdir. Bilimsel olmamasına rağmen bir ispattır.
[/quote]

teadüf o ya belki o an tavşanın karnı ağrıyordu nerden bilebilirsiniz ki...

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:43:05 

quote:

Orjinalden alıntı:

Bu ne demek oluyor şimdi

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:51:47 

ben yarbayıma cevap verdim

quote:

Orjinalden alıntı: mahir ede

Bu ne demek oluyor şimdi

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 17:54:43 

quote:

Orjinalden alıntı:

teadüf o ya belki o an tavşanın karnı ağrıyordu nerden bilebilirsiniz ki...

Ama bu şekilde bir yere varamayız.

28 Mesaj
20 Nisan 2007; 18:04:19 

size göre tavşanların telepatik yeteneklerimi var

quote:

Ama bu şekilde bir yere varamayız.

54 Mesaj
20 Nisan 2007; 18:14:51 

Birçok ikizde, anne ile bebeği arasında ve evet tavşan ve yavrusu arasında bir çeşit iletişim var.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Nisan 2007; 18:46:29 

buradan konuyla alakalı kitaplar bulabilirsin; www.sinirotesi.com

Yaşanmış Esrarengiz olaylar diye bi kitap vardı.Belgeli-melgeli herkez anlatıyor yaşadıklarını vs. bu aralar canın sıkılıyorsa al oku derim.Ama 18 yaş altıysan psikolojik etkiler bırakabilir mesela bi kaç gün yatarken tırsarsın falan.

2839 Mesaj
20 Nisan 2007; 19:55:58 

quote:

Her insan boşluğa düşme rüyası görmüştür. Ama nedense yere çarpmadan uyanırız. Bunun sebebini bilen varsa yazsın. Yada hiç yere çakılan oldumu?

Böyle bir konusma okulda geçmişti.Ne kadar doğru bilmiyorum ama sanırım nesilden nesile aktarılan DNA ile alakalı.Önceden insanlar vahşi hayvanlardan korunmak için yüksek agaç tepelerinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlarmış.Doğal olarak ilk insanlar agaçlarda uyumak zorunda kalıyolardı bazen bu agaçlardan düşenler oluyormus, düşüş esnasında uyanıyolarmış. Bizde bundan dolayı hiç bir zaman yere çarptığımızı görmüyormuşuz.

TAMAMEN BİYOLOJİ HOCASININ ANLATTIKLARINI AKTARDIM

Tekseker

1839 Mesaj
20 Nisan 2007; 20:21:12 

quote:

Orjinalden alıntı: _DefeatMe_

Böyle bir konusma okulda geçmişti.Ne kadar doğru bilmiyorum ama sanırım nesilden nesile aktarılan DNA ile alakalı.Önceden insanlar vahşi hayvanlardan korunmak için yüksek agaç tepelerinde yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlarmış.Doğal olarak ilk insanlar agaçlarda uyumak zorunda kalıyolardı bazen bu agaçlardan düşenler oluyormus, düşüş esnasında uyanıyolarmış. Bizde bundan dolayı hiç bir zaman yere çarptığımızı görmüyormuşuz.

çok uçuk bir varsayım olmuş. hem neden düşüş esnasında uyanıyorlarmış ki?

"Ne aradığını bilmeyen, bulduğunu anlayamaz."
Confucius

54 Mesaj
21 Nisan 2007; 11:17:30 

Uyurken ölenler belkide rüyalarında çakılıyorlardı.Onun için yere çarptığını gören oldumu demiştim. Korkma konusuna gelince hayatın kendisi bir korku filmi gibi zaten. Düşünebildiğimiz her şeyden farklı şeler olabilir çünkü HAYAT HAYAL GÜCÜYLE SINIRLI DEĞİLDİR.

195 Mesaj
21 Nisan 2007; 13:28:37 

quote:

Orjinalden alıntı: _DefeatMe_

bildigim kadariyla olay biraz daha farkli ; beyin ruya esnasinda edinilen tecrubeleri tekrar yasatabilir ( yani bir diger anlamda elinizi yaktiysaniz ilerleyen surec icersindeki bir ruyanizda vucudunuzda bir yanma olayi goruyorsaniz beyin o aciyi bildigi icin size yasatacaktir - hatta oyleki uyandiktan sonra da o aciyi bir muddet - beyin aslinda orada bir lezyon olmadigini algilayincaya kadar - yasarsiniz.. benzer sekilde yasaminiz suresince bir yeriniz kirilmadiysa ruyalarinizda bir kirik agrisi hissedemezsiniz olsa olsa size anlatilanlardan bilincaltinda kalmis olani yasarsiniz ( burada sunu da belirtmekte fayda var; uyku sirasinda bedenin pozisyonundan dolayi herhangi bir organda olusan rahatsizligi ortadan kaldirabilmek icin -ornegin kolunuzun uzerine yattiniz ve kan dolasindaki aksama yada eklemlerdeki dislocation dan dolayi beyine gelen sinyaller aktif olan kisim tarafindan islenerek ruyaniza yansitilabilinir ve tepki gosterirsiniz, boylece organa rahatsizlik veren pozisyondan kurtulursunuz) - yukarida anlatilan gibi insan olumu tanimadigi icindirki ruyalarinda olemez, cunku beyin olumun arkasindan ne gelecegini bilememektedir..genellikle olume an kala buyuk bir korkuyla uyanirsiniz. yani merak etmeyin ruyanizda olemezsiniz. ancak duymuslugunuz vardir " ruyasinda olup ta obur tarafa yolculuguk yaparken yesil bir tunelin icinden yine parlak beyaz- yesil bir aydinliga dogru gidiyorsum - diyenleri; bu bu tamamen bir kabullenme-ogrenme olayidir , akli evvelin birisi gecmiste boyle bir hikayeyi sallamis ve kabul gormus, yada yaraticiligindan dolayi boyle bir yorumlama yapmis ( sonsuz secenek) ve oylece kalakalmistir, olumu yada olum anini goremeseniz bile boyle bir hikayeyi daha once duyduysaniz ( ki genellikle cok etkileyici hikayelerdir) buna benzer bir tecrube yasamaniz da dogaldir. yesil tunel yerine mor bir atla su bulutlarinin arasindan geciyordum diye bir hikaye yazilmis olsaydi bu ve benzeri tecrubeler anlatilacakti.
guzel ruyalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.tar -- 21 Nisan 2007; 13:30:44 >

32 Mesaj
21 Nisan 2007; 16:28:33 

quote:

aslıda benim yaşadığım bir karabasan olayı var ve gerçekten kötüydü

İmzam kural dışıymış.

6158 Mesaj
21 Nisan 2007; 18:09:56 

quote:

54 Mesaj
22 Nisan 2007; 17:10:58 

quote:

Orjinalden alıntı:

quote:

Bunu anlatırsan sevinirim.Sanırım bütün karabasanlarda ortak olan bazı şeyler var.

32 Mesaj
22 Nisan 2007; 18:10:59 

şimdi bizim oralarda yaz ayları baya bir sıcak olduğu için millet hep damda yatar e tabi bizde damda yatıyorduk sanırım 10 yaşında filandım ve sabah saat 5 - 6 gibiydi birden uyandım üstümde feci bir ağırlık hissettim kalkmaya çalıştım ama sanki bedenim bana ait değildi hiç hareket edemedim, sanki üstümde çok ağır bir yük vardı bağırmaya çalıştım ama yok sesim hiç çıkmıyordu parmağımı dahi oynatamadım sonra birden herşey düzeldi ve kalkıp oturdum ve gökyüzüne baktım sonra tekrar uyudum. Rüya değildi eminim ama çok ilginçti yani bedenini hiç haraket ettirememek sanki beden size ait değilmiş gibi hissetmek çok enteresan bir olay aslında hani bende ilginç olaylar çok da ama neyse...

quote:

quote:

Orjinalden alıntı:

quote:

Bunu anlatırsan sevinirim.Sanırım bütün karabasanlarda ortak olan bazı şeyler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sor-resh -- 22 Nisan 2007; 18:12:52 >

İmzam kural dışıymış.

351 Mesaj
24 Nisan 2007; 1:50:34 

arkadaşlar zorlamayın motoru yakacaksınız. kitaplar herşeyi yazmaz. ama avrupa amerika ve heryerde cinli evler insanlar olduğu bilinir.
en korkusuz adamı duman ederler..
rüyamda çakılmadım ama çaktım

''Para ile çalışan, alınan, satılan hiçbirşeye gönül verme''

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Nisan 2007; 16:52:55 

quote:

Orjinalden alıntı: sifusensei

arkadaşlar zorlamayın motoru yakacaksınız. kitaplar herşeyi yazmaz. ama avrupa amerika ve heryerde cinli evler insanlar olduğu bilinir.
en korkusuz adamı duman ederler..
rüyamda çakılmadım ama çaktım

837 Mesaj
24 Nisan 2007; 17:06:50 

discovery channell da haunting programını izleyin bence.bu olaylar hakkında yaşanmış hikayeleri sunuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quaking -- 24 Nisan 2007; 18:04:32 >

54 Mesaj
24 Nisan 2007; 17:22:32 

quote:

Orjinalden alıntı:

--------------------------------------------------------------------------------

şimdi bizim oralarda yaz ayları baya bir sıcak olduğu için millet hep damda yatar e tabi bizde damda yatıyorduk sanırım 10 yaşında filandım ve sabah saat 5 - 6 gibiydi birden uyandım üstümde feci bir ağırlık hissettim kalkmaya çalıştım ama sanki bedenim bana ait değildi hiç hareket edemedim, sanki üstümde çok ağır bir yük vardı bağırmaya çalıştım ama yok sesim hiç çıkmıyordu parmağımı dahi oynatamadım sonra birden herşey düzeldi ve kalkıp oturdum ve gökyüzüne baktım sonra tekrar uyudum. Rüya değildi eminim ama çok ilginçti yani bedenini hiç haraket ettirememek sanki beden size ait değilmiş gibi hissetmek çok enteresan bir olay aslında hani bende ilginç olaylar çok da ama neyse...

Orada seni rahatsız eden bir varlığıda hissetmişsindir sanıyorum. Bu klasik karabasan. Ben defalarca gördüm.Ancak bir seferinde içerdeki rahatsızlık veren varlığı da gördüm. Tepede köşede büzülmüş iki kırmızı gözü olan bir karaltıydı. Ruh ve madde yayınlarının bir derneği vardı Beyoğlu'nda . Rüyamdan o kadar etkilenmiştim ki oraya gidip onların yorumlarını dinlemek istedim. Bana uyuyunca ruhun vücuttan çıktığını bu arada uyanırsak hareket edemiyeceğimizi ve sesimizin çıkmayacağını ve benim gördüğüm o şeyin kendi ruhum olduğunu söylediler. Bana mantıklı geldi ve o korktuğum varlığa bir tür sempati duymaya başladım. Bu yoruma ne dersin? Enteresan olaylara boş verme anlat çünkü birçok kişi benzer gariplikler yaşıyor belki birşeyleri çözeriz.

2711 Mesaj
24 Nisan 2007; 19:44:27 

çoğu kez görmüştürüm birden çok yüksekten denize düştüğümü ama suya çarptığımı hiç hatırlamam ama şuda vardı 4 katlı evde oturuyoruz ruyamda balkondan atladığımı görüyorum fakat yere düşünce hiçbişey olmuyo yere düşerdüşmez kendimi hafifletiyomuşum yani yerde yuvarlanma gibi tekrar çıkıp tekrar atlamıştım ruyamda

CHEVROLET CRUZE LS BEYAZ ....

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2005 Üyesi.

ALIŞVERİŞ yaptıklarım: Noxco DH Yönetici.

32 Mesaj
24 Nisan 2007; 21:29:42 

quote:

Orada seni rahatsız eden bir varlığıda hissetmişsindir sanıyorum. Bu klasik karabasan. Ben defalarca gördüm.Ancak bir seferinde içerdeki rahatsızlık veren varlığı da gördüm. Tepede köşede büzülmüş iki kırmızı gözü olan bir karaltıydı. Ruh ve madde yayınlarının bir derneği vardı Beyoğlu'nda . Rüyamdan o kadar etkilenmiştim ki oraya gidip onların yorumlarını dinlemek istedim. Bana uyuyunca ruhun vücuttan çıktığını bu arada uyanırsak hareket edemiyeceğimizi ve sesimizin çıkmayacağını ve benim gördüğüm o şeyin kendi ruhum olduğunu söylediler. Bana mantıklı geldi ve o korktuğum varlığa bir tür sempati duymaya başladım. Bu yoruma ne dersin? Enteresan olaylara boş verme anlat çünkü birçok kişi benzer gariplikler yaşıyor belki birşeyleri çözeriz.

bilmiyorum belki evet bir "varlık" hissettim diyebilirim bu arada o varlığa sempati duymaya başladım demişsin bilmiyorum aynı "varlık" lardan mı bahsediyoruz ama inan benimde korktuğum yok çünkü doğduğum gün başlamış hep devam etti ve hep edecek ama çok az kişi biliyor tabi derine girmeden yüzeysel olarak...

İmzam kural dışıymış.

99 Mesaj
25 Nisan 2007; 9:24:54 

quote:

Bazı insanların uyurken ruhlarının vucudlarından ayrılması vakidir.

Senin benim dediğin şey senin ruhundur
bütün algıları ruh yapar. görüntüyü ileten gözdür fakat gören ruhtur.

Dolaysıyla ruhun bedeninden ayrılırsa bedenindeki gözün gördüklerinin bir anlamı kalmaz.

Belki vucudunu tepeden uyurken görseydin olabilir derdim.(yani ruhunun bakış açısıyla)

Ama kendi ruhunu görmen imkansız.

O gördüğün şey de varlık olabileceği gibi senin uyku sersemiyle gördüğün bir hayal de olabilir. Ama kesinlikle kendi ruhun olamaz.

72 Mesaj
25 Nisan 2007; 9:44:51 

bence sana yapılan açıklama çok mantıksız çünkü uyurken birden yataktan fırlayabilirsin veya bir deprem olur hemen uykunu bölüp kalkarsın ruhunun tekrar bedenine dönmesini beklemezsin

quote:

Orjinalden alıntı:

--------------------------------------------------------------------------------

54 Mesaj
25 Nisan 2007; 11:13:24 

Olaya bilimsel olarak yaklaşırsak: Beyin rüya görme esnasında Kendimize zarar vermeyelim diye konuşma ve hareket merkezlerini geçici olarak kapatırmış. Bazen bu merkezler uyanır uyanmaz açılamadığı için hareket edemiyormuşuz.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Kültür ve Bilim] » Kültür, Güncel ve Tarih » Güncel » METAFİZİK OLAĞANÜSTÜ OLAYLAR
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.484