Şimdi Ara

NAND bellek fiyatları yarıya düşebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2019 yılı oyuncular ve sistem toplayıcılar için ümit verici gelişmelerle başladı. Madencilik furyasının sona ermesiyle ekran kartı pazarı rahatlarken NAND bellek sektöründe de fiyat düşüşü devam ediyor.

Sistem toplayanlara müjde

Yapılan pazar araştırmalarına göre dizüstü bilgisayar ve akıllı telefonlara olan talebin düşük kalması nedeniyle flash bellek stokları elde kalmış durumda. Bu da ortalama fiyatların aşağı inmesini sağlıyor.

Ayrıca Bkz.Ryuk şantaj yazılımı bugüne kadar 4 milyon dolar civarında BTC topladı

DRAMeXchange platformu bu yılın çeyrek dönemlerinde sırasıyla yüzde 20, yüzde 15, yüzde 10 ve yüzde 10 şeklinde fiyat düşüşleri bekliyor. Bu da yaklaşık yüzde 50 üzerinde bir fiyat düşüşü demek. En büyük düşüş ise içinde bulunduğumuz çeyrek dönemde gerçekleşecek.

Stokların birikmesi nedeniyle NAND üreticileri de tedbirler almaya başladı. Bu yıl üretimin biraz daha kısılacağı belirtiliyor. Ayrıca NAND teknolojileri için ayrılan Ar-Ge bütçeleri geçen yıl yüzde 10 azalmıştı. Bu yıl da yüzde 2 civarında bir artış bekleniyor.

• Bence bizim ülkede acele edin. Geçen seneki dolar kuru olsa şu anda 120 GB SSD'yi 100 TL altına alıyorduk.

1 yıllık dolar kuru değişimi;

NAND bellek fiyatları yarıya düşebilir
  • Bu indirim bizim ülkemiz için geçerli olmaz üçkagıtçı tedarikçiler her zaman fırsat kollar. (amazon haricinde)

• Buraya Yazıyorum.... Çok Yakında Bu SSD ler tıpkı ses kartı ve Ethernet kartı gibi Anakart üreticilerince ana karta bütünleşik bir temel eleman olacak. Önemli olan bu aıkımı anakartlarında ilk hangi markanın başlatacak olması :)

• Ufocu U kullanıcısına yanıt
    Çok zor hocam öyle olsa mesela desktopun anlamı kalmaz. Hatta olmasında gidip en dandik sddleri kakalarlar tüketiciye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Onlarda %50ye yakın düşer bizde %100e yakın artar...

• Tamda 120 gb dan 240 geceyim dedim biraz daha bekliyeyim ozaman teşekkürler haber için

• quote:

Orijinalden alıntı: Ufocu

Buraya Yazıyorum.... Çok Yakında Bu SSD ler tıpkı ses kartı ve Ethernet kartı gibi Anakart üreticilerince ana karta bütünleşik bir temel eleman olacak. Önemli olan bu aıkımı anakartlarında ilk hangi markanın başlatacak olması :)

Bir de üstüne sata girişlerini iptal ederlerse tadından yenmez. Tıpkı akıllı telefonlardaki sd kart girişini kaldırıp 32 gb 64gb 128gb seçenekleri sunularak tüketicileri soymak gibi. Bunu yapan firmaların ismini vermeme gerek yok herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sel mevsimi ne zaman bileniniz var mı?

• $ yükselirken !
    bu iş biraz zor !

• Bir doğal afet vurur, hallolur o mesele.

Önümüzde ki 20 yılda belki ama yakın zamanda bunun olması için hiç bir sebep yok hala çok pahalılar ve hala kullanıma göre alacağın ürün gamı çok geniş

• İYİ BARİ EN DÜŞÜK KAPASİTE 240 GB OLSUN ARTIK. 120 GB NEDİR

• quote:

Orijinalden alıntı: kaazto28

quote:

Orijinalden alıntı: Ufocu

Buraya Yazıyorum.... Çok Yakında Bu SSD ler tıpkı ses kartı ve Ethernet kartı gibi Anakart üreticilerince ana karta bütünleşik bir temel eleman olacak. Önemli olan bu aıkımı anakartlarında ilk hangi markanın başlatacak olması :)

Bir de üstüne sata girişlerini iptal ederlerse tadından yenmez. Tıpkı akıllı telefonlardaki sd kart girişini kaldırıp 32 gb 64gb 128gb seçenekleri sunularak tüketicileri soymak gibi. Bunu yapan firmaların ismini vermeme gerek yok herhalde.

Alıntıları Göster
    SATA girişleri elbette iptal olamaz ama Ama yaşı 40+ olanlar hatırlar Eskiden anakartlar için ayrı ses kartı ve ethernet kartı almak zorundaydık. Sonra bunlar anakarta bütünleşik oldu Anakarta bütünleşik olunca vay bunun ses kartı 16 bit bununki 32 bit gibi seçenekler çıktı Ama hala günümüzdeki anakartlara baktığınızda ses kartı ve ethernet kartı bütünleşik olduğundan en azından temel kullanıcılar bunları yeterli bulup kullanıyor Beğenmeyen veya daha üst donanım isteyen ses kartı ethernet kartı gibi donanımları ayrıca da ekleyebiliyor Buda bir seçenek olarak son kullanıcı tercihine kalıyor SSD ler de en azından 120-veya 240 gb gibi temel işletim sistemi kurulumunu sağlayacak kadar bir kapasite ile anakartlara gelebilir Yeterli bulmayanlar veya daha büyük kapasite ve hız isteyenler zaten Bunları sistemlerine ekleyecektir Ama Temel pc kullanıcıları bundan çok memnun kalacaktır ve Anakartın tercih edilebilirliğini artıracak bir donanım eklemesidir ..diye düşünüyorum Bekleyip göreceğiz.

• Ne yazık ki biz de düşmesini beklemeyin. Bundan 3 sene önce 500gb Samsung 850 Evo almıştım 520TL'ye, 1 seneyi bulmadan 1.000TL leri aşmıştı. Hala da inmedi. Bi kaç ay önce bir fırsattan faydalanıp 1300TL'ye aynısının 1TB lığını daha aldım. Çok rahat ettim. Yani fırsatınız varsa kesinlikle alın. Rar'dan çıkartma, dosya taşıma, adobe programlarını açma kapama, hepsi rahatlıyor. Aksi taktirde şaka gibi bir photoshop 15-20 saniyede açılıyordu neredeyse. Kazara tıklasam bir ton küfür ediyordum.

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    120gb şu anda bir çok ihtiyacı karşılıyor özellikle kurumsal kısımda.

• 120Gb Kapasiteli M.2 NVMe PCIe SSD lerin son kullanıcı fiyatları artık 29 dolara kadar düştü. BAKINIZ : https://tr.aliexpress.com/item/SSD-M-2-NVMe-PCIe-240-GB-2280-HD-1-8-GB-s-3D-NAND-Fla/32921503318.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.39b12e0eaIvvII

Ki bu fiyat son kullanıcı fiyatı . Bir anakart imalatçısı için bunun maliyeti anakarta adapte de 10 doları geçmez ki bunu değerlendirecek bir anakart üreticisi çıktığında diğerlerininde daha rekabetçi kapasite ve hızlarla bunları anakartlarına adapte edeceklerdir diye .....Düşünüyorum.

• ProsesMuhendisi kullanıcısına yanıt
    neden acele edelim, acele edip eylülde alsaydık hesapla bakalım kaçtan alacaktık

arada bir fark var, ssd lerin ömrü ile anakartın ömrü şuan için farklı. ne zaman kullanım ömürleri eşitlenir işte o zaman böyle bir ihtimal çıkar. ama ses kartı nın ömrü 40 sene önce de anakart ile aynıydı hala aynı

• geçen usb bellek fiyatı gördüm, önce bozuk mu diye şüphelendim ama sanırım stok fazlasını eritmek için indirime gidiyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.