Şimdi Ara

Point of View 8600GTS ekran kartı video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
4.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda ülkemize yeni girşi yapan Point of View ekran kartlarından nVidia 8600GTS GPU'sunu taşıyan bir modeli inceliyoruz. Kullanıcıların merakla bekledikleri ve orta sınıf ilk DX10 destekli ekran kartları olan nVidia 8600 serisi ekran kartlarını nVidia 7900gs, 7950GT, ATI Radeon X1950pro gibi kendi fiyat kategorisindeki DX9 destekli ekran kartlarıyla karşılaştırıyoruz.

AMD'nin (ATI) DX10 destekli ekran kartları gelene kadar piyasadaki tek orta sınıf DX10 destekli ekran kartları olma özelliği taşıyan 8600 serisi ekran kartları, testlerde de görüldüğü gibi beklentileri karşılayacak bir performans sergiliyorlar. Özellikle DX10 destekli oyunlar geldiğinde bu kartların gerçek güçleri daha rahat anlaşılacaktır.

Teknik özellikleri :

• Model ismi : Point of View 8600GTS
    • Çekirdek hızı : 675MHz
    • Bellek hızı : 2GHz
    • Bellek veri yolu : 128Bit
    • Bellek tiği : GDDR3
    • Shader birimi : 32 adet Stream işlem birimi (Unified Shader DX10'a tam uyumluluk)
    • Diğer : Pure Video HD teknolojisi, HDTV, HDCP dijital içerik koruma uyumu, 2 adet Dual link DVI çıkışı, 1 adet HD / S-Video çıkışı, SLI desteği

Kutu içeriği :

• Point of View 8600GTS
    • Point of View Sürücü ve yazılım CD'si ve kullanım klavuzu
    • 1 adet DVI / VGA dönüştürücü
    • HD kompanent adaptörü

Fiyat ve daha fazla bilgi için :

Sayfanın Linki : http://www.asyaas.com

• güzel inceleme teşekkürler.............

AA AF VE çözünürlük arttıkça kart çok şey kaybediyor, onun dışında performansı yeterli ama ben hala x1950proyu tercih ederim .........
  • Benim asıl merak ettiğim acaba dx10 la durum ne kadar değişecek. Eğer dx10 da x1950 pro ile aradaki fark %10-15 den az olacaksa bu kart bence bir fiyasko olur. Bu arada test sistemindeki cpu soğutucuya bayıldım
  • video dan şunu anladım.

dx 10 çıkmadan oyunlar yaygınlaşmadan bu kartlar alınmaz . oyunlar çıktığı zamanda bu kartlar ın yenileri çıkar.

x1950pro yu geçemiyor .
  • bu kartlar 7900 serisinin dx10 versiyonu gibi gözüküyor
    ama teknolojisi değişmiş herşey 1 sene içinde belli olur
    dx10 iice otursun o zaman dx10 kartlar alınır
    zaten fiyatlarda iyice düşer
  • dx10oturduğunda ne kartlar olur piyasda bunların adı bile anılmaz arkadaşlar bundan emin olabilirsiniz, dx10da arap atı gibi sonradan açılacağını sanıyorsanız bu kartların yanılırsınız şimdi performasnı orta düzey olupta ileriki teknolojide daha ii performasn veren bitane kart gösterin tamam dicem 320mb 8800gts gerisi yalan
  • saol paylasım için
  • İnş directx 10 performansı şimdiki gibi olmaz
  • Ortalık toz duman oldu bi anda biraz beklemek lazım.Ayrıca 8600 serisi Crysis'de çok zorlanacak gibi. şu an 8800GTS daha iyi bir seçenek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 19 Nisan 2007; 16:04:46 >
  • 128 bit? oofff
  • Ati dx10 orta sınıf kartları beklemek lazım..Bu 8600GTS sanki 3dmark06 şampiyonu olmak için tasarlanmış..Oyunlarda hala 1950pro nun çok iyi sonuçlar verdiği bir gerçek...Haziranda hem ati orta sınıf kartları gelir hemde rekabet nedeniyle fiyatlar aşağı düşer...
  • Çok güzel inceleme.Arkadaşların dediği gibi ne olursa olsun atiyi beklemek gerek.Zaten dx10 oyunlar çıkana kadar 1 yada 1.5 sene geçeceğini düşünürsek bu kart tarih olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nargai

Benim asıl merak ettiğim acaba dx10 la durum ne kadar değişecek. Eğer dx10 da x1950 pro ile aradaki fark %10-15 den az olacaksa bu kart bence bir fiyasko olur. Bu arada test sistemindeki cpu soğutucuya bayıldım

dx10 u x1950pro çalıştıramayacağı için böle bi karşılaştırma yapılamayacak...

elinde iyi bi dx9 kartı olanlar için lüzümsuz bi terfi gibi gözüküyo. özellikler x1950pro ve 7900gs ayarında kartı olanlar için.
    dx10 dışında hiç bi üstünlüğü yok ki onda da da ne yapacağı meçhul. oyunlarında en erken temmuz-ağustos gibi çıkacağını düşünürsek dx10 için daha iyi kartlar göreceğiz. dolayısı ile bi sonraki nesil kartları beklemek daha iyi gibi gözüküyo.

yeni sistem kuracaklar 8600gt modelini tercih edebilirler sonuçta daha yeni nesil bi kart olacaktır.
    ama 8600gts o fiyatı ile dx9 da x1950pro karşısında duramıyo malesef.

• Performansi bana gore kotu
  • DX10 oyunları çıksın hele acele etmeyin. Yeni PC toplayacaklar da bütçeyi biraz kasıp 8800GTS'den aşağısına hiç bakmasınlar derim...

Bu arada inceleme çok güzel olmuş Speed-Step eline-diline sağlık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaTaDoR -- 19 Nisan 2007; 17:56:10 >
  • Haha daha carbonda X1950 gt kadar performans vermiyor Nvidia test için çalışsın bu ne yahu Ben kartı 3dmark için mi alıcam
  • Videonun giriş bölümü harika olmuş yapanın ellerine sağlık incelemede çok güzel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

Videonun giriş bölümü harika olmuş yapanın ellerine sağlık incelemede çok güzel.

• Eğer videonun olması gereken yerde, video yerine vp=79 tarzı bir şey görüyorsanız

http://www.donanimhaber.com/videolar.asp?izle=79 bu adresi kullanarak videoyu izleyebilirsiniz.
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: MaiNStreaM

quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

Videonun giriş bölümü harika olmuş yapanın ellerine sağlık incelemede çok güzel.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.