Şimdi Ara

Televizyonlardaki taksit sayısı arttırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
5.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), televizyon satışlarındaki taksit sayısında düzenleme yaptı. Fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyonların taksit sayısı arttırıldı.

Daha önceki yönetmeliğe göre televizyon satışlarında kredi kartına 3 ay taksit sınırı bulunuyordu. Yapılan değişiklik ile fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyonlarda taksit sınırı 9 aya çıkarıldı. Fiyatı 3 bin liranın üzerindeki televizyonlarda sınır 3 ay olarak uygulanmaya devam edilecek.

Ayrıca Bkz.Yeni Toyota Supra'nın yanlışlıkla resmi tanıtım videosu paylaşıldı

Taksit sınırları belirlenirken Cumhurbaşkanlığı’na danışılacak

Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliğine göre ürünlerin taksit sınırları ile ilgili değişiklik yapmadan önce Cumhurbaşkanlığı’na da sorulacak. Karara göre mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’nın görüşü alınarak BDDK tarafından belirlenecek.

• Taksit olayı bile cumhurbaşkanına kadar çıkıp karar o makamdan veriliyorsa yazık cumhurbaşkanına, o kadar fazla mesai o kadar iş yoğunluğu.

Çok çalışıyor; ekmekteki tuza müdahale etti, eğitim sistemine, saat dilimi tercihine, park bahçelere, aile planlamasına, camiler, üniversiteler, rektörler, bankalar, stadyumlardaki Arena ismine düzenleme, diğer partilerin yargıda çözemediği iç meseleleriyle dahi ilgilendi. Yeri geldi bu konunun hakimi, savcısı benim benzetmesiyle konunun takipçisi oldu. Bu millet ayıp ediyor, kendi içinde çözemiyor hiçbir konuyu, iyice beceriksizleştik. Yetişkin bireyler gibi davranıp, her şeyi cumhurbaşkanımıza yüklemekten vazgeçmeliyiz. Taksit sayısı gibi bir şeyi için cumhurbaşkanını yormak nedir!
  • Cumhurbaşkanlığı maaşına zam yapılırken vatandaşa sordular mı da taksit yapacakken Cumhurbaşkanlığı'na soruluyor!

• fiyatı 3 bin tl nin altında televizyon mu var la :D

• Taksit engeli bence sadece bankalara yaradı, eskiden kredi kartına 12 ay peşin fiyatına taksite bölüyorlardı anlaşmayla. Şimdi ise anlaşmalı teknoloji marketlerde
    ihtiyaç kredisi verip yine aynı taksidi yapıp yüksek faizleri götürüyorlar.
  • Yerli üretimler desteklemek adına yapılan bir hamle.
  • En ucuz 55inç 100hz tv 6binden başlıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Helsinki

En ucuz 55inç 100hz tv 6binden başlıyor...
    49 dan yukarısı israf, elin Amerikalısının evinde hala tüplü tvler var. Bizim varoş semtlerinde her odada 55 iç tv var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ne saçma şey pahalı olanın taksidi az ucuz olanın çok

• Tabi, Asgari ücret ile ayda 2 televizyon alabildiğimiz için peşin de sorun olmaz demişler, üst seviye televizyon almak istersek o zaman paranız var taksit yapmayın demişler.

• Fazla borçlanılması istenmemiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 bin TL altı tv taksitlendirmesi aslında iyi olmuş, maddi durumu çok iyi olmayanlar için bir fırsat
  • Telefona getirin de taksidi, operatör kazıkları son bulsun! Amazon'da 3650 TL'ya satılan Galaxy S9 operatörde 5500 TL...

• asau kullanıcısına yanıt
    Allah Allah hangisinde gittin de gördün. elin amerikalısı 3.0 v6'ya burnunu silmiyor biz 1.0 litre 3 silindirli motosiklet gibi arabaya biniyoruz onu da yazsana.

• Cep telefonlarına da gelsin artık.

24 Ay istiyoruz...Hatta 48 Ay olsun... Yeni Teknolojilere kedi ciğer misali bakıyoruz..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monitor almak bile zahmet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • asau kullanıcısına yanıt
    O evinde tüplü tv olanlar amerikanın varoş kesimi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Helsinki

En ucuz 55inç 100hz tv 6binden başlıyor...

55 inchde sd yayını düşünemiyorum, herhalde 10mt geriden izlemek gerek... birde 6 binden başlıyorsa garantisi ne kadar 2 yıl... 6-7 bin lira verdiğim ürüne 7 yıl garanti versinler bari

dünya kupası öncesi 43 inch 4k android tv aldım 500 liraya ek 3 yıl garanti aldım... fakat 4 yıl sonra bozulduğunda yapamadıklarında 4 yıl önceki fiyatının belli oranında ödeme yapacaklar,

gerçek bir garanti değil yani... ayrıca 43 inchte bile sd yayında film dizi izlenmiyor sadece haber kanallarını izliyorum...4k 'da netflix dışında bir işe yaramıyor şimdilik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında domates soganı bıle taksıtle alacaz galıba durum bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

Yakında domates soganı bıle taksıtle alacaz galıba durum bu

eskiden vardı,asıl ona gerekli ama hükümet zorunlu harcamayı değil lüks tüketimi özendirmek için bu uygulamayı kaldırdı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.