Şimdi Ara

Hyundai Styx olarak adlandırılan yeni model Türkiye'de üretilebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hyundai’nin global pazarda satışa sunmayı hedeflediği yeni kompakt crossover modeliyle ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. Carandbike’ın şirket yetkililerinden elde ettiği bilgiye göre aracın ismi Hyundai Styx olacak. Hyundai Styx, 17 Nisan 2019’da düzenlenmesi planlanan New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Koreli üreticinin yeni kompakt crossover modeli Hyundai Styx, geçtiğimiz yıl satışa sunulan Kona’nın hemen altında kendine yer bulacak. Motor seçeneklerinin 1.2 benzinli ve 1.5 dizel arasında değişiklik göstereceği araçta şanzıman seçenekleri de pazara bağlı olarak değişecek. Araç Hyundai’nin ürün gamında yer alan Grand i10 ve Xcent modelleriyle aynı platformu paylaşacak. 2020 yılında Kia da bu platforma sahip bir kompakt crossover üretecek.

Türkiye'de de üretimi yapılabilir

2016 Delhi Otomobil Fuarı’nda konsept olarak tanıtılan Hyundai Styx’in tasarımı bu konsepte benzemeyecek. Aracın iç ve dış tasarımında daha farklı çizgilere yer verilecek. Üretiminde Hindistan’ın kilit rol oynaması beklenen yeni Styx’in Türkiye ve Güney Kore’de de üretilmesinin muhtemel olduğu söyleniyor. Daha önce QXI kod adıyla karşımıza çıkan aracın Hindistan ve denizaşırı bölgelerdeki testleri devam ediyor.

Hyundai’nin son dönemde satışa sunduğu araçlardaki gibi yeni güvenlik teknolojileriyle donatılması beklenen Styx’te sunroof ve geniş bilgi-eğlence ekranı gibi opsiyonların sunulacağı belirtiliyor. İlk etapta satışa sunulacak benzinli ve dizel versiyonları ilerleyen zamanlarda hibrit veya tamamen elektrikli versiyonların da izleyeceği gelen haberler arasında.

İsmi Yunan mitolojisinden geliyor

Son olarak aracın ismine değinelim. Koreli üreticinin geçtiğimiz yıl satışa sunduğu B-SUV modeli Kona, ismini Hawaii’nin ünlü bir bölgesinden alıyordu. Styx ismi ise Yunan mitolojisinden geliyor. Yunan mitolojisinde canlıların yaşadığı dünyayı Hades’ten ayıran nehre Styx adı verilmiş. Ayrıca Aşil’in de bu nehire girerek ölümsüz olduğuna inanılıyor.

• Kaymagini yabancilar ucuz iscilik vs Turkiye deki fabrikalardan da yiyecekler ... Mis gibi ...

• Tüm avrupa taşısın fabrikaları buraya adam kendi vatandaşına 1600 euro vercene türk işcilere 200 euro verir kâra bak arkadaş 1000 işçi çalışsa....

• Konadan ufaksa jımny e kardes mı olacak bu :) fıyatı benzemesın de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A sınıfı suv'da ilginç geliyor kulağa :)
  • Vay be okçuya styx le az mana silmedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DoctorEconomy kullanıcısına yanıt
    ah bi de çok weight tutmasa
  • Belliki i10 nun biraz daha yükseltilmiş hali olacak.
  • Hyundai'ın 2018-19 yılı tasarımları berbat eskiden markanın kendine özgü hoş bir tasarımı vardı ama yeni tasarımlarının hepsi çok çirkin hiçbir modelini beğenmiyorum. Hyundai, i30, i20 derken hepsini mahvetti

• Ön farları Citroen C3-C4 Aircross farlarına benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoctorEconomy

Vay be okçuya styx le az mana silmedim
    3+5 combo az yapmadık :)
  • Kona b segmenti değil mi bu A segmenti olur bence. Her segmente 2 araç sıkıntı olur hoş 120 binden satarlar biz de alamayız ama

• panda styx
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Kaymagini yabancilar ucuz iscilik vs Turkiye deki fabrikalardan da yiyecekler ... Mis gibi ...
    biz bi şey üretmediğimiz için kaymak yiyemiyoruz. sanayi yarışında geride kaldık.yapcak bir şey yok. istihdam sağlamış olurlar bize burda üretilirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 9 Ocak 2019; 20:12:10 >
  • A SUV, ilginç bir alana giriyorlar. Tam Avrupa'da iş yapmalık segment.
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Bildiğim şeyler olay daha kapsamlı ve derin vahim.

Iktidar vatandaş basta olmak üzere herkes ile ..... geçiyor.

• Ben bu yabancı markaların Türkiye'de üretim/montaj yapmasında eleştirecek bir şey görmüyorum. Nüfus fazla, işsizlik de oldukça fazla. En azından istihdam artar. Asgari ücret az maz. İstihdamın artması daha önemli.

• Adamlar Türk işçiye 200 euro verip Türkler kazanacağına kendi vatandaşıma 1600 euro veririm vatandaşımı kalkındırırım daha iyi diye düşünüyor. Bizimkilerde ucuz işçi diye Suriyeli, Iraklı, Afganlı çalıştırıp kendi vatandaşını işsiz bırakıyor. Zihniyet farkını sanırım anlamışsınızdır..

• Türkiye'de üretilecek olması sevindirici. Umarım Hyundai bu sefer ortaya iyi birşey çıkartmayı başarır ama ben hiç iyi birşey çıkartacaklarını hiç sanmıyorum son yıllarda çıkarttıkları birbirinde çirkin modelleri gördükten sonra

• i30 dışında bence hiç bir sıkıntı yok tasarım olarak. Kona olsun i10 olsun bence kendi segmentinin en iyilerinden i20 de makyajla arka tarafı makak maymununa çevirdiler onun dışında bir sıkıntı yok. Elentra da kapaklı jant olmazsa gayet güzel duruyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.