Şimdi Ara

HTC küçülmeye devam ediyor: Gelir yüzde 62 düştü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2018 yılının HTC açısından oldukça kötü geçtiğini söylemek mümkün. Zira bir zamanlar ismi devlerle anılan şirket çarpıcı bir düşüş yaşamaya devam ediyor. Şirket hala iyimser olsa da, açıklanan mali raporlar gidişatın ne denli kötü olduğunu ortaya koymaya yetiyor.

Yönetimde değişiklik olmuyor

Finansal açıdan HTC'nin, üst üste yedinci yılda da gelirle düşmeye devam ediyor. Ancak geçen yıl yaşanan düşüş daha önce olmadığı kadar sert. Bloomberg analisti Tim Culpan'ın açıkladığı raporlara göre, HTC'nin bir önceki yıla kıyasla gelirleri %62 oranında düştü.

HTC yıllardır, özellikle akıllı telefon pazarındaki payı ve düşen satış rakamları ile mücadele ediyor. Bundan sonra ne kadar mücadele edeceği ise meçhul. Zira bu kötü gidişe rağmen şirketin yönetim katındaki kadrolarda değişiklik olmadı. Cher Wang, kocasıyla birlikte HTC'nin başkanlığını sürdürüyor ve yeni yıla da aynı kadroyla girdiklerini belirtelim. 2019 yılı HTC için en azından akıllı telefon pazarı için ya tamam ya devam yılı olabilir.

• Google musallat olup arge takımının yarısını aldıktan sonra beli doğrulamadı şirketin, yazık oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HTC'yi unutmuştum,bu haber hatırlattı.

• Kalifiye iş gücünü kaptırmasına borçlu

• Zamanında çalıştığım şirkette bu markanın fan boyu olan bir arkadaşım vardı, şimdi bu halini görse ağlar herhalde :D

• Bizden hiç kimse yok mu satın alıp ayağa kaldıracak. Gerçi bizimkiler ilk önce bizi yolar da neyse.

• Bir şirketin batışını izliyoruz. Çırpınmıyorda....

• Bu sene 2500tl ye sd855 li cihaz sürsün biz tek başımıza ayağa kaldırırız onu

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Google musallat olup arge takımının yarısını aldıktan sonra beli doğrulamadı şirketin, yazık oldu.

Aynı şeyi bizim Aselsan'a da yapıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xrollann kullanıcısına yanıt
    Adamlar kaliteli iş yapıyor du, HTC sayesinde millet zamanında plastik tellerden kurtuldu,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ava pike yapan şahinler bile sizi kıskanır be...

Ekonomi bölümlerinde bu Nokia, HTC, Yahoo gibi firmaları ibret olarak anlatmaları lazım. HTC neysede diğerleri en tepede hatta tekelken nasıl beceriyorsunuz böyle dikey çakılışları.

• Bu firmalar nasıl batıyor anlamıyorum. Yapmanız gereken tek şey telefon çıkarmak. Yani ekran kasa oranını arttırın kamerası son nesil işlemcisi son nesil Bi telefon çıkartın ama kendinizi Apple sanıp da fiyatları tavandan koymayın bak o zaman ne güzel satacaksınız

• al-ozaria kullanıcısına yanıt
    Aralarında belkide en hazin sonlu olanı Nokia marketing derslerinde örnek olarak kullanılıyor sık sık, bir şirket zirvedeyken kararları nasıl almamalının canlı örneği, toparlanmazlarsa apple’a da o yol gözüküyor.

• Hep bu amiral gemisi telefonlarla yarışırken patladılar. Ciron belli senin neyine 4000TL'lik telefon üretiyorsun. Şimdi kapatsalar karlı çıkarlar.

• M7, M8 efsaneleriydi HTC'nin karakteriydi. Sonrasında karakter bozuldu sıradan bir marka haline geldi ve tutunamadı. 2013 başında aldığım one m7 yi hala kullanıyorum ki 4 yıldır ne kılıf ne ekran koruyucu var ona rağmen hala taş gibi ve arayüzü hala akıcı. Arada illaki takılıyor o kadar eski işlemci ama asla insanın sinirlerini bozacak düzeye gelmiyor takılmalar.

• Ne büyük markaymışsın be htc... Küçük küçük bitmedi

• M7 ye güncel donanım koyup çıkarsınlar 2500 den ilk alıcılarından biri ben olurum.

• Küçüle küçüle, sonunda atomlarına ayrılıp aramızdan ayrılacaklar.

• ben de de m7 duruyor. şuan kullanmıyorum ama 5 yılda ne bataryasında sorun çıktı ne başka bir işlevinde, hala taş gibi telefon ha biraz yavaşlamış ancak olacak o kadar :) şimdi yine öyle cihaz çıkarsalar alırız

• ezicioyuncu kullanıcısına yanıt
    çok kısa bir süre önce m7 yi duvardan duvara vurdum bana mısın demedi.. can çekişiyor halen :))

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.