Şimdi Ara

İBB'den yeni karar: Kamyonet ve minibüsler artık ikinci köprüyü kullanabilecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbul Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nün (UKOME) kararına göre kamyonet, minibüs, panelvan ve van tipi 2. sınıf araçların Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanmaları yasaktı. Söz konusu uygulama özellikle esnaflık yapan sürücülerin yüklü miktarda cezalarla karşı karşıya kalmasına neden olmuştu. Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü’nün talebi üzerine köprü geçişleriyle ilgili yeni bir düzenleme yapıldı.

Yapılan düzenlemenin ardından UKOME’nin 28.12.2018 tarih ve 2018/10-1 sayılı kararı yürürlüğe girdi. Kararla birlikte bundan böyle kamyon, otobüs, çekici tipi araçlar hariç kamyonet, minibüs ve panelvan tipi 2. sınıf araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçiş yapabilecek. Böylece bu araçların yalnızca Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanma zorunluluğu ortadan kalkmış oldu.

Yeni karara göre köprülerden araç geçiş sınıfları şöyle:

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçiş hakkı olan araç sınıfları

• Tüm 1. sınıf araçlar (Aks aralığı 3.20 metre altında olan binek araçlar otomobil, jeep vb.)
    • Turizm, Personel, Okul vb. Tüm servis araçları
    • Toplu Taşıma Araçları (İETT ve Özel Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş., Taksi Dolmuş)

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçiş hakkı olmayan araç sınıfları

• Kamyonet, Minibüs, Panelvan, Van tipi araçlar
    • Kamyon, Otobüs, Çekici tipi 2., 3., 4. ve 5. sınıf araçlar

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçiş hakkı olan araç sınıfları

• Tüm 1. sınıf araçlar
    • Kamyonet, Panelvan, Van, Minibüs tipi tüm 2. sınıf araçlar (Aks aralığı 3.20 metre üstünde olan araçlar)
    • Turizm, Personel, Okul vb. Tüm servis araçları
    • Toplu Taşıma Araçları (İETT ve Özel Halk Otobüsü, Otobüs A.Ş., Taksi Dolmuş)  
    • KGM'den izinli kamu kurum ve kuruluşlarının resmi plakalı hizmet araçları

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçiş hakkı olmayan araç sınıfları

• 2. sınıf araçlar içerisinde yer alıp ruhsatında Kamyon, Otobüs, Çekici yazan araçlar ile 3., 4. ve 5. sınıf araçlar

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde geçiş hakkı olan araç sınıfları

• Tüm motorlu araçlar

• Berlingo panelvan aracım var
    ruhsatta kullanım amacı hususi yazıyor
    araç sınıfı 1. sınıf
    6 yıldır 15 temmuz köprüsünden geçiyorum
    ceza almadım bu güne kadar
    aracımın geçmesi yasak mı değil mi anlayamadım...

• quote:

Orijinalden alıntı: p1azma

Berlingo panelvan aracım var
    ruhsatta kullanım amacı hususi yazıyor
    araç sınıfı 1. sınıf
    6 yıldır 15 temmuz köprüsünden geçiyorum
    ceza almadım bu güne kadar
    aracımın geçmesi yasak mı değil mi anlayamadım...
    yeni düzenlemeye göre geçmeniz lazım
  • 3. Köprü israftan, devleti soymaktan başka hiçbir işe yaramıyor.

• bu güne kadar o köprüden geçip ceza alanlar ne olacak.şimdi onları affedince birileri kahraman olup oy toplayacak her zaman ki klasik olay önce ceza ver sonra affet bizi kahraman ilan edin bıktım bu ülkeden doğruyu bozup yanlışa çevirip sonra tekrar doğru yapınca biz yaptık biz düzelttik deniyor.yazın bunu bir kenara sonra biz söyleyince fedöcü oluyoruz

• AKP çek git artık

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Yariyacak hocam havalimanın kargo bölümü işler hale geldiği zaman yariyacak. Düşünsenize kargo araçları 2. Köprüden geçiyor trafik felç olurdu iyice.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • p1azma P kullanıcısına yanıt
    Ben yasak diye biliyorum hatta yanlış bilmiyorsam avrasya serbest ticari panelvanlara.

• Seçim coming soon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 2 Ocak 2019; 19:43:8 >
  • Müjde ekleyelim konu başlığına...
  • Tam bir mafya devleti bu ülke kafalarına göre iş yapıyorlar

• Seçimlerden sonra çok büyük fuhuş dönecek. Bu günleri mumla arayacağız.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Kuzey ormanları yok olup oralar yerleşime açılınca işe yarayacak İstanbul haritasına bakarsanız oralar yeşil daha.İBB'den yeni karar: Kamyonet ve minibüsler artık ikinci köprüyü kullanabilecek

1988 uydu görüntüsü heryer yeşilmiş ozamanlar

1.sınıf araç aks aralığıda 3,2m nin altındaysa geçersiniz 1.köprüden

Yoksa zaten çoktan ceza gelirdi...
    Doblo, Kangoo ve Caddy'nin uzun şaseli versiyonları sıkıntı yaşadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silver_Code

bu güne kadar o köprüden geçip ceza alanlar ne olacak.şimdi onları affedince birileri kahraman olup oy toplayacak her zaman ki klasik olay önce ceza ver sonra affet bizi kahraman ilan edin bıktım bu ülkeden doğruyu bozup yanlışa çevirip sonra tekrar doğru yapınca biz yaptık biz düzelttik deniyor.yazın bunu bir kenara sonra biz söyleyince fedöcü oluyoruz

Onları zaten geçen hafta affettiler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Gördüğüm en mantıklı yorum buydu ama anlaya bilene

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Evet doğru biliyorsun yasaktı bu sınıftaki araçların hepsine ve FSM den geçmenin yasak olduğunu hepsi de biliyor ,sırf işlerine gelmediği için bilmezlikten geldiler .

İsterseniz sorun birinci köprüden geçilip geçilmeyeceğini biliyorlar mı bilmiyorlar mı ! Hepsi biliyor ve o yüzden birinci köprüyü kullanmıyorlar .

Bu şekilde dayatarak zorlayarak seçimi de kullanarak bu yasak kalktı / kaldırıldı.

Bizim en büyük özelliğimiz Şark kurnazlığı olmamızdır

Not. Bir çok kişi aracını satmak istediği halde bu cezalar yüzünden satmadı , ki nasılsa af gelir diye . Geçen yıl da af gelmişti de bu cezalar neden şimdi patlak verdi diye de düşünmek lazım .

• hangi köprüden nasıl geçip geçemeyeceğine bile karar veren bir ihale sistemimiz bile var, ama yerel seçimler ayağına geçici olarak hadi geç bakalım !

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.