Şimdi Ara

Sony, akıllı güç kontrolü özellikli USB-PD şarj cihazını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony, bugün itibariyle ilk USB-PD şarj cihazını tanıttı. “Powerful Devilery” özelliği uyumlu cihazları hızlı şarj edebiliyor. Ayrıca akıllı güç kontrolü özelliği sayesinde güvenli ve kolay bir kullanım sunuyor.

Farklı güç çıkışları

Yeni şarj cihazı CP-ADRM2 kod adında ve üzerinde 1 adet USB-C portu, 1 adet USB-A portu olmak üzere iki çıkışa sahip. USB-C çıkışından, 5V/3.0A, 9V/3.0A, 12V/3.0A ve 15V/2.6A güç üretebiliyor. Aynı çıkışının 39W’a kadar uyumlu cihazlara voltaj sağlayabildiği belirtilmiş. USB-A portu üzerinden de 7.5W 5V/1.5A güç çıkışı veren şarj aleti toplam 46.5W gibi iyi bir değere ulaşabiliyor. Şarj aletinin güç kablosu ise C7 uca sahip. 100V ve 200V uyumluluğunun da belirtildiği cihazın dünyanın her yerinde kullanılabilir olduğu söylenmiş.

Ayrıca Bkz.Google Mesajlar uygulamasına spam engelleme özelliği geldi

USP-PD teknolojisi sayesinde dizüstü bilgisayarlar da şarj edebilecek. Ayrıca değişken güç seçenekleri akıllı telefonlar, iPad, kameralar ve tabletler gibi birçok cihazı şarj etmenize imkan sağlayacak. Şu an için Asya pazarına sunulan cihazın diğer ülke piyasalarına girmesi konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

• Ben zerre anlamadım bu haberden birşey prizden şarjı geçiyorum zaten orada yığınla şarj aleti var.

Önemli olan bu aleti bilgisayarın usb kısmına taktığımda telefonu maksimum ne kadar hızlı şarj edeceği ?

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Bu cihazın önemi 39 watt’a kadar USB-PD destekli dizüstü ve tabletleride şarj edebiliyor olması.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alemburda34 kullanıcısına yanıt
    Bu adaptörün girişi yine prize bağlı,bilgisayara değil. Çıkıştaki usb standart telefon şarj aleti gibi çalışıyor,type-c kısmı ise bir bilgisayarı şarj edecek kadar güç üretebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim için hikaye o zaman teşekkürler bilgi için. Çünkü benimde bildiğim hızlı şarj edebilmesi Için usbnin desteklemesi gerekiyor ama nedense bir türlü yaygınlaşamadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fena degilmis ama aylar oncesinden daha da hizli zaten vardi :

Super VOOC charger

https://www.gsmarena.com/weve_tested_the_oppo_find_x_lamborghini_super_vooc_charging_and_its_stupid_fast-news-33630.php
  • Bu ürünün satıldığı bi link var mı? Sony’ nin sitesinden baktım, bulamadım. Tabletimle sürekli hareket halindeyim ve her yerde priz bulunmuyor. Bununla kosa zmnda şarj edip yola devam etmeyi düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.