Şimdi Ara

Epic Games yılı 3 milyar dolar ile kapatıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Fortnite ile oyun dünyasının altını üstüne getiren Epic Games adeta paraya para demiyor. Ağırlığı Fortnite oyunundan olmak üzere firmanın bu yıl elde ettiği gelirler EA ve Activison ile yarışıyor.

İkinci bahar

Adını daha çok Unreal motoru ve Infinity Blade serisi ile tanıdığımız Epic Games bu yıl Fortnite oyununun patlama yapması sonrasında daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Haliyle firma da kaynaklarını bu oyuna ayırıyor.

Ayrıca Bkz.Samsung ekran üzerinden ses iletim teknolojisini CES 2019 fuarında tanıtacak

Firmaya yakın kaynaklar Epic Games’in 2018 yılını 3 milyar dolarlık bir gelir elde edeceğini ifade ediyor. Bunun net kar olduğunu söyleyenler de var ancak EA ve Activision gibi devlerin 1 yıllık gelirleri 4-5 milyar dolar arasında değiştiği için net kar olması pek mümkün değil.

Epic Games mobil tarafta Infinity Blade serisi, Unreal lisansları ve Shadow Complex gibi oyunlarından gelir elde etmekteydi. Fortnite ile birlikte gelirler adeta uçtu. Oyun bir ara aylık 300 milyon dolar ortalamaya kadar çıkmıştı ve 2 milyar dolar geliri geçmesi bekleniyor. Elbette maliyetler ve yapılan masraflar çıkınca bu miktar oldukça düşecek. Bunu da bir iki hafta sonra detaylı olarak öğrenebileceğiz. Adeta ikinci baharını yaşayan Epic Games toplamda 15 milyar dolar değerlemeye ulaşmış durumda.

• Fornite kadar balon bir oyun yoktur.Ama adamların hakkını yememek lazım çok sağlam reklam yaptılar.Yayıncılara verdikleri paranın haddi hesabı yoktur öyleki samsung bile almış payını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 28 Aralık 2018; 10:22:36 >
  • Yeni nesil GTA, Fortnite vs. online ve gerçek kişilere karşı oynamaya alıştı. Benim oğlana Uncharted 4 diyorum Metal Gear 5 diyorum yüzüne bile bakmıyor. Yapay botlara karşı oyunları istemiyorlar.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Alakası yok. Adamlar çok güzel bir şekilde oyunlarını geliştiriyorlar. Her güncelleme ile oyuna yeni içerikler ekleniyor. Reklamı da zaten her firma yapıyor. Ayrıyeten optimizasyon sıkıntısının olmaması ve her platformda olması zaten çok büyük bir artı. Ama kitlesi biraz rezil. :D :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Oyun güzel geliştiriliyor :)

• Daha da artar inşallah. Oynayamayanların şu oyuna laf atması komik geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu oyundan bu kadar gelir etmişken Unreal 1 ve Unreal 2 gibi single player oyunlar yapmasi imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Traeger

Alakası yok. Adamlar çok güzel bir şekilde oyunlarını geliştiriyorlar. Her güncelleme ile oyuna yeni içerikler ekleniyor. Reklamı da zaten her firma yapıyor. Ayrıyeten optimizasyon sıkıntısının olmaması ve her platformda olması zaten çok büyük bir artı. Ama kitlesi biraz rezil. :D :D
    Kaç yaşındasın bilmiyorum ama şu görselin etrafında nasıl bir kitle bekliyorsun?

• Firmaları bırak bu online oyunlardan oyuncular da güzel paralar kazanıyor. Benim bu oyunlar hakkında hiç ilgim bilgim yok, genç bir arkadaş telefonda oynadığı bir oyundan 900 dolar kazandı şok oldum resmen. Dedim nasıl oluyor, kaynak satıyoruz dedi ne demekse. 2 arkadaştılar, gittiler kendilerine sıfır telefon aldılar o parayla. Bir de dediklerine göre 3 günde yaptıkları kaynağın fiyatıymış o.
  • tostumm kullanıcısına yanıt
    Yaşımla ne alakası olduğunu söyler misin bana?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft boyunduruğundan kurtulan ihya oluyor yemin ederim..
  • "ücretsiz" bir oyuna göre inanılkmaz paralar bunlar..
    "casual" kitlenin nekadar şuursuz olduğnun kanıtı niteliğinde ibretlik bir haber.

• daha da artar inşallah mı? ne hissen mi var eipcte?

• Double pump'ı geri getirip, turbo inşayı da kaldırsalar daha güzel olacak da yapmıyorlar işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.