Şimdi Ara

Türk Telekom’un hisse devri tamamlandı, yeni yönetim kurulu belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
2.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk Telekom’daki yüzde 55 hissesini teminat göstererek Türkiye’deki bankalardan kredi çeken ve borcunu ödeyemeyen Ojer Telekomünikasyon A.Ş.'nin (OTAŞ) hisseleri bankalara devroldu. Bankaların yüzde 55’lik hisse içerisindeki payı ve yeni yönetim kurulu belli oldu.

Ojer Telekomünikasyon A.Ş’nin yüzde 55’lik hissesi, bankalar tarafından yeni kurulan yeni kurulan özel amaçlı şirket Levent Yapılandırma Yönetimi A.Ş.‘ye devredildi.

Yapılan değişikler sonrasında Türk Telekom’un hisse dağılımı:

• Levent Yapılandırma A.Ş. – % 55
    • Hazine ve Maliye Bakanlığı – % 25
    • Türkiye Varlık Fonu – %6.68
    • Halka açık – %13.32                          

Levent Yapılandırma A.Ş. içindeki hisse dağılımı:

• Akbank - % 35.5
    • Garanti Bankası - %22.1
    • İş Bankası - %11.5
    • Yapı Kredi - %4.9
    • Vakıfbank - %4.2
    • OTAŞ’a kredi veren diğer kreditörler - %21.5

Yeni yönetim kurulu

Hisse devrinin ardından yönetim yapısı da değişti. OTAŞ’a ait yönetim kurulu üyeleri görevlerinden istifa etti. Yeni yönetim kurulu başkanlığına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve eski BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan getirildi. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ise Eyüp Engin oldu.

Türk Telekom'un yeni Yönetim Kurulu’nun diğer üyeleri: Bülent Aksu, Dr. Nureddin Nebati, Hakan Aran, Muammer Cüneyt Sezgin, Selim Dursun, Yiğit Bulut, Sefer Turan, İbrahim Eren.

• Türk telekomun fiyatları indirip hızları yükseltmemesinin baş nedeni yönetimdeki hissedarların kâr marjlarının düşmesini istememesi. Onlarda biliyor Türkiyenin çoğu onlara mahküm.

• Araplar yediğiyle kaldı ya la.
  • Halihazırda en büyük pay sahibi Hazine. Yani devlet. Nitekim başkan da bir bürokrat. Bankalarda ayrıcalıklı hisse yoksa devlet ağırlığını koymalı. Bankalar ve kreditörler bir olursa yüzde 55 le istediği gibi at koşturur. Ama devletin etkisi büyük olabilir kanaatindeyim.

• AKP Genel Başkan Yardımcısının kardeşi, Yeni yönetim kurulu başkanı olmuş sıkıntı yok ya sömürün lan bizi ; resimdeki adamın kulağının arkasından girip yakında ağzına girecek gibi durması halkımızı tarif ediyor sanırım :D
    Türk Telekom’un hisse devri tamamlandı, yeni yönetim kurulu belli oldu

• Ya biz Türk Telekom'un özelleştirilmesine karşıyken bazıları atıp tutuyordu, hükümet karşıtı diyordu. En iyi ne yaparsa akp yapar diyordu. Şimdi şu yakında olacak olan 150-200tl lik internet faturalarını sırf o ölümüne destekçilere getirseler ya. Hatta onlara bizim 150'yi de üste koyup 300-400 olarak giydirin. Nasıl olsa en iyisini onlar biliyor, destekliyor. Şu 6 milyarlık borcuda onlar öder. Iphone kırıyorlardı geçen gazla, belki şimdi yenilerini satın almışlardır bile :D

• Bankaların eline düşmüşsek vay halimize yasal tefeciler.

• Arap Bank

• Türk Telekom’un hisse devri tamamlandı, yeni yönetim kurulu belli oldu
  • Araplar bizden çektiği paraları ronaldoya yedirdi
  • türk telekom türkiye cumhuriyet tarihinin en büyük vurgunlarından biridir, göz göre göre soyulduk enayi yerine koyulduk, umarım birgun buna neden olanlar yargılanır

• Ülkemizin gururu Yiğit Bulut es geçilmemiş. Firma emin ellerde :D

• Hisse mi kaldı devrediyorlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DburakKoc

Ülkemizin gururu Yiğit Bulut es geçilmemiş. Firma emin ellerde :D
    Eski yönetimde de vardı zaten. yedikleri yetmedi sanırım . tekrar yemeye gelmiş. komedi
  • Bankalar altyapı iyileştirme gibi ulvi bir amaç için çalışır mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arap kardeşleriniz ülkeyi soyup kaçtılar ve kimse hesap sormadı. Hesap sorulması için muhalefet meclis önergesi sundu ama akp'liler reddetiler. Acaba neden reddettiler ? Cunku bu suçta ortaklardı.

• Bu ülkede arap seviciler olduğu sürece daha çok bizi düdükleyen çıkacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hazinenın payı % 25 ise yönetım krulu başkanının neden hükümet atıyor anlamadım.
  • ya yiğit bulut ta varmış...tamam telekom en sağlam elde...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.