Şimdi Ara

Dokuzuncu nesil Intel F serisi işlemciler detaylanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Intel’in dokuzuncu nesil Core işlemci serisinde sunacağı grafik birimi olmayan modeller detaylanıyor. Daha önce isimleri sızdırılan modellerin fiyatları ve hangi özellikleri barındıracağı belli oldu.

Intel KF serisi özellikleri ve fiyatı

Intel F serisi işlemcilerin ilk etapta neyi amaçladığı tam olarak bilinmiyordu ancak yavaş yavaş detaylar gün yüzüne çıktı. Aslında bu yeni seride F tanımlaması öne çıkıyor. Bu tanımlama işlemcide dahili grafik biriminin olmadığını veya pasif halde olduğunu belirtiyor.

Ayrıca Bkz.Upbit borsası yöneticileri 250 milyar dolarlık sahte ticaret hacmi nedeniyle göz altında

K tanımlaması ise bazı modeller için geçerli. Çarpan kilidi açık olduğunu ifade eden bu tanımlamayı zaten sıkça görmekteyiz. Yani KF tanımlaması çarpan kilidi açık ve grafik birimi olmayan işlemcileri ifade ediyor. F tanımlaması ise çarpan kilidi açık olmayan ve grafik birimi de olmayan işlemciler için kullanılıyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre bu seri içerisinde 6 model yer alıyor. Intel Core i9-9900KF modeli 3.6GHz taban hıza ve 5GHz Turbo hıza sahip. Intel Core i7-9700KF işlemcisi 3.6GHz taban hız ve 4.9GHz Turbo hıza sahip. Intel Core i5-9600KF işlemcisi 3.7GHz taban hız ve 4.7GHz Turbo hız barındırıyor. Bu versiyonlar orijinal versiyonları ile benzer hızlara sahip.

Intel Core i5-9400F ise 2.9GHz taban hız ve 4.2GHz Turbo hız ile orijinal versiyondan biraz daha yüksek performans sunuyor. Bunun haricinde alt seviye Core i3-9350KF ve Core i3-8100F işlemcileri ile ilgili henüz detay yok.

2019 yılının ilk aylarında piyasaya sürülmesi beklenen serinin bazı Avrupa perakende sitelerine yansıyan fiyatları ise yaklaşık olarak şu şekilde:

Intel Core i9-9900KF – 680$

Intel Core i7-9700KF – 525$

Intel Core i5-9600KF – 355$

Intel Core i5-9400F – 255$

• asgari ücrete zam isteyin yoksa yaya kalırsınız

• F
  • Grafik birimini çıkart, ama daha pahalıya sat. He, belki daha iyi Overclock olur gibisinden bir şey gelebilir aklınıza.

2500K'nın GPU'suz modeli gelmişti zamanında, hikaye yani o iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 24 Aralık 2018; 15:57:31 >
  • İçin deki grafik birimini çıkarınca daha ucuz olması lazım değil mi yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WmGMD -- 25 Aralık 2018; 0:1:39 >
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Bence grafik birimini çıkartmayıp biosla falan kapatırlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekran Kartı garantiye falan gidince kötü oluyor. Kenarda yedek kart yoksa tırrım tırrım GPU ararsınız.
  • Amd dürtüyo intel korkuyo buda yaptıklarına yansıyo intel saçmalamış gene

• Kaç nm bunlar acaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizde yıllardır inteli gözümüzde fazla büyütmüşüz yok kasalarında 10 sene sonrasının işlemci planları hazır isteseler anında üretirler ama milleti sağmak için gıdım gıdım veriyorlar falan diyorduk ama amd bunlara tokadı koydu hala daha karşılık veremediler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 24 Aralık 2018; 20:07:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elophidae

Kaç nm bunlar acaba
    14nm+++++++++++++++++++++++++++++++

resmen milleti keriz yerine koyuyorlar.

kerizlenmekten mutlu olanlardan aldıkları gazla.

KFC takısı olsaydı direk

Kentucky Fried Childrens

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 24 Aralık 2018; 22:40:37 >
  • u nesil işlemcilerin detayları gelse, masaüstü heyecanlandırmıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sething

14nm+++++++++++++++++++++++++++++++

resmen milleti keriz yerine koyuyorlar.

kerizlenmekten mutlu olanlardan aldıkları gazla.

KFC takısı olsaydı direk

Kentucky Fried Childrens

Alıntıları Göster
    Kentucky Fried Chipsets.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

Kentucky Fried Chipsets.

Alıntıları Göster
    PARMAKLARINA SAĞLIK.

DAHA İYİ OTURDU..
  • Lan, bunların ekran kartlıları daha ucuz, 9900K bu işlemcinin aynısı ve 550 dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 24 Aralık 2018; 23:8:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4E3DD9FE1

Bu mesaj silindi.
    Ne alaka ?
    misal benim hiç işime yaramıyor.
    ayrıca bu cpu lar daha iyi o.c olabilir.
    ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Ayrıca böyle bır ıslemcı alak kısının ekran kartı olur kı bende her zman 3 adet ekran kartı olur.
    1 kere bile intelin grafik birimini kullanmadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 25 Aralık 2018; 0:1:58 >
  • İntel'in laf ola beri gele işlemcilerinden biri anlaşıldığı kadarıyla.

Ekrem sağolsun yine yarım yamalak haber yaparak işlemcinin kaç nm olduğu hakkında bilgi vermemiş fakat 2019 ilk çeyreğinde çıkacağına göre 14 nm plus plus plus plus plus teknolojisine sahip bir seri olacak. Yeni bir mimari henüz yok çünkü intel tarafında. 7 nm zaten olmadı 10 nm'nin ne zaman geleceği belirsiz, 14 nm'yi ısıt ısıt sat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 24 Aralık 2018; 23:58:52 >
  • İlk hediye bilgisayarım dışında (1996) İntel kullanmadım ve her zaman çokta memnun kaldım; bkz. Ati/AMD. Birkaç ay önce de son bilgisayarımı Ryzen 5 1600x üzerine topladım ve yine yanılmadım, yine çok memnun kaldım. Yaşa AMD.

• Benim gibi dahili gpu düşmanları için güzel bir seçenek.

Ama fiyatı diğerinden pahalı olursa tercih etmem.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.