Şimdi Ara

2019'da mobil internet paylaşımı ücretli olacak!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
2
Favori
31.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
171 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell'den edindiğimiz bilgiye göre telefonun internetini paylaşmak ücretli hale geliyor. Mobil erişim noktası veya kişisel erişim noktası olarak adlandırılan Wi-Fi hotspot özelliğini aktif eden kullanıcılardan anında 9 TL ücret alınacak.

Mobil erişim noktasını açan kullanıcılardan alınan 9 TL ücret karşılığında, internet paylaşımında kullanılabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacak. Kullanıcının 2 GB’ı doldurması halinde kendi tarifesindeki internet devreye girecek. Kendi paketi de bittiğinde internet kullanımı otomatik olarak duracak.

Yurt dışında bazı operatörler tarafından da tercih edilen bu uygulama, sınırsız tarifeleri olan kullanıcıların amacı dışında yoğun tüketim yapmaması için uygulanıyor. 3G’nin kullanıma başlandığı dönemlerde bu şekilde önlem alınmış ve uygulanmaya devam edilmişti. Kotaların arttığı ve 5G'ye geçişin konuşulduğu bu günlerde mobil internet paylaşımından ek ücret alınması kabul edilebilir değil.

Turkcell, mobil erişim noktasını ücretlendirmeye 15 Ocak tarihinde başlayacak. Vodafone ve Türk Telekom’un benzer uygulamaya gidip gitmeyeceği bilinmiyor.

2019’a sayılı günler kala internet hizmeti sunan firmalardan çok sayıda kötü haber aldık. AKN kaldırıldı ama fiyatlar yükseldi. Şimdi de mobil erişim noktası, ücretli hale geldi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektrik ve su gibi zorunlu ihtiyaç haline gelen internetin fiyatı her geçen gün artmaya devam ediyor.

• Daha başımıza neler gelicek hayal bile edemiyorum turkcell ya/da ulkedeki herhangi bir oparator sinirsiz intarnet zaten saglamiyor birde paylasmak isteyince parayla aldigin paketi parayla paylasiyorsun şaçmalık...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ya buraya o kadar sövesim döşeyesim geliyor ki ama sövemiyorum hey allahım yarabbim

• Türkcelli değilim ama umarım sadece sınırsız tarifesi olanlara gelir. Telefon hotspot u açtığını şebekeyemi bildiriyormuş vay ispikçi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbalx -- 25 Aralık 2018; 11:26:50 >
  • Rez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız bildiğim kadarıyla bu ücret yıllık yani bir yılda bir kere 9 lira ödeniyor

• Benim çocukluğumda internet yoktu , şükredin

Ülke gelişiyor işte daha ne istiyorsunuz

• İyi de bizim yoğun kullanımda olsa olmasada altı üstü 3-4gb hızı yavaşlamayan bitince ücretlendirilen ekstra internetlerimiz var. Parasını verdiğim 4gb ı nerde kullanacağımı belirlemesi saçma. Cep telefonun daki interneti sınırsız yaparsın sonra ücreti koyarsın genede bir mantığı olur.

• Sınırsız tarifemin amacını kim belirliyor arkadaş bu nasıl bir mantıktır?! Parasını veriyorum istediğim gibi kullanırım paketimi... Turkcell sektöre zarar getirmeye başladı resmen, kabul edilemez bir şey bence. Şimdi gerekli ses çıkarılmazsa sistem yurtdışındakine döner

• Kapatın komple interneti çekin ülkenin fişini ne siz uğraşın ne biz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak makul insan nasıl belli yurtdışındaki adam sınırsız tarifesi olanlara yapmış sen tutup her müşteriye yaparsan ne anlamı kalıyor!?

• Oha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell bu uygulamayı başlattığı gün bende turkcell hattımı başka bir operatöre taşıyacağım

• Şikayet edeceğize, silin turkcell i hayatınizdan. Söylenmek yerine, ihtiyacınıza, bütçenize uygun operatorden hizmet alın. Benim 2 turkcell hattım vardı, biri ilk kullandığım numaram idi, ikisini de 5 yıl önce kapattım, kafam rahat.

• "La de get. öle şeymi olur " diyesi geliyor insanın ve sonra annemin lafı aklıma geliyor: "davunçıkasıcalara bah hele"

• Elin conisi sabah uyanınca marsa çıktık haberleri duyar bizim ülkede de internete zam geldi poşete zam geldi zam zam zam haberleri duyar sonra bu vatandaş tabiki de ilk fırsatta ülkeden kaçar

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Haberi okuduğumda sinirlenmiştim sonra Vodafone’lu olduğum geldi aklıma; güldüm geçtim. :

Turkcell’den yüksek kaliteyi çok yüksek fiyatlara alacağınıza Vodafone’dan nispeten yüksek kaliteyi orta dereceli fiyatlara alın daha iyidir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.