Şimdi Ara

MediaMarkt'ın Teknosa'yı satın alma görüşmeleri sona erdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mediamarkt’ın Teknosa’yı satın alma görüşmeleri hakkında Sabancı Holding’den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yapıldı. Satış görüşmelerin kesildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamaya göre Sabancı Holding ile Almanya merkezli elektronik perakendecisi MediaMarkt'ın ana şirketi konumundaki Ceconomy arasındaki görüşmeler 19 Ocak 2018’de başladı ve 13 Ekim 2018’de kesildi.

Açıklamada, Teknosa'da stratejik opsiyonların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli olmadığından, yapılacak bir açıklamanın hisse değerini etkileyebileceği düşüncesiyle konunun daha önceden kamuya açıklanmasının ertelendiği belirtildi.

Reuters’ın Ağustos ayındaki haberine göre Türkiye’de döviz kuru hareketliliğinden dolayı iki firma arasındaki görüşmeler askıya alınmıştı. Sabancı Holding’in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasına göre bu görüşmeler 13 Ekim tarihinde tamamen iptal edildi.

Girişim değeri 170 milyon dolar olan Teknosa, 2017’de 933 milyon dolarlık satış yaptı. Geçen yıl 3,1 milyar TL ciroya ulaşan Teknosa’nın ise Türkiye’nin 70 ilinde toplam 210 mağazası bulunuyor.

Sabancı Holding tarafından  KAP’a yapılan açıklama şöyle:

"Ceconomy ile iştiraklerimizden Teknosa AŞ'ye ilişkin stratejik opsiyonların değerlendirilmesi görüşmelerine 19 Ocak 2018'de başlanılmış, söz konusu görüşmeler 13 Ekim 2018'de kesilmiştir. İşbu açıklamamız ile kamuya duyurulan söz konusu hususların kamuya açıklanması, şirketimiz tarafından alınan 19 Ocak 2018 tarihli bir karar ile ertelenmiştir.

Söz konusu erteleme, erteleme kararının alındığı tarihte iştiraklerimizden Teknosa AŞ'de stratejik opsiyonların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli olmadığından bu noktada yapılacak bir özel durum açıklamasının şirketimiz ve TEKNOSA hisse değerini etkileyebileceğinden, hisselerde spekülatif hareketler nedeniyle hisselerin gerçek değerinden uzaklaşan fiyat hareketlerinden yatırımcılarımızın meşru menfaatlerinin korunması amacıyla yapılmıştır."

• Teknosa'nın İzmirdeki mağazaları sinek avlıyor. Nasıl batmadan durduklarına şaşırıyorum bazen.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Diğer mağazaların beş kişiden ettiği kârı, Teknosa'nın bir kişiden ettiği için olabilir. Ne zaman belli bir model ürün arasam Ya Teknosa ya da Vatan Bilgisayar(arada Vatan Bilgisayarı da harcadım ama doğruya doğru) her zaman en fazla fiyatı bu veren oluyor. Akakçe, Cimri gibi sitelerde bulunan taban fiyatlarla bu firmaların veriği fiyatlar bazen yarı yarıya oluyor.

• Aynı şekilde Niğde'de durum aynı

• Vatan inanılmaz pahalı bu aralar

• O fiyatlarla şu şirketin batmamasını hala büyük bir hayranlıkla izliyorum...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ciro yaptırıp satma stratejisi bence artık yemez.

a101 bim büyük ilaç üreticileri yeni bu işe girdi ellerinde patlar.

bilerek ciro yaptırmak için zararına satış bence sürdürübilir değil.

20 30 firmayı yabancıya yedirttiler ama artık yemez.

devlet te ufaktan el atmaya başladı.

en güzel örneği poşetti ama muhalefet yorumcularında ki at gözlüğü nasıl bir at gözlüğüyse amaç la netice arasında böyle kötülemeye yönelik bir diyolog kurdular akıllara zarar . benim bile inanasım geldi.

çeşitli vergi yasaları bu tür firmaları çok zorlayacak.

çok satanla az satan batar. böyle zararına satan elbet batar.

hepsiburada com a da sesleneyim burdan o kadar satışlara asılacam diye zararına satma sende gidersin veya yerlerse yabancıya satılırsın.
  • 2side birbirinden kötü firmalar şimdi birleşip vatandaşı iyice sömürler

• İnternet mağazacılığından pay alamadığı sürece adam olamayacak teknosa, bimeks gibi gidecektir...

• teknosanın patlamasına az kaldı
    media markt kapan mağazaları aldı bakkal gibi her yerde satış yok dolar yüksek ciro yapıyorlar mı merak ediyorum
    bim
    a101 yavaş yavaş cep telefonu işine girdi.

media markın sonunu da iyi görmüyorum
  • Ekonomi tıkırında... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cronus75

İnternet mağazacılığından pay alamadığı sürece adam olamayacak teknosa, bimeks gibi gidecektir...
    Kliksa'yı kapatmayacaklardı. Büyük hata yaptılar orada.
  • Aklıma MediaMarkt'ın ülkemizde ilk açılışı geldi. Millet düz duvarı değil o an kepenkleri deldi geçti. Neyse. Aynısı yutdışında da Black Friday zamanı yaşanıyor.

MediaMarkt'ı severim ve kaliteli bulurum. Hem müşteri temsilcileri hemde mağaza çalışanları. 1 gün bile kullanılmayan Harman Kardon amfiyi 500 lira uygun fiyata teslim aldım geçen sene Ağustos ayında. Normalde 2 sene garanti veriliyor denildi ama ürün hakkında yardımcı olmaya çalışan mağaza çalışanı (yardıma ihtiyacım yok :) ) ile aramdaki muhabbet sayesinde 5 sene garanti aldım hatta istemiyorum dedim extradan 3 sene garantiyi ben yinede istemiyorum dememe rağmen yanıma geldiğinde 5 sene garanti sağladığını gördüm.

Bunu hangi TeknoSa çalışanı yapar sizce ? Ben denk gelmedim şahsen, hepsi birbirinden suratsız ve keyifsiz tipler. Zorla çalışıyorsan git kapalı ve insanlar ile muhabbete girmek zorunda kalmayacağın bir işte çalış yahu. Yanıma gelen mağaza çalışanı olduğumda ürünler hakkımda bilgim var dediğimde de surat yapa yapa gidiyorlar. Hahaha ulan keriz miyim sadece ürünleri ne kadar şişiriyorlar öğrenmek için arada gidiyorum o da zaman geçsin diye. Kaç senedir TeknoSa'dan printer kartuşu dışında birşey almadım, almamda. Yağlı kazıkçı firma, batmanı diliyorum fakat o da zor arkasında Sabancı, TeknoSa müşterilerinin de arkasında TeknoSa var. Yok kalsın gider başka yerde kazık yerim daha iyi... Yamyam firma seni !!

• Teknosa bomboş kimse girmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vergi sistemi değişmezse zaten sonunda devlet elektronikten ve otomotivde vergi alacak yer bulamayacak

çünkü açıkta satan yer kalamayacak veya çok az kalacak
  • Allah korumuş bence. Mediamarkt yaşadığım alışveriş tecrübelerine göre uzak durulması gereken bi firma.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Teknosa'nın İzmirdeki mağazaları sinek avlıyor. Nasıl batmadan durduklarına şaşırıyorum bazen.

İstanbul da öyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabancıdan bişi almak kolay değildir öyle

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.