Şimdi Ara

Oyuncu monitörü pazarı katlanarak büyüyor, Asus lider

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Uzun yıllardır daralma yaşayan bilgisayar pazarında oyuncu donanımları sınıfı adeta kurtarıcı haline geldi. İlk günden bu yana sürekli artış gösteren pazarda bilgisayar haricinde monitör, fare, klavye, kulaklık gibi pek çok çevre birimi de mevcut. Trendforce ise oyuncu monitörleri segmentini masaya yatırmış.

Oyuncu monitörleri ne kadar satıyor?

Aynı genel klasmanda olduğu gibi oyuncu monitörleri segmenti de büyük bir yükseliş içerisinde. Geçen yıl 2.5 milyon adet satış yapılan pazarda bu yıl 5.1 milyon rakamına ulaşılması bekleniyor. Yani yüzde 100 civarında bir artış söz konusu.

Ayrıca Bkz.Tesla’nın önemli tasarımcısı Apple’a transfer oldu

Oyuncu monitörlerinde kâr marjının yüksek olması üreticilerin de ilgisini çekiyor. Diğer taraftan kavisli monitörlerde de önemli bir artış var. Segmentte geçen yıl yüzde 23 olan kavisli monitörlerin payı bu yıl yüzde 54 seviyesine çıkıyor. Düz ekranlı monitörler ise yüzde 46 seviyesinde.

Net payları açıklanmasa da oyuncu monitörleri pazarında Asus ROG markası lider durumda. İkinci sırada Acer yer alırken üçüncü sırada Philips/AOC markası var. Samsung ise pazarda dördüncü sırada. Geçen yıl listede olan BenQ ise daha alt sıralara inmiş.

Gelecek yıl oyuncu monitörleri satışında artışın sürmesi bekleniyor. Bununla birlikte SDC ve HKC gibi Çinli üreticiler önemli başarılar elde etmeye başladı. Bu bakımdan sıralamada değişiklikler olabilir.

• Acer ne abi yaa

• Sol baştaki monitör acer.

• acer predator a biri lafmı etti?

• Acer çok iyi bir marka arkadaşlar. Asus ile kafa kafaya belki daha bile iyidir ama aşağı kalır yanı yok.

• Asustan monitör alınmaz. Servise düşerseniz perişan olursunuz. Ben mağdur oldum bir kere başkası olsun istemem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Asus'un bütün ekranlar ağlıyor.Çok fazla backlight bleeding var.Tavsiyem samsung qdot. Hem hdr hem siyahlar çok iyi. Üstelik Asustan ucuz.

• Piyasa büyüyor iyi güzel de tam olarak istediğim monitörü bulamıyorum, hepsinin bir sıkıntısı var. Yeni nesil bir panel lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hidetaka Miyazaki -- 19 Aralık 2018; 0:2:1 >
  • Asus tasarım yönünden iyi sadece ekran olarak rakipleriyle bir farkı yk.

• Aradığım yorum.
  • Asus diyenler olmuş diğer markaları övenler olmuş hele bi açın içini görelim paneli kimden almış

• Alın bir tane monitor/tv kullanın gidin. Ben 5 sene kadar önce lg almıştım hala kullanıyorum. FULL HD görüntü kalitesi çok güzel çerçeveleri ince ve dahili sesi bile tatmin ediyor. Geçen bir bakayım dedim 700-800’e 1366x768 mi ne monitör satılıyoe yuh dedim. Ben indirimden 400’e mi ne almıştım bir de...

• cok pahalı cok :(

• Lg nin Ces 2019da sergilenecek 2 monitörü ortaya çıktı 38GL950G ile 49WL95C
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    TV ile oyun monitörü kıyas tutmaz, TV'de oyun oynarken karelerin birbirine geçmesi bir kenara görüntü gecikmeli olarak ekrana yansıyor; mouse da bile gecikme oluyor. 1ms 165Hz G Sync monitör aldıktan sonra monitörlere bakış açım değişti, sen de kullan senin de değişsin.

• Amore kullanıcısına yanıt
    165 fps almıyorum ki değişsin...

60hz 2ms bu da işte zaten sistem ahım şahım bile olsa çoğu oyunda 60 fps alırsın ortalama...

• Asusu günahım kadar sevmem 2014'de anakartımı yaktıktan sonra bir daha Asus almama kararı almıştım.

Acer, AoC, LG, iiyama gibi markalar varken Asus pazarlama saçmalığıyla 1. sıraya anca oturabilmiş.
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    GTX 970 varken 60FPS ile oynuyordum ve 4K TV'de kareler birbirine giriyordu.
    Şuanda OC'li 5930k, 3000Mhz 4 kanal DDR4, 970 evo, Asus Rog Strix RTX2070 ve GTX 970 fizik olarak atanmış kart ile 2K'da 165FPS görüyorum birçok oyunda, bana mısın demiyor.
    Enson çıkan Shadow of Tomb Raider'da ultra detaylarda 2K'da 60FPS ortalama.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.