Şimdi Ara

Steve Jobs'ın kartviziti açık artırmada 6.259 dolara satıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ünlü isimlerden hatıra kalan eşyalar genellikle yüksek meblağlara satılır. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir açık artırma bunu bir kez daha kanıtladı. Apple'ın kurucusu Steve Jobs'ın kartviziti tam 6.259 dolar karşılığında alıcı buldu.

Ayrıca Bkz.Samsung'un katlanabilir telefonu 6.000 mAh kapasiteli pille gelebilir
    Kartvizitin 500 dolar civarında bir para getireceği tahmin ediliyordu ancak çok daha yüksek bir fiyata satıldı. Söz konusu kartvizitin bayağı eski olduğunu belirtmek gerek. Zira Apple'ın rengarenk gökkuşağı logosunun kullanıldığı dönemden kaldığını görüyoruz.

Macworld dergisi de yüksek fiyata satılmıştı

Açık artırmada satılan ilk Steve Jobs hatırası bu kartvizit değil. Daha önce kapağında Jobs'un yer aldığı, Macworld dergisinin Şubat 1984 tarihli kopyası da tam 50.000 dolar karşılığında satılmıştı.

Steve Jobs tarafından 2006 yılında Apple'ın New York'taki Fifth Avenue mağazasının açılışında imzalanan derginin yaklaşık 10.000 dolara satılacağı düşünülüyordu. Ancak üzerine Jobs'ın el yazısı ile ""to Matt, steven jobs" yazdığı dergi beş kat fazla fiyata alıcı bulmayı başardı.

• Niye? Ne Yaptı? Yer çekimi ile kuantumu mu birleştirdi? O yapmasaydı bunu birileri illa ki yapacaktı. Jobs iyi bir yöneticiydi ama Einstein gibi yeni bir din icat etmedi. Minnettar olacaksan Einstein'a ol. Yeni bir çağı o başlattı fizikte. Jobs ise gereken parçaları toparladı ve iyi yöneterek Apple'ı yeniden doğurdu. Bu kurumsal bir başarıdır bir icat yeni bir yol yaratmak değildir. Jobs'un bütün hayatını okudum. Genel anlamıyla tarihte görülmüş en girişimci ve cesur adamlardan biriydi. Bu bir kariyer başarısıydı bir insanlık başarısı değildi. Fanboyluğu bırakın. Apple'ı din Jobs'u da peygamber yaptınız.
    evet ciddiyim.birşey mi icat etti? her kitlenin ulaşabileceği herkese faydası olabilecek birşey mi üretti? sadece kendi yazılımlarını kullanmanın da avantajı ile hızlı ve pahalı cihazlar ürettirme konusunda şirketinin politikasını oluşturmaktan başka birşey mi yaptı? apple'ın ve steve jobs'un innovasyon olarak lanse ettiği herşey mevcutta zaten olanın daha üzerine düşülmüş halinden başka ne ki? bu şirket diğer şirketlere hiç de örnek olmaması gereken birşey ile liderlik etti ;premium kaliteyi en ucuza mal etmek.çindeki apple üretim tesislerini herkes biliyor.trilyon dolarlık şirket olma uğruna nelerin çiğnendiğini de.o yüzden rasyonel ve objektif düşünmenin kimseye zararı yok.kendi döneminin başarılı iş insanlarından biri olması dışında çok bir meziyeti olmayan insanı bu kadar yüceltmenin alemi de yok.
  • Şimdi gelir Jobs ve Apple'a sırf düşmanlık yapmak için yorum yapanlar. Apple bir yana da şu Jobs'a minnettar olmalıyız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk kullandığım bilgisayarlardan.. Efsaneydi.. Prince Of Persiya oynardık..

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    neden minnettar olmalıyız? farklı olarak ne kattı dünyaya yada sektöre?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nightdrive kullanıcısına yanıt
    Ciddi misiniz?

• Ucuza gitmis cidden

• millet manyak cidden
    böyle kartvizitti şuydu buydu şeylere gereğinden fazla anlam yüklemeyin.

• Bir Müteahhit , Galerici , Kuyumcu , Avukat , Doktor veya Pilot vb. bir mesleğim olsaydı kesinlikle alırdım.
    Insanoğlu Dünya'ya bir kere geliyor. Kendisinden sonraki nesillere ev , araba , para bırakmak yerine manevi olarak özel şeyler bırakmalıdır diye düşünüyorum.

Bu tür şeylerin eşi ve benzerinin olmayışı , onu değerli kılan şeylerdir. Bir nevi koleksiyoncu , antikacılık gibi düşünebiliriz.

Bunu Steve Jobs'un kartviziti için demiyorum , değerli sayılabilecek bir çok farklı şey için de söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightdrive

neden minnettar olmalıyız? farklı olarak ne kattı dünyaya yada sektöre?
    Lütfen troll olsun lütfen troll olsun lütfen troll olsun lütfen troll olsun lütfen troll olsun.

Şaka mısınız siz? iPhone olmasa Android'i rüyanızda göremezdiniz, iPad tartışmasız en iyi tablet, MacOS ise hem günlük hem de profesyonel işlerde neredeyse rakipsiz, iTunes rakipsiz bir plartform, birsürü alanda Mac kullanılıyor ve bu adamın olduğu her dönem Apple cihazları devrim yaptı.

Rest in peace Steve Jobs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    evet ciddiyim.birşey mi icat etti? her kitlenin ulaşabileceği herkese faydası olabilecek birşey mi üretti? sadece kendi yazılımlarını kullanmanın da avantajı ile hızlı ve pahalı cihazlar ürettirme konusunda şirketinin politikasını oluşturmaktan başka birşey mi yaptı? apple'ın ve steve jobs'un innovasyon olarak lanse ettiği herşey mevcutta zaten olanın daha üzerine düşülmüş halinden başka ne ki? bu şirket diğer şirketlere hiç de örnek olmaması gereken birşey ile liderlik etti ;premium kaliteyi en ucuza mal etmek.çindeki apple üretim tesislerini herkes biliyor.trilyon dolarlık şirket olma uğruna nelerin çiğnendiğini de.o yüzden rasyonel ve objektif düşünmenin kimseye zararı yok.kendi döneminin başarılı iş insanlarından biri olması dışında çok bir meziyeti olmayan insanı bu kadar yüceltmenin alemi de yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Niye? Ne Yaptı? Yer çekimi ile kuantumu mu birleştirdi? O yapmasaydı bunu birileri illa ki yapacaktı. Jobs iyi bir yöneticiydi ama Einstein gibi yeni bir din icat etmedi. Minnettar olacaksan Einstein'a ol. Yeni bir çağı o başlattı fizikte. Jobs ise gereken parçaları toparladı ve iyi yöneterek Apple'ı yeniden doğurdu. Bu kurumsal bir başarıdır bir icat yeni bir yol yaratmak değildir. Jobs'un bütün hayatını okudum. Genel anlamıyla tarihte görülmüş en girişimci ve cesur adamlardan biriydi. Bu bir kariyer başarısıydı bir insanlık başarısı değildi. Fanboyluğu bırakın. Apple'ı din Jobs'u da peygamber yaptınız.

• TheMarjinaLs kullanıcısına yanıt
    Para gerçekten de önemli değil. Eğer gereksinimlerini karşılamışsan böyle anlamlı nesnelere para vermek kötü değil. Ama abarttıkları da bir gerçek. 50 bin dolar etmezdi o dergi. Bir kart vizit de o para etmez. Bir kağıt parçasına böyle bir ekonomik değer yüklenmez. Sonra niye yoksulluk enflasyon var diyoruz. Koleksiyoncula demek ki bir etki yaratıyor bu konuda. Bunu anlamak için enflasyon nedir kavramak gerek.

Cahilliğinle boğuluyorsun bari fikrini kendine sakla belliki android fanısın bi bitmediniz mağarana dön

Apple'ın Jobs'lı etkinliklerine göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bakın bakalım hangi firma bahsi geçen hassasiyetleri gösteriyor.

Jobs'ın biyografisini de aynı şiddette tavsiye ederim. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 17 Aralık 2018; 8:28:56 >
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    İlla icat mı yapmak gerekli? İnsanlığa faydası olması saygı duymak, minnettar olmak için fazlasıyla yeterli. İleride Brin ve Page içinde aynı fikirde olursak eğer bu sefer Google, Android fanı olup iddia ettiğiniz gibi onlara mı tapmış olacağız?

Bu arada ben hiç iPhone sahibi olmadım. Neye göre din, peygamber yorumu yapıyorsunuz? Bu genelleme, bu bağnazlık niye? Biraz otokontrol lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 17 Aralık 2018; 8:27:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

İlla icat mı yapmak gerekli? İnsanlığa faydası olması saygı duymak, minnettar olmak için fazlasıyla yeterli. İleride Brin ve Page içinde aynı fikirde olursak eğer bu sefer Google, Android fanı olup iddia ettiğiniz gibi onlara mı tapmış olacağız?

Bu arada ben hiç iPhone sahibi olmadım. Neye göre din, peygamber yorumu yapıyorsunuz? Bu genelleme, bu bağnazlık niye? Biraz otokontrol lütfen.
    Steve Jobs popüler. Ondan bin kat daha yarar sağlamış adamları sayarsam utanır mısın bu boş muhabbeti yaptığın için? Utanmazsın gibime geliyor. Çünkü boşa sallıyorsun.
  • fthkn F kullanıcısına yanıt
    Saygılı tartışma yapılacak biri olduğunuzu düşünmüyorum. Kusura bakmayın. İyi forumlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Saygılı tartışma yapılacak biri olduğunuzu düşünmüyorum. Kusura bakmayın. İyi forumlar dilerim.
    he iyi tamam güle güle.
    Boşver. Klasik Türk kafası işte.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.