Şimdi Ara

Apple'dan 1 milyar dolarlık yeni kampüs

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Teknoloji devi Apple resmi sitesinden yayınladığı bir duyuruda, ABD'nin Teksas eyaletine bağlı olan Austin şehrinde yeni bir kampüs inşa edeceğini açıkladı. 1 milyar dolara mal olması beklenen bu yeni kampüsde 15 bin kişi Apple teknolojilerini geliştirmek için çalışacak.

15 bin kişi çalışacak

Yaklaşık 133 dönümlük olan tesis, şirketin mevcut kampüsüne 1.5 km mesafe uzaklıkta inşa edilecek. Şirket bu kampüsün başlangıçta 5 bin çalışan olacağını ve işgücü büyümeye devam ettikçe çalışan sayısının 15 bini bulacağını belirtiyor. Kampüste mühendislik, Ar-Ge, işletme, finans, satış ve müşteri destek departmanları olacak.

Tüm bunlara ek olarak Apple, ABD'de faaliyet gösteren veri merkezleri için de çeşitli planlar yapıyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde şirket bu tesislere de 10 milyar dolarlık bir yatırım yapmayı düşünüyor. Bu veri merkezlerinin de %100 yenilenebilir enerji ile çalışacağı da sızan bilgiler arasında.

• Onların 1 milyarlık kampüsleri varsa bizim de vestelimiz var 😉

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çöp
  • Keşke bu yatırımların bazılarını yeni telefonlarında kullansa. Telefonlarında bir yenilik yapması için en az 2 veya 3 nesil geçiyor.Yap şöyle 4500 mah pil, hızlı şarj, daha iyi bir kamera, koy ekrana parmak izi, bizde rahatlayalım

• Kimisi böyle kampüsler açıp istehdam sağlar, kimisi de betona yatırıp yapıp ülkeyi soyar.
    Bkz. Yap-İşlet-Devlet

• Otobüs zannettim şaka maka, yatma zamanım gelmiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selman1435 kullanıcısına yanıt
    iPhone x 'in arkasında; 2 kamera, led flaş ve mikrofonun tek bir alanda toplandığını ve bu sayede kılıf kullanırken bu bölümün hiç sorun çıkartmadığını fark etmiş miydiniz?

• face1tr kullanıcısına yanıt
    Hocam niye çıkarsın ki. Kaldı ki kendisi de kılıf satıyor ama bunun benim yazdığımla nasıl bi bağ var onu anlamadım. Sadece beğendiğim bi cihazın kaç yıldır beklediğim ama ısrarla bunları sunmamasına anlam veremediğimi belirttim.
  • Adamlar da 1 milyardan aşağı kampüs yapmıyorlar... Her kampüsleri en az 1 milyar dolar.

• Kardeşim bizim sarayımız var. Dikicez bir tane daha şaaaakkkkk. Diyecekler ki bunlarla uğraşılmaz.

• Para var huzur var

• İyi de herhangi bir üniversiteye verilmedikçe ne anladım ben oradan? Tamamen çöp bir girişim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gr8Kebabini

Kardeşim bizim sarayımız var. Dikicez bir tane daha şaaaakkkkk. Diyecekler ki bunlarla uğraşılmaz.

Heykel dikmek varken dimi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WB kullanıcısına yanıt
    Malesef heykeller yeterince pahalı değil. Bakım masrafları da az. Yeterince prestijli değil. Kişiye özel uçak filosu olurdu aslında.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ak Saray'ın maliyeti 1 milyar 370 milyon TL (Kaynak: Bakan Şimşek)
    Mimarlar Odası’na göre en az 4,5 milyar TL

önemli olan parayı nereye yatırdığınız şu yazılıma böyle bir devirde büyük yatırımlar yapmamamızı aklım almıyor açıkcası bu treni de kaçıracağız.

• biz de kasap yağı fazla bulunca,onlar da kasap yağı fazla bulunca..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.