Şimdi Ara

Intel Penryn 3.33GHz (12MB L2 + 1333MHz FSB) vs. Core 2 Extreme QX6800

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
3.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Intel Penryn 3.33GHz (12MB L2 + 1333MHz FSB) vs. Core 2 Extreme QX6800

Beijing'de yapılmakta olan Intel Geliştiriciler forumunda firmanın 2 numaralı adamı olan Pat Gelsinger 2008 başında çıkması beklenen 45m üretim teknolojisine sahip Penryn işlemcileri hakkında ilk test sonuçlarını açıkladı. 3.33GHz'de çalışan 45nm üretim teknolojisine sahip, 12MB seviye 2 ön belleği bulunan ve 1333MHz fsb ile gelen Penryn işlemcinin karşısına daha piysaya çok yeni sürülen ve an itibariyle Intel'in en performanslı işlemcisi olan 2.93GHz'de çalışan Core 2 Extreme QX6800'ü koymuşlar.

İşte açıklanan rakamlar;

- Penryn imaj uygulamalarında QX6800'den %15
    - 3D render uygulamlarında %25
    - Oyunlarda %40
    - SSE4 optimizasyonlu video uygulamalarında %40

daha fazla performans sunuyormuş. Detaylar geldikle paylaşmaya devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 17 Nisan 2007; 19:11:34 >

• adamlar çalışıyor güzel haberler bunlar thx for every things
  • hayda conreodan sonra dahda güclü bir bomba bulmuş intel gercekten amd nin conreo cvb ını bekliyorum öncelikle acaba buna ne zaman laf yetiştiricekler onuda merakla bekliyorum elbette
  • Amd nin k10 işlemcileriyle kafa kafaya gidecek gibime geliyor.
  • Valla Intel tarafında SuperPi yeni dünya rekoru geldi, buyrun,
    http://forum.donanimhaber.com/m_13626827/tm.htm
  • Hmmm...

Agena Fx in top modeli 2.5 Ghz olacak ve İntelin Quad islemcilerinde %50 daha performansli olacak demistin sanirim...

Eger dogru ise Penryn ölü dogacak gibi geliyor bana...
  • Intel kendisiyle yarışır olmuş AMDye Bir amd sever olarak AMDciyiz demeye yüzümüz kalmadı İnsan içine çıkamaz olduk
  • amd barcelona cok ıdıalıydı rakıp cıktı gıbı ( işallah bu sayede ikisinin de fiyatları duşuk çıkar )
  • Düşünüyorum da Intel in p4 de ısrar ettiği 4 senenin ziyan edilmiş bir zaman olduğunu görüyorum.
    Bu sürede AMD bir adım önde olduğu için bunun keyfini sürdü, sonra c2d gelince AMD daha iyi bişeyler yapma gereği hissetti, bunun üzerine Intel bişeyler yapacak...
    Bu rekabet hem teknoloji hem performansı artırırken hem de fiyatları düşürecek..
    sonuç ise son kullanıcıya yarayacak...
    böylece umarım 1.5 saatlik bir dvd 3-5 dakikada riplenebileceği günleri yakında göreceğiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

Hmmm...

Agena Fx in top modeli 2.5 Ghz olacak ve İntelin Quad islemcilerinde %50 daha performansli olacak demistin sanirim...

Bencede değerlere göre Montreal işiş götürecek ....
  • fx çok kral adamsın, daha önce sölemişmiydim

bide bu 2. adamlar nie böyle tipler ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotifoti -- 17 Nisan 2007; 14:20:43 >
  • Hakkaten ha yolda görsen intelin 2. adamı demezsin :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Hakkaten ha yolda görsen intelin 2. adamı demezsin :)

KYle Katarn'a benziyor ....
  • Kimbilir fiyatı nekadar olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

Hmmm...

bu durumda 2008 başında test imkanı olur ama amd avantajlı durumda bu aşamada zaten mevcuttaki performasa %40 fark olcağıydı ama %50 yi bulmuş e buradaki yeni farklara baktığımızda oyunlara %40 bu durumda Barcelona Penryn ye %10 performans farkı yapmış gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XIII -- 17 Nisan 2007; 15:14:29 >
  • amd ye selam intel e devam.

quote:

Orjinalden alıntı: fotifoti

bide bu 2. adamlar nie böyle tipler ya

valla ya.amd nin kine laf ediyorduk bu daha tipsiz çıktı.zeka kıpırtısı falan göremiyorum adamda.insan intelin 2. adamı denince deha bişey bekliyor.
  • Demekki Fiyatlar 2008 de düşecek
    İleriki senelerdede ekran kartı rami sorma muhabbetini, seninki kaç çekirdekli muhabbetleri alacak
  • yolda görsen yüzüne bakmazsın adam intelin ikinci adamı peh beee...
  • Testleri görmedenyorum yok öyle ikinci adamlar cıkıpta biz %40 yok yok biz %50 fark attık demekle olmuyor,suan en basiti QX6700 4k veriyor 2006 da
    görelim bakalım barca ve penryn kac puan alaccak ona göre yorum yazarız.

Tesekkurler ''FX57''
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatiskodra

Testleri görmedenyorum yok öyle ikinci adamlar cıkıpta biz %40 yok yok biz %50 fark attık demekle olmuyor,suan en basiti QX6700 4k veriyor 2006 da
    görelim bakalım barca ve penryn kac puan alaccak ona göre yorum yazarız.

Tesekkurler ''FX57''

+1

yok öle 3 kuruşa 5 köfte önce test sonra lı yorumlar + fiyatta pek ucuz olmaz zati

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.