Şimdi Ara

Mozilla Firefox 64 yayınlandı, işte yenilikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eğer internet tarayıcısı olarak Mozilla Firefox'u tercih ediyorsanız, 64 numaralı yeni sürümünün yayınlandığını belirtelim. Mozilla'nın açıklamalarına göre Firefox 64 güncellemesi, akıllı öneriler, tarayıcı sekme yönetimi ve sörf deneyiminde iyileştirmeler sunuyor.

Akıllı öneriler ve performans monitörü

Sekme yönetimine gelen yeniliklerle başlayacak olursak, bu güncelleme artık kullanıcıların sekmeleri taşımak, kapatmak, favorileri işaretlemek ve kolayca iğneleyebilmek için birçok sekmeyi aynı anda seçmelerine izin veriyor. Ayrıca Firefox 64, tarayıcıyı nasıl kullandığınıza bağlı olarak size hizmet veya eklenti tavsiye ederek akıllı önerilerde de bulunabilecek.

Ayrıca bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız her bir sekmenin ne kadar güç tükettiğini görebileceğiniz yeni bir görev yöneticisine de ulaşabileceksiniz. Bununla birlikte birçok hata düzeltmesinin de yapıldığı yeni güncelleme şuan kullanıma sunulmuş durumda. Yeni sürüme geçmek için tarayıcınızı güncelleyip yeniden başlatmanız yeterli.

• Opera varken nasıl okunmuyormuş "esamesi" ? Bu forum ne kadar abartmayı seviyor chromium tabanlı 2-3 eklentiyle birlikte gelen bu tarayıcıyı. Para filanmı veriyor Opera anlamıyorum,tarayıcıyla ilgili hangi haber olursa olsun illaki Opera'yı öven bir kaç yorum çıkıyor. Firefox Quantum'u hayatında denememiş insanlar gelmiş yorum yapıyor...
  • Eski cazibesi kalmadı malesef.

• Firefox'u daha çok beğeniyorum aslında ama Android üzerinde çok başarısız. Tarayıcı geçmişi, yer imleri vs. senkronize olmak zorunda bu devirde o yüzden mecbur masaüstünde de Chrome kullanıyorum.
  • Opera varken esamesi okunmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • opera can gerisi heyecan

• Rss desteğini kaldırmışlar, bravo yani. Zon zamanlarda işe yarar şeyleri kaldırmaktan başka yenilik yapmıyorlar.

• Verdiği tepkiler bazen çok gecikiyor ama hantal arayüzlü ve dandik vpnli operaya da dönmem.

• firefox sync bunları yapmıyor mu zaten ?
  • Açılırken hala çok bekletiyor sırf bu yüzden donmuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opera varken nasıl okunmuyormuş "esamesi" ? Bu forum ne kadar abartmayı seviyor chromium tabanlı 2-3 eklentiyle birlikte gelen bu tarayıcıyı. Para filanmı veriyor Opera anlamıyorum,tarayıcıyla ilgili hangi haber olursa olsun illaki Opera'yı öven bir kaç yorum çıkıyor. Firefox Quantum'u hayatında denememiş insanlar gelmiş yorum yapıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

Açılırken hala çok bekletiyor sırf bu yüzden donmuyorum
    https://streamable.com/av565

1 saniyeden kısa sürede açılıyor 15 eklenti kurulu olmasına rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 12 Aralık 2018; 21:31:41 >
  • Haberdeki firefox görüntüsünün Quantum sürümüyle alakası yok lütfen güncelleyin.
  • allahın belası ff şu eski eklentileri desteklemedi gitti hala ff56da kalanlar var.
    bir gelişme yok.

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Bana göre de chrome a göre ilk açılış olarak çok yavaş geliyor ff, bu sürümü denedim mi denemedim mi bilmiyorum. Pc de ikisi de var, özel işlerimi chrome dan, takip edilmek istemediğim işleri de ff den yapıyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xp den desteğini çektiği günden beri
    açık kaynak kodlu olup olmamasının artık hiç bir kıymeti yok
    sonuç olarak windows api'lerine göre açık kaynak kodlu olduktan sonra java scripten hiç bir farkı olmadığını gösterdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

Açılırken hala çok bekletiyor sırf bu yüzden donmuyorum
    Açılırken bekletiyorsa adguard veya bu tarz reklem engelleme eklentileri buna sebep oluyor.
  • chrome son zamanlarda bir bende mi yavaşladı yaa??...firefox u açılırkenki yavaşlamasından dolayı kullanmıyorum artık,zaten bir download helper ı cazip geliyordu bana ki o chrome da da var zaten!

• şunuda haber yaptınız yaa pes doğrusu

• Ben Chrome ve Firefox kullanıyorum, ne yavaşlama oluyor ne de başka bir şey ama Chrome çok daha fazla RAM yiyor, bunu Firefox'tan fazla yapıyor bende.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.