Şimdi Ara

Elon Musk, kapatılan General Motors tesislerini Tesla'nın alabileceğini açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden ABD merkezli General Motors'un, yeniden yapılanma stratejisi adı altında sözleşmeli işçilerinin yüzde 15'ini ve 5 üretim tesisini kapatacağını sizlere duyurmuştuk. Gelen haberler Tesla'nın bu tesisleri alacağı yönünde.

Elon Musk açıkladı

Tesla'nın patronu Elon Musk'ın, CBS'de yayınlanan 60 Dakika programındaki açıklamaları, elektrikli otomobil üreticisinin General Motors'un kapatılan tesisleri ile ilgilendiğini gösteriyor. Zira Musk, yapılan röportajda, kapatılan tesislerin üçünü alabileceklerinin sinyallerini veriyor.

Musk konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda: "Tesla'nın tüm amacı elektrikli araç gelişimini hızlandırmak ve sürdürülebilir ulaşım ve çevreyi kormumak. İnsanlığın en ciddi sorunlarından biri de bu." ifadelerini kullandı. Tesla'nın bu tesisleri satın alıp almayacağı ise önümüzdeki günlerde resmiyet kazanacak.

• alacaz diye reklam yapıyor, firmada sıcak para yok..

• Alır bu adam.
  • Görürüz alacak mı almayacak mı medyaya kalsa bu ayı görmemesi lazımdı Tesla'nın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6B5A59FD1 -- 11 Aralık 2018; 12:33:3 >
  • Haberin basligini "Elon Musk, kapatılan General Motors tesislerini Tesla'nın alabileceğini açıkladı" seklinde duzeltirseniz daha dogru bir ifade olur. Haberin basliginin su anki halinde kucuk bir anlatim bozuklugu var. Kapatilan General Motors tesislerinin Tesla'ya ait oldugu gibi bir ifade anlamina gelebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csh -- 10 Aralık 2018; 19:23:57 >
  • csh kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız, düzeltmeyi yaptım. Teşekkürler.

• elonu bitiremeyecekler.
  • Spiker bir yerde, İngiliz- Güney Afrika aksanı yüzünden "siz Tezla mi diyorsunuz? Bi söyler misiniz diyor Elon gerçekten de Tezla diye telaffuz ediyor. Tezla reyiz.

• ugur7seven kullanıcısına yanıt
    Ben tesekkur ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.