Şimdi Ara

Apple Watch 4'ün EKG özelliği şimdiden hayat kurtardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçtiğimiz hafta WatchOS 5.1.2 güncellemesi Apple Watch Series 4 kullanıcılarının cihazla birlikte gelen Elektrokardiyografi (EKG) sensörünü kullanmaya başlamalarına izin vermişti. Kullanıma girmesi birkaç gün olmasına rağmen bir hayat kurtardı bile.

Ritm bozukluğu tespit edildi

Apple Watch 4'ün EKG özelliği kullanıcıların kalp ritimlerini öğrenmelerini ve isterlerse rapor olarak alabilmelerine olanak sağlıyor. Bir reddit kullanıcısı, akıllı saatindeki EKG özelliğini kullandığını ve ritm bozukluğu tespit edildiğini ifade etti.

Daha sonra hastaneye giden ve akıllı saatinin EKG fonksiyonuyla bu şekilde bir sonuç aldığını utanarak söyleyen kullanıcı, doktorun kendisine bu durumun hayatını kurtardığını söylediğini ifade ediyor. En kısa sürede bir kalp doktoruna sevk edilen kullanıcı belki de hayatını Apple Watch 4'e borçlu olduğunu belirterek, doktorunun kendisine en kısa sürede Apple hissesi almasını tavsiye ettiğini de söyledi.

• Reklamlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yılda bir check-up a gitse zaten yine bu durum gözükürdü.

• Adamlar güzel senaryo yazıyor..

• Apple watch olmasaydı şu an hayatta olamazdı. Hayatını apple a borçlu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Bunlar reklam kokan hareketler Mike!.. Bunlara gerek yok...".

(Not: umarım gerçek bir olaydır ve gerçekten bir canın kurtulmasına vesile olmuştur)

• Güzel özellik işte. Apple'a laf atacağım diye iyice saçmalamaya başladınız.

• Bu haberler ne zaman çıkar diye bekliyordum. Yakında dünyayı kurtardı diyebilirler

• Hayatımız Appleye bağlı artık..

• doktorunun kendisine en kısa sürede Apple hissesi almasını tavsiye ettiğini de söyledi.

eskiden gizliden bilinç altına sokarlardı şimdi direkt.

• Apple Watch'ın hayat kurtaran gerçek hikayeleri çıktı. Alın size benden bir tane daha haber 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerbuyucu -- 9 Aralık 2018; 21:40:20 >

• Hiç inandırıcı değil. Velhasıl doğru bile olsa, bizde burnundan kıl aldırmayan ve ne yazık ki çoğunlukla yeterli bilgi donanıma sahip olmayan doktorlara kalkıp ben apple watchtan bu sonucu aldım diye gitsek adam kapıdan kovar. En ufak kalkıpta internetten şunu okudum deyince bir ton triplere giriyorlar. Ula internette gidip kadınlar kulübünde okumadık herhalde. Başka bir doktorun makalesini okudukta konuşuyoruz. Onu bırak aynı branşta 2 doktora git. 2 side birbirinin tam zıttı şeyi savunabiliyor.

• Açıklamalar ve yaşananlar doğru ise, -yeni iphone modelleri değil- bu saat parasını hak ediyor kanaatimce.

• Artık apple watch reçete edilsin diyenler olur!!! sgk karşılasın!!! 😂😂😂

• Watch’u iki gundur kullaniyorum.Parasini hakedecek en azindan turkiyede hakedecek bi cihaz degil ancak gercekten yogun antrenman yapiyorsaniz cok mantikli bir secim.20 dk bi yere kadar yuruyordum ,bunu antrenman olarak kaydedeyim mi diye bildirim veriyor.Yurumeye basladigim zamandan devam ediyor bu sirada.Kalp atislarimin ortalamalari da cok yararli.

Sporda set aralarinda dinlenip dinlenemedegimi anlamiyormusum bunu farkettim.Nabzim dustugu an diger sete geciyorum,eskiden olsa daha erken gecerdim sonraki sette performansim duserdi.Kalori kaybini da oldukca isabetli hesapliyor.

Bunun disinda gun icinde kalbiniz tekleyen biriyseniz benim gibi bu saatle ne zaman icmeyi birakacaginizi da ogrenebiliyorsunuz.Yerin geliyo hem icip hem tatli yiyip hem yagli yiyordum kalbim zorlaniyordu.Artik gun icerisinde kendimi durdurmam gereken yeri biliyorum cunku cihaz titretiyo sizi.Saglik icin oldukca onemli yeri olan bi alet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    Bunlar EKG ile ilgili olan gerçek hikayeler değil ama EKG ile ilgili de yazılar ve birkaç Apple kaynaklı olmayan video vardı. Buradakiler daha çok dinlenik durumda yüksek nabıza sahip olma ile ilgili videolar. EKG ile ilgili olanlar da çıkacaktır daha ama sıkıntı gerçek bir EKG cihazı birçok soruna karşı incelemede bulunurken Apple yönteminin mecburiyetten ancak bir noktaya odaklanabilmesi.

Bir de şu saatin şarj durumunu düzeltseler iyi olacak. Hani tamam hayat kurtarıyor ama. Şimdiye kadar yüz kişinin hayatını kurtardı diyelim, kaçı şarj esnasında kalp sorunları yaşayıp nabzı yükselip saatin farkına bile varmadan tahtalıköye yolculuğa çıktı? :D
  • Üzülsek mi sevinsek mi bilemediğimiz bir haber daha

• tamam islevsel bir saat, EKG ozelligi de bir yere kadar calisir (tam bir EKG makinesi gibi yuzde yuz dogru sonuclar vermesede) ama bu kadar senaryoy ne gerek var
  • Seneyede ateş ölçer...

• Apple Watch 4 alanlar ölmüyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.