Şimdi Ara

SRO HATALAR VE ÇÖZÜMLERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
577
Cevap
0
Favori
239.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar burada belli başlı SRO hataları ve çözümleri konusunda sizleri yönlendirmeye çalışacağım.
    SRO teknik olarak biraz nazlı bir oyun diyebilirim. Güncel bir windows, güncel anakart ve ekran kartı sürücüleri ve temel birkaç program sorunsuz bir oyun deneyimi için şart.

Öncelikle SALI GÜNLERİ OYUNUN BAKIM GÜNÜDÜR. SERVERLER 07:00 - 13:00 ARASI KAPALIDIR diyeyim size. Gereksiz konu açmayın salı günleri affetmem.

Sistem gereksinimleri:
     SRO HATALAR VE ÇÖZÜMLERİ

SRO ya başlamadan önce aşağıda verdiğim programların kurulumunu ve sürücü güncellemelerini yaparsanız rahat edersiniz. Muhtemelen de sorunsuz bir şekilde oyununuzu oynarsınız. Bunları yapmanız durumunda oyunun en sık rastlanılan hatası "??????? RUNTIME ERROR" çözülecektir.

1. Windows update: "Başlat/Windows Update" simgesine tıklayın. Kalanını windows sizin için otomatik olarak halledecektir. Tabiki windows unuzun orjinal olduğunu varsayıyorum. Eğer değilse bunu yapmayın, elinizdeki windows dan da olmayın.

2.Microsoft .net (Microsoft .NET Framework ) pakedi. Artık her bilgisayar için olmazsa olmaz bir paket. Muhakkak kurun. İndirmek için TIKLA

3.Ekran kartı sürücülerinizi en güncel versiyona yükseltin.

Nvidia ekran kartları (GeForce Serisi) için TIKLA
    Ati ekran kartları (Radeon Serisi) için TIKLA

4. Anakart sürücülerinizi en güncel versiyona yükseltin.
    İntel chipset TIKLA
    Via chipset TIKLA
    Nvidia chipset TIKLA
    Sis chipset TIKLA

START GELMİYOR: Oyun simgesine tıkladınız, splash screen geldi, ama start yok. Splash screen dekiwww.silkroadonline.net simgesine tıklayın. Explorer açılacak ve muhtemelen SRO nun sitesi de açılmayacak. Explorer e site açılana kadar yenile (refresh) yapın. Site gelince splash screen i kapatın ve tekrar oyunun simgesine tıklayın. Start gelecektir. Bunu yaptınız ve gene gelmediyse modeminizi bir açıp kapayıp bu işlemi tekrarlayın.

5. Bu yazdıklarım eğer sisteminizde bir donanım hatası veya internet bağlantınızda bir sorun (kesilme, modemsel sorunlar, firewall veya antivirus sorunu) yoksa oyunu sorunsuz oynamanızı sağlayacaktır. Hala problemleriniz varsa bu konu altına yazın cevaplamaya çalışalım.

6. Launcheri açıyorsunuz ama update mi edemiyorsunuz ? Start yazısı mı gelmiyor ?
    Çözüm basit.www.silkroadonline.net sitesine bağlanıyoruz. 1-2 kere giremeyebilir. Site görüntülendikten sonra rahatça update edebilir start yazısını görebilir ve oyuna girebiliriz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Arkadaşlar rehber üstkonusu için çalışmalar yapıyorum. Hatalar için bu topiği kullanalım.
  • Orjinalden alıntı: Nømad

Ve son olarak NUBOT hatası. Nubot kurmayı denediniz, elinize yüzünüze bulaştırdınız, oyun sürekli "the server is out of examination or cannot connect zart zurt hede hödö" hatası veriyor.
    a."C:\WINDOWS\system32\drivers\etc/hosts" dosyasını notepad ile açın, içindeki Joymax ile başlayan satırı silin, kaydedin çıkın. Eski versiyon Nubot hatasını bu çözer.
    b. Olmadı mı? Satırı sildikten sonra oyunu "program ekle kaldır" dan uninstall edin. Program Files içinden SILKROAD klasörünü de silin. Oyunu yeniden kurun ve updatelerini yapın.
    c. Gene mi olmadı. Gidin Pacman veya KO oynayın. Hakkınız budur.

ne gerenk var nomad oradaki host dosyasını direkt sil aynı işlevi göruo gene çalışıo oyun :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nømad

2.Microsoft .net (Microsoft .NET Framework ) pakedi. Artık her bilgisayar için olmazsa olmaz bir paket. Muhakkak kurun. İndirmek için TIKLA

3

Ben bunu Kurmamıştım acaba Bunun ne gibi Bir yararı olur ???
  • @Nømad
    Silkroad güncellenirken çıkan hatayıda not edermisin.Salı günü herkes bu hatayı görüp topik açıyorlar. Ayrıca bu hata internetin -yada bağlantı- olmadığı zamanlarda çıkan hatadır.
    "The server is undergoing inspection or updates. Connet to ......"
  • Öncelikle sistemde .net Framework yavaşlamadan başka bir işe yaramıyor bence. Tabii kodlama konusunda Microsoft'un yeni bombası net teknolojisi ile yazılan yazılımları kullanmanız şartsa o ayrı.

Ayrıca Nomad kardeşim bu forumda bot vs olayı yasakken NuBOT hatası gidermeyi anlatmaya gerek var mı?
  • abi zaten cogu sılk sorunu ucrestsız botlardan cıkıyo mıllet neden oldugunu bılmesede ne kullandıgını bılıyor yanı sorun kökünü öğreniyor burdan arastırabılır.bence mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadrosuz -- 17 Nisan 2007; 9:17:33 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulijonroth

Öncelikle sistemde .net Framework yavaşlamadan başka bir işe yaramıyor bence. Tabii kodlama konusunda Microsoft'un yeni bombası net teknolojisi ile yazılan yazılımları kullanmanız şartsa o ayrı.

Ayrıca Nomad kardeşim bu forumda bot vs olayı yasakken NuBOT hatası gidermeyi anlatmaya gerek var mı?

Valla botterlere forumdan gidin desek herhalde bir sen bir ben kalırız
    Belki ben bile kalmam.
    SP farmdayım da. Daraldım biraz.
    Nubot hatasını eklemek zorunluluğu hissettim zira nubot u eline yüzüne bulaştırıp, sonra google ye SRO yazıp, gelen ilk linke tıklayıp, karşısına çıkan foruma hiçbir alt veya üst konuya bakmadan, oyun "server update cannot hede hödö" hatası veriyor diye konu açan embesil kesime bir yol göstermek gerekiyordu. Aha bu lafımdan sonra gene birsürü düşman edindim. PM den küfür yağmuru başlar gene.
  • hosts dosyasını notepat ile actım joymax ile baslayan satır yok oyuna tıklıyorum the server is .... silkroadonli-e.ner yazıyo offf
  • @Nømad
    Birde ben kalırım kardeş.Aynı sp farmdayım.9 gap.Bende daraldım.Uriye falan gidiyorum.Kesmek değil maksat.Beleş xp sp geliyor.0.03.Anla artık halimizi.Bırakacam diyorum ama bırakamadım.Bu farm işi resmen kendine has bir hastalıkmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 300üb500

@Nømad
    Birde ben kalırım kardeş.Aynı sp farmdayım.9 gap.Bende daraldım.Uriye falan gidiyorum.Kesmek değil maksat.Beleş xp sp geliyor.0.03.Anla artık halimizi.Bırakacam diyorum ama bırakamadım.Bu farm işi resmen kendine has bir hastalıkmış.

Yaşadım bilirim kardeş.
    75k ya dayandım bu arada.
    Şafak 45k
  • arkadaslar bu hata gitmiyo bende hosts dosyasını notepat ile açıyom joymax yazılı i satır yok yardım lütfen
  • quote:

Orjinalden alıntı: furi544

arkadaslar bu hata gitmiyo bende hosts dosyasını notepat ile açıyom joymax yazılı i satır yok yardım lütfen

Yukarı bak yukarııııııııııııııııııııı. Oyun bakımdaaaaaaaaaaaa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nømad -- 17 Nisan 2007; 9:43:03 >
  • pardon arkadaslar çok özür diliyorum ya bende bi sürü program indirdim düzeltmeye calısıyodum saolun
  • @Nømad
    Bu hatayı en başa koy.Ve büyük yazdır.Belki rahat ederiz salı günleri...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 300üb500

@Nømad
    Bu hatayı en başa koy.Ve büyük yazdır.Belki rahat ederiz salı günleri...

Biraz modifiye ettim.
    Olmuş mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MyCooL

quote:

3

Ben bunu Kurmamıştım acaba Bunun ne gibi Bir yararı olur ???

Eninde sonunda kurmak zorunda kalacaksın. Şimdiden kur rahat edersin.
    .net ile kodlanmış uygulamaları açmana yarar.
    Misal şu anda en son Ati sürücüleri bile mecburen kurmanı istiyor.
    Yakına vazgeçilmez olacak.
    İyi bişe yani en basit anlatımla.
  • @Nømad
    Hata yazısını yazmanı tercih ederim.Çünkü bakım olunca karşılarına çıkan yazının ne olduğunu bilsinler. Sen-ben bakım olunca bu hatanın çıktığını biliyoruz.
    "The server is undergoing inspection or updates. Connet to ......" Bu bir bakım hatası mesajıdır gibi. Ambalaj sana ait olsun.Pek anlamam.Sen ayarlarsın orasını.
  • Nomad bnm sorunum farklı.. Durduk yere internet bağlantım kopuyor.. Bu neden olabilir ... Uzun süre log in olmak için kas .. gir sonra DC başımı korkarak modeme doğru yöneltiyorum gene aynı internet bağlandım kesilmiş.. Varmı bunun yöntemi en son formattan sonra böyle oldu önceden 36 saat kasardı char(ortalama) rekorum 46saat hiç durmadan

Eğer yardmcı olabilirsen çok thanks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReBorn_TheBest -- 17 Nisan 2007; 10:26:34 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ulijonroth

Öncelikle sistemde .net Framework yavaşlamadan başka bir işe yaramıyor bence. Tabii kodlama konusunda Microsoft'un yeni bombası net teknolojisi ile yazılan yazılımları kullanmanız şartsa o ayrı.

Valla botterlere forumdan gidin desek herhalde bir sen bir ben kalırız
    Belki ben bile kalmam.
    SP farmdayım da. Daraldım biraz.
    Nubot hatasını eklemek zorunluluğu hissettim zira nubot u eline yüzüne bulaştırıp, sonra google ye SRO yazıp, gelen ilk linke tıklayıp, karşısına çıkan foruma hiçbir alt veya üst konuya bakmadan, oyun "server update cannot hede hödö" hatası veriyor diye konu açan embesil kesime bir yol göstermek gerekiyordu. Aha bu lafımdan sonra gene birsürü düşman edindim. PM den küfür yağmuru başlar gene.

O neye benzedi artık biliyormusun;

(Yeni Gelen Şahıs)
    - Birader bu forum silkroad bilgi paylaşım formumu?

(Yöntici)
    - Evet. Buyur.

(Yeni Gelen Şahıs)
    - Ha tamam. Ya benim bi motor var YAMAHA, motorudan acayip bir ses geliyor sebebini bilen varmı?
    Ayrıca birde ön lastiği hava kaçırıyor ne yapmam gerek???? Acil cevap plssssssss...

Aha da buna benzedi :)))

###[[[[Ayrıca bir fıkrası var bunun;

Gelin kaynanasını sokağa atmış,

-Kaynana, Yoldan geçen muhtara
    - Muhtar gelinim beni evden attı zor durumdayım yadım et.
    -Muhtar, Der ki;
    - Karakuzuyumu çalmışlar!!!
    -Kaynana, Derki;
    - Hayır ben gelini öldürmedim der.
    -O sırada yoldan biri geçer, ve derki;
    - Ya burda kral faruk varmış nerde o? Der,
    -Muhtar, derki;
    - Ne diyon sen hocam karakuzmu çalmışlar.
    -Kaynana, derki;
    - Hayır ben gelini öldürmedim der.

Neyse muhabbet böyle bi yarım saat uzar ve sorunu çözemeyince Kadıya baş vururlar.

-Kadı, Sorununuz nedir.

- Ben gelini öldürmedim,
    - Kara kuzumu çalmışlar,
    - Kral Faruk'u tanıyormusun?

Deyince, Kadı içinden derki '' Demek öyle ha '' tamam ozama alın lan demiş;
    - Yarın bayram çalsın sazlar vursun davullar. ]]]]###

Fıkra tam bu forumda arama yapmayanlar için, ama Nomad'ında dediği gibi embesil lafı var ya, ha o yüzden fıkrayı anlamaları biraz zaman alabilir( Belki hiç anlamayanlar çıkabilir Sabuhahahah).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LnMsTr -- 17 Nisan 2007; 10:30:38 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.