Şimdi Ara

Apple Watch'ın EKG özelliği kullanıma açıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı yeni akıllı saat modeli olan Apple Watch Series 4'ün en dikkat çeken özelliklerinden birisi de EKG çekebilme özelliğiydi. Çeşitli nedenlerden dolayı bugüne kadar kullanılamayan bu özelliğin aktif duruma getirildiği duyuruldu.

Tüm Apple Watch modellerinde olacak

Apple yaptığı bir yazılım güncellemesi ile Elektrokardiyografi (EKG) özelliğini kullanıcıları için mevcut hale getirmekle kalmadı, aynı zamanda tüm akıllı saat modellerine de çeşitli güncellemeler yayınladı. Bundan böyle EKG çekme özelliği watchOS 5.1.2 ile birlikte artık Apple Watch Series 4 de mevcut olacak.

EKG özelliği donanımsal olarak hazır olmasına rağmen, Apple'ın bu teknolojiyi kullanılabilir hale getirmesi yaklaşık 3 ayı buldu. Bu özelliğin şimdilik ABD için kullanıma sunulduğunu belirtelim. Ancak önümüzdeki günlerde de diğer ülkelere dağıtılması bekleniyor. Türkiye'de ise gerekli izinlerin ne zaman alınacağı ise şimdilik bilinmiyor.

• Merhaba Herkese ! Nasilsiniz?

Turkiye de yasiyorum ve kullandigim AppleWatch4 yurtdisi ama 5.1.2 surumuyle EKG ozelligi aktif oldu. Saati ikinci el aldigim icin hangi ulke oldugunu bilemiyorum ama tahminim EKG calistigina gore Amerika cihazi. Bilgilendirmek istedim.
    Saygilarimla,

MENDORAI

• Özel hastanelere haksız rekabet olur diye izin çıkmaz Türkiye'den.

• yazıyı okumadım fakat tahmin edeyim: yalnızca ABD'de kullanıma sunulur.
    doğru mu? :)

• EKG çekmek için
    4 ana atardamarı aynı anda eş zamanlı dinlemek lazım
    bundan olsa olsa sanal tansiyon cihazı olur !

• bu cihazdan hastanelerdeki EKG makinelerinin performansini beklemek biraz sacma olur... cok dogru sonuclar verecegini zannetmiyorum... eminim millet simdi sirf merakindan, surekli EKG cekip, internette EKG sonuclariyla ilgili buldugu bir kac makaleyi okuyup paranoyak olacak
  • LTE yi kırp e-sim özelliğini koyma
    sanki tıbbi cihaz ,Ekg özelliğini yayınlama
    hocanın leyleği kırpıp şimdi kuşa benzedin demesine benziyorsun İwatch

• Merhaba, EKG özelliğini Türkiye apple hesabınızla mı kullanıyorsunuz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.