Şimdi Ara

Samsung Nijerya, iPhone üzerinden tweet attığı anlaşılınca hesabını kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün akşam saatlerinde Samsung Nijerya, Galaxy Note 9 modelinin SuperAmoled ekranını tanıtan bir tweet atmıştı. Daha sonrasında ünlü YouTube yayıncısı MKBHD tarafından, tweetin iPhone üzerinden atıldığı fark edildi. Bunun üzerine olay sosyal medyada hızla yayılmaya başladı.

Twitter hesabını kapattılar

“iPhone için Twitter” yazısıyla birlikte görülen tweet, kısa süre sonra silindi. Bununla yetinmeyen Samsung Nijerya, Twiter hesabını tamamıyla kapattı. Sabah saatlerine doğru hesap tekrar açıldı ancak haber çoktan büyük bir kitleye yayılmıştı. MKBHD’nin yaptığı paylaşım altına konuyla ilgili birçok mesaj geldi. Bunlardan en ilginci Luca Hammer isimli kullanıcının paylaştığı, Samsung Nijerya hesabının analizini içeren görseller. Luca Hammer’ın paylaşımına göre görünen o ki Samsung Nijerya ilk defa iPhone kullanmamış. Hesap üzerinden atılan son 3200 tweetin 331 tanesi iPhone için Twitter kullanılarak paylaşılmış.

Benzeri olaylar daha öncesinde de yaşanmıştı. Örneğin Wonder Woman filminin yıldızı Gal Gadot, Huawei Mate 10 Pro modeliyle ilgili bir tweeti iPhone üzerinden atmıştı. Hatta birkaç yıl önce iPhone 6’nın bükülmesiyle dalga geçen LG, o tweeti de iPhone üzerinden paylaşmıştı. Kısacası “iPhone için Twitter” bilgilendirmesi birçok firmayı eğlenceli bir duruma sokmayı başardı.

• Samsung'un kendi çalışanı bile telefonunu kullanmıyor. Yıllar önce de bir benzeri Microsoft cephesinde yaşanmıştı. Windows Phone'dan sorumlu başkan yardımcısı Joe Belfiore'un da iPhone kullandığı ortaya çıkmıştı. Bu tamamen Apple'ın sunduğu kullanıcı deneyiminin başarısıdır. Herkes sonuçta telefonunu bağlayıp doğrudan veri atmıyor ya da dosya sistemine girip şurayı kurcalayayım ekleme yapayım demiyor. Zaten kullanıcıların büyük kısmı pratik ve kolay kullanımı öncelik olarak gördüğü için iPhone'u tercih ediyor. Tüketicilerin gözünde iPhone'u diğer telefonlardan ayıran nokta bu. Ayrıca bu Samsung için ilk de değil. Daha önce de Samsung'un reklam yüzü olan Ksenia Sobchak da iPhone kullanırken yakalanmıştı. Hatta marka imajını zedelediği için Samsung dava açmıştı.

Ha bir iPhone kullanıcısı olarak iOS benim kullanım şeklime uymuyor esasında. Çünkü ben kabloyu takıp ya da bluetoothu açıp doğrudan veri alıp gönderemiyorum, dosya sistemine erişemiyorum bu gibi yönleri can sıkıcı. Ama bir taraftan da düzenli, hızlı ve pratik olan aynı zamanda da yıllarca güncel kalabilecek bir cihaz da istiyorum. Bunların hepsini bir arada sunabilen tek ürün iPhone. Dolayısıyla özgür kullanımdan bu sebeple feragat etmek zorunda kalıyorum.

Belki de Samsung CEO'su bile evinde gizli gizli iPhone kullanıyordur.
    Bu nasıl bakış açısı? Kullanıcı deneyimi denen bir şey var. Sen ve senin gibilere göre Android kullanan işten anlıyor iPhone kullanan anlamıyor. Adamın işi gücü yok da telefondan sistem dosyalarına erişeyim bunu ekleyeyim şunu çıkarayım diye mi uğraşacak? Hızlı ve pratik kullanıma bakar. Bu insanlar öyle damdan düşer gibi koskoca şirketin başına geçmiyor. Küresel şirketlerin o ülkedeki genel müdürlerini sıradan memurlar sanarak kimin işten anlamadığı anlaşılıyor. Makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi bölümlerden mezun olup işe alınan kişiler. O kişiler de senden benden çok daha iyi yazılım/donanım bilgisine sahip kişiler. İşten anlamak ROM yüklemekle sisteme erişmekle olmuyor.
  • Rezillikten başka birşey değil.

• Zaten bu tarz işler de çalışanlar işten anlayan, donanım/yazılım manyağı tipler değil memur tarzı düz mantık adamlar oluyor genellikle. Onların da iPhone kullanması gayet normal bana göre.

• Onlarda biliyorlar İphonenin daha iyi oldugunu :D

• Aslında kimsenin takılmaması gereken komik bir olay. Öncelikle sosyal medya hesapları bazen farklı ajans firmaları üzerinden yürütülür. Bu ajans firmasındaki çalışan illa Samsung kullanmak zorunda değil, birçok firmanın sosyal medya hesabını yönetiyor olabilir. Diyelim ki Samsung kendi içinde yönetiyor bu hesabı, firma içindeki sosyal medya sorumlusu da Samsung kullanmak zorunda değil; hele ki Samsung çalışanlarına cihaz temin etmiyorsa bu yine Samsung'un ayıbıdır.

• Vakti zamanın da her iki markanın birçok modelini kullanmış biri olarak, kullanıcısını aptal, enayi yerine koyan, Samsung'un da, Apple 'ın da canı cehenneme.

This message sent via Mi8

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olur oyle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu mesaj Nokia 3310 ile gönderilmiştir.

"Connecting People"

• Zuhaha skandal

• Samsung'un kendi çalışanı bile telefonunu kullanmıyor. Yıllar önce de bir benzeri Microsoft cephesinde yaşanmıştı. Windows Phone'dan sorumlu başkan yardımcısı Joe Belfiore'un da iPhone kullandığı ortaya çıkmıştı. Bu tamamen Apple'ın sunduğu kullanıcı deneyiminin başarısıdır. Herkes sonuçta telefonunu bağlayıp doğrudan veri atmıyor ya da dosya sistemine girip şurayı kurcalayayım ekleme yapayım demiyor. Zaten kullanıcıların büyük kısmı pratik ve kolay kullanımı öncelik olarak gördüğü için iPhone'u tercih ediyor. Tüketicilerin gözünde iPhone'u diğer telefonlardan ayıran nokta bu. Ayrıca bu Samsung için ilk de değil. Daha önce de Samsung'un reklam yüzü olan Ksenia Sobchak da iPhone kullanırken yakalanmıştı. Hatta marka imajını zedelediği için Samsung dava açmıştı.

Ha bir iPhone kullanıcısı olarak iOS benim kullanım şeklime uymuyor esasında. Çünkü ben kabloyu takıp ya da bluetoothu açıp doğrudan veri alıp gönderemiyorum, dosya sistemine erişemiyorum bu gibi yönleri can sıkıcı. Ama bir taraftan da düzenli, hızlı ve pratik olan aynı zamanda da yıllarca güncel kalabilecek bir cihaz da istiyorum. Bunların hepsini bir arada sunabilen tek ürün iPhone. Dolayısıyla özgür kullanımdan bu sebeple feragat etmek zorunda kalıyorum.

Belki de Samsung CEO'su bile evinde gizli gizli iPhone kullanıyordur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iPhone,

Kapitalistlerin yüksek sesle,
    Nasyonalistlerin kısık sesle,
    Anarşistlerin gizlice dinlediği bir efsanedir.

Yok bu böyle değildi..

• Olamazz olamazz olamazzz

• Dostunu yakın tut. Düşmanını daha yakın tut! Boşuna söylememiş atalarımız. Hey yavrum heyy

• abartmayin bunda ne var

• İkinci Belfiore vakası.

• Bu ilk değil 😂😂

• Telefon değiştirme arefesindeyim, mevcut iPhone kullanıcısı olarak fiyat politikaları gereği samsung’a sıcak bakıyorum ancak ne zaman bi deniyim desem böyle haberlerle karşılaşıyorum, Samsung’un kendisi dahi kendi telefonlarını kullanamazken ben nasıl kullanayım ?

• Sıkıntı yok attığı tweet’in amoledi’de samsung.

• damn2u kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl bakış açısı? Kullanıcı deneyimi denen bir şey var. Sen ve senin gibilere göre Android kullanan işten anlıyor iPhone kullanan anlamıyor. Adamın işi gücü yok da telefondan sistem dosyalarına erişeyim bunu ekleyeyim şunu çıkarayım diye mi uğraşacak? Hızlı ve pratik kullanıma bakar. Bu insanlar öyle damdan düşer gibi koskoca şirketin başına geçmiyor. Küresel şirketlerin o ülkedeki genel müdürlerini sıradan memurlar sanarak kimin işten anlamadığı anlaşılıyor. Makine mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi bölümlerden mezun olup işe alınan kişiler. O kişiler de senden benden çok daha iyi yazılım/donanım bilgisine sahip kişiler. İşten anlamak ROM yüklemekle sisteme erişmekle olmuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blokladım. Boş herif.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.