Şimdi Ara

GeIL'dan Yeni Esoteria Serisi: Karbon Fiber Soğutmalı Yeni Bellekler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  GeIL'dan Yeni Esoteria Serisi: Karbon Fiber Soğutmalı Yeni Bellekler

Ürünleri ile ülkemizde de satılan ve ciddi beğenit oplayan GeIL yeni ve çok özel bir seri olan Esoteria'yı duyurdu. Firmanın yeni seri belleklerinin en önemli özelliği, belleklerin üzerinde bulunan ısı emici dağıtıcıların karbon fiber'den imal edilmiş olması. Bilindiği gibi F1 otomobillerinin karoserlerinde de ciddi şekilde kullanılan karbon fiber diğer birçok materyale göre hem daha sağlam hemde daha hafif olmaları ile dikkat çekiyorlar.

GeIL Esoteria serisinin genel özellikleri;

- DDR2 PC2-6400 800MHz & DDR2 PC2-8500 1066MHz modelleri piyasaya sürülecek.
    - 2GB (2x1GB)
    - CAS 4-4-4-12 zamanlamalarında
    - Hız aşırtma için optimize edilmiş SPD
    - 1.9V – 2.5V voltaj aralığında çalışabilme
    - FBGA 64MB X 8 - GeIL OC sertifikalı
    - 240pin, Un-buffered DDR2 DIMM
    - Siyah veya gümüş renkte gerçek karbondan imal edilmiş ısı dağıtıcıları
    - Siyah veya gümüş renkte alüminyum tabanlı ısı dağıtıcı opsiyonu
    - Ömür boyu garanti

Yeni belleklerin fiyatları hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Tabii az sayıda üretilecek olması ve karbon fiber kullanılarak yapılan farklılık belleklerin fiyatlarına da yansıyacaktır. Kısa bir süre içerisinde yeni serinin 800 ve 1066MHz'lik alternatifler ile satışa çıkması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Nisan 2007; 17:56:54 >

• Çok KaLiteLi Ve SüpeR RamLeR ÜretiyoR GeiL Fakat FiyatLaRı Hiç Mi Hiç MakuL DeğiL KesinLikLe Üst Seviye KuLLanıcıLaR İçin.ORta Ve ALt Seviye KuLLanacıLaR O FiyatLaRı VeRemez Bu MaRkaya
  • umarım fazla pahalı olmaz yaw bu ramlar anakartın fiyatını bil geçti yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: ELeCtRiCkChi

Çok KaLiteLi Ve SüpeR RamLeR ÜretiyoR GeiL Fakat FiyatLaRı Hiç Mi Hiç MakuL DeğiL KesinLikLe Üst Seviye KuLLanıcıLaR İçin.ORta Ve ALt Seviye KuLLanacıLaR O FiyatLaRı VeRemez Bu MaRkaya

fiyatları makul değilmi..olurmu baba bugun bir arkadaş topicte ram alcam ama yardımcı olurmusunuz diye başlık açmıştı..linkteki ram de GEIL marka (2*1GB) dual kit ram 172 $ + kdv ..bu şimdi ucuz değilmi..ben elimdeki kullandığım corsair ram in tanesini (1Gb) 190 ytl ye almıştım..
  • Bu ısı dağıtıcıların bellekte olmadığı durumuna göre hızına bir faydası var mı ? Ayrıca Karbon fiber hafif ve dayanıklı ama daha mı iyi ısı dağıtıcı görevi görüyor o şüpheli...
  • Çok şekil yapmışlar. Umarım fiyatı da, şekli kadar güzel olur.
  • Özellikleri güzel artı karbon fiber soğutucusu var fiyatı makul bir seviyede olursa kesinlikle tercih edilmeli.
  • fiyat yine müthiş olur bence

karbon fiber soğutmada ne kadar etkili acaba?Tamamen bakır bi soğutma ile nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeliBaba42 -- 16 Nisan 2007; 19:07:01 >
  • Fiyatı çok aşırı olmazsa benim takoz ramlerim yüzünden ben bu ramlerden alabilirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: lpark

quote:

Çok KaLiteLi Ve SüpeR RamLeR ÜretiyoR GeiL Fakat FiyatLaRı Hiç Mi Hiç MakuL DeğiL KesinLikLe Üst Seviye KuLLanıcıLaR İçin.ORta Ve ALt Seviye KuLLanacıLaR O FiyatLaRı VeRemez Bu MaRkaya

fiyatları makul değilmi..olurmu baba bugun bir arkadaş topicte ram alcam ama yardımcı olurmusunuz diye başlık açmıştı..linkteki ram de GEIL marka (2*1GB) dual kit ram 172 $ + kdv ..bu şimdi ucuz değilmi..ben elimdeki kullandığım corsair ram in tanesini (1Gb) 190 ytl ye almıştım..

2*1 gb olupta ddr800 mhz değerlerine sahip bir geil ben TR de göremedim. Dışardan geliyorsa o başka. Ben bile 2.1GB 750 mhz hyperX leri 256usd+ kdv ye aldım. Kaldıki geil lerin hala TR distribütörü yok. O fiyata sanırım biraz zor

• geilin en buyuk sorunu ooverclock olmamasi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jincx

geilin en buyuk sorunu ooverclock olmamasi

öyle deme be abi ben de geil 3 4 4 8 667 lik var çok rahat 5 5 5 15 1100 mhzde çalışıyor stabil olarak yada 4 4 4 12 de 800 de de rahatlıkla çalışıyor
    oc için gayet iyi ramler
  • Karbon soğutucu yapmışlar ama genede pek bir işe yarayacağını sanmıyorum

thermalright'ın bellek soğutucuları gibi bir şey yapsalar tadından yenmez
    örnek
     GeIL'dan Yeni Esoteria Serisi: Karbon Fiber Soğutmalı Yeni Bellekler
  • bu tür ramler piyasaya hep yüksek fiyattan girerler...
  • üzerindeki ince carbon plaka sadece göze hitab etmesi ve ram in serisini ayırt etmek için.Özel bir seri ram ve bu yönünü vurgulamak için ramlerin soğutucusunun üzerine ince bir carbon plaka eklemişler.Zaten ısı iletkenliğini sağlayacak ana soğutucu karbon değil görüldüğü gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orjinalden alıntı: lpark

quote:

2*1 gb olupta ddr800 mhz değerlerine sahip bir geil ben TR de göremedim. Dışardan geliyorsa o başka. Ben bile 2.1GB 750 mhz hyperX leri 256usd+ kdv ye aldım. Kaldıki geil lerin hala TR distribütörü yok. O fiyata sanırım biraz zor

bilmiyorum bende topicteki linki tıklayınca gördüm..800 mhz olup olmadığına bakmadım açıkcası

• 2x1gb 800mhz geil ram yokmu TRde? Göremedin sanırım?

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1758 GEIL - 2x1 GB DUAL DDR2 800/GX22GB6400UDC
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=99335&productid=bd70893
    http://www.inventus.com.tr/donanimliste.htm
    ??

Ben benim 2x1 800leri aralıkta aldım gigatekten, o tarihlerden beri hep var TRde. Hatta 493ytl ödemişim o zaman.
    Yoksa benmi yanlış anladım yazdığını @someone74??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Lecter -- 17 Nisan 2007; 3:55:27 >

• 300$ asagi olsun alinabilir ama imkansiz
  • 300$ imkansız bir talep bu ramlara hemde TR de
  • Bu firmalarada vatandasi ne yapsakta sömürsek diye düsünmekten kafayi yediler en sonunda...

Karbon fiber mi o da nerden cikti ya... Ben olsam altin kullanirdim isi iletimi icin... sonuçta yeryüzünün en iletken maddesi altin...

Koyardimda 1500YTL fiyati... Yasla gitsin... Ne olacak, memelekette manyak mı yok?... Hatta müsteri pörtföyüme mücevher manyagi kadinlarida eklemis olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AteshBey -- 17 Nisan 2007; 10:11:13 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.