Şimdi Ara

Microsoft Office uygulamalarının simgeleri 5 yıl aradan sonra güncellendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft Office uygulamaları 2013 yılından bu yana aynı simgeleri kullanıyordu. Beş yıl aradan sonra güncellenen yeni ikonlar, sade ve modern bir görünüm hedeflenerek tasarlanmış. Ek olarak Skype ve OneDrive uygulamalarının simgeleri de değiştirilmiş.

Daha anlaşılır simgeler

Her işletim sisteminde kendine yer bulan Microsoft Office uygulamalarının yeni simgeleri, Windows, iOS, Mac ve Android platformlarının tamamında kullanılacak. Bu yüzden milyonlarca kişiye ulaşan uygulamaların daha anlaşılabilir logolara sahip olması amaçlanmış. Yeni simgelerde her uygulamanın baş harfi ön plana çıkarılıyor. Farklı renkler ile de birbirlerinden ayrılması sağlanmış. Microsoft, yapay zeka teknolojileri ile güçlenen Office uygulamalarının tasarım noktasında da bu değişimi gösterebilmesini istediğini açıkladı. 

Ayrıca Bkz.Microsoft, piyasa değeri olarak Apple'ı geçti

Değişimler sadece ikonlarla sınırlı kalmıyor. Windows 10 için hazırlanan “Fluent Design” tasarım dili Microsoft Office programlarına da uyarlanacak. Bu yeni tasarım anlayışı şeffaflık ve sade renklere odaklanıyor.

• Berbat . sçeski logolar daha sezgiseldi. İlk görüşte programın içeriği ile bağ kuruyordun. Şimdikiler çafçaflı ve anlamsız olmuş. Zaten mikisıft 2010dan beri el attığı herşeyi batırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 1 Aralık 2018; 13:17:16 >
  • Hoş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sanırsın tasarım otoritesi

• Yenilikçi olmuş renkler güzel. Apple'ın da şu iwork e el atması lazım artık.

• hoş'dir ama bize neehhh

• İnşallah Word'ü güzeltmişlerdir yeni versiyonda. Çünkü 2007'den beri berbat durumda. Doküman biçimlendirmesi, Mars'a roket göndermekten daha zor.

• Ben beğendim yeni logolar gerçekten hoş olmuş. Bir tek Skype'ın logosu biraz olmamış sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel olmuş daha anlaşılır ama ne güzel ikon tasarlıyorsun ama Windows 10 arayüzü hala kutucuk. Ne zaman kurtulacağız şu kutulardan. Sımge güzel etrafında boş yere kullanılan kutucuk. Hiç mi bakmıyorlar biz ne yaptık acaba diye anlamıyorum.

• Libre Office'in simgeleri de çok iyidir. Daha da iyi yanı ise tamamen ücretsiz olmasıdır.

• 2003'ten sonraki en iyi logo gibi duruyor. Basit, anlaşılır, göz yormayan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hoş.t :D

• Anlamsız ve garip olmuş, 2007 en iyisi.

• Güzel olmuş beğendim hepsi aynı düzende yine.

• Fluent Design tasarım değişikliği ne zaman gelecek sistemlere?

• Sadece W harfi koysa da anlaşılır ki, her logo değişiminde böyle afilli tanıtım yapmasına gerek yok kimsenin. Daha anlaşılabilir logolar demeye gerek yok. Anlaşılmaz da olsa bür süre sonra alışıyorsun zaten. Baş harfler öne çıkmış deniyor, hemen altındaki görselden de anlaşılacağı üzere zaten hep baş harfleri öne çıkarmış.

Neyse bu tür değişimleri seviyorum. Bence gölgelendirme yapılmasaymış daha sade ve minimalist olabilirmiş. Bu da sanırım bir sonraki için sebep olarak bırakmışlar.

• logo olarak en güzeli 2013 bence

• Fluent Design ile tasarım olayı oturacak muhtemelen ama çok yavaş ilerliyor tasarım ekibi. Google Material Design 2'yi bitirecek bunlar daha Fluent Design'ın ilk sürümünü tamamlayamadılar.

• Microsoft Authenticator uygulaması yok sanırım bunların arasında?

• 2007 logoları iyiydi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.