Şimdi Ara

Asus, ekran kartınızı madencilik için kullanmanızı istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Kripto para piyasası son yılların en düşük seviyelerinde seyrederken stratejisini buna göre yapan pek çok üretici zarara girmiş durumda. Yine de mevcut durumdan kar elde etmek isteyenler bulunuyor. Asus bunlardan birisi.

Sistem boştayken kazanacak (!)

Bundan önce farklı madencilik ekipmanları satışa sunan Asus bu kez herhangi bir maliyet oluşturacak işe girmemiş. Quantumcloud ile iş birliği yapan firma ekran kartları üzerinden madencilik yapılmasını sağlayacak.

Ayrıca Bkz.Zararlı yazılımlar kripto para dünyasına yöneldi

Firma yaptığı açıklamada oyuncuların bilgisayarları boştayken madencilik yapmalarını ve karşılığında da para kazanmalarını istiyor. Elbette oldukça kırılgan bir piyasada ne kadar para kazanabilirsiniz bilinmez zaten Asus da kesin bir kazanç garantisi vermiyor. Üstelik sistem kaynaklarını kullanma masrafları da kullanıcıya ait olacak.

Henüz detaylar net değil ancak özetle Asus ekran kartınız varsa, kuracağınız Quantumcloud yazılımını sistem boştayken çalıştıracaksınız ve madencilik yapacaksınız. Elde ettiğiniz kazancı ise WeChat veya PayPal üzerinden çekeceksiniz. Bunun yanında Quantumcloud kazançlardan ne kadar pay kesecek bilinmiyor.

• Oyuncu kartlari ile (tek kart) kullandigi elektirigi karsilayacak kadar dahi para kazanilamazki. Ama quantumcloud yani kasa herzaman kazanir :) kac milyon karti kullanacaklar boylelikle, akillica, asus kart gerekiyor olmasida ayri bir kazanc. Kasa her türlü kazaniyor. mining yapilan kartlari da boylelikle tespit etmis olacaklar. garanti durumunu etkiler etkilemez de bilmiyoruz.

ciksin bakalim konularda artsin, merak ettim ne kadar kazaniliyor, ne oluyor.
  • madenciliğe bel bağlayan yaya kalır :D

• Adamlar her eve madenciliği sokmaya çalışıyor akıllıca

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sağlıklı bir insanın vücudunda yaşına kilosuna göre değişmekle birlikle ortalama 4 ila 8 litre kan bulunur. kanımızı kimin emdiği belli değil. bu kadar kan için bu kadar talip mi olur ?

CEM ÜSTADIN DEDİĞİ GİBİ " SİZ BİZİ YATIRIN BİZ KEBABI HER ZAMAN YERİZ MAKSAT SİZİN İŞİNİZ GÖRÜLSÜN "

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xilaver kullanıcısına yanıt
    Neresi akıllıca acaba açıklarmısınız? Siz işin neresindesiniz

• Elektriği baban yatırıyor zaten asus.

• Oyuncu kartlari ile (tek kart) kullandigi elektirigi karsilayacak kadar dahi para kazanilamazki. Ama quantumcloud yani kasa herzaman kazanir :) kac milyon karti kullanacaklar boylelikle, akillica, asus kart gerekiyor olmasida ayri bir kazanc. Kasa her türlü kazaniyor. mining yapilan kartlari da boylelikle tespit etmis olacaklar. garanti durumunu etkiler etkilemez de bilmiyoruz.

ciksin bakalim konularda artsin, merak ettim ne kadar kazaniliyor, ne oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mukarnas -- 30 Kasım 2018; 12:3:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TR deki elektrik zamlarından haberleri yok galiba

• Msi kullanıyorum asuscular düşünsün banane

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hani oyuncu donanımlarda madencilik yapılınca garanti bozuluyordu. (Servislerin iddiası)

• Bedava kartları gönder Asus, biz kazarız.
  • Koskoca asus'ta herkesten bi lira alsak mantığına gitmiş :)

• Asus istiyor ki ekran kartları çok kullanılıp ısınıp eskisin ki yenisini satsın...

• kazanan Asus ve Quantumcloud olacak, kullanicilara da yuklu elektrik faturasi ve omru azalmis bir ekran karti kalacak...
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Aslında durum öyle değil. Madencilik için özel ekran kartlarında özel firmware ve voltaj/güç ayarlamaları yapıyorsun. Kötü yapılmış ayarlar ile kartı bozabilir veya ömrünü azaltabilirsin. Hatta internetten firmware indirip deneyenler bile oluyor.

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    TR deki elektrik zamları dolar veya kazdığın kripto değerinin gerisinde kaldığı müddetçe sıkıntı yok. Ama şu sıralar kripto para piyasası dip yapmış durumda. Kripto para kazarak elektrik parasını çıkarmak bile zor artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: aktorun

Aslında durum öyle değil. Madencilik için özel ekran kartlarında özel firmware ve voltaj/güç ayarlamaları yapıyorsun. Kötü yapılmış ayarlar ile kartı bozabilir veya ömrünü azaltabilirsin. Hatta internetten firmware indirip deneyenler bile oluyor.
    ....Firma yaptığı açıklamada oyuncuların bilgisayarları boştayken madencilik yapmalarını.....

Şimdi kartım bozuldu. Asus'a yolladım ve benim nasıl mining yaptığımı anlayacak? Asus'un yazılımıyla mı yoksa standart mı?
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    Kripto paraların bir kısmı (ethereum, monero, digibyte...) oyuncu kartı dediğiniz grafik kartlarıyla kazılıyor zaten. Kaç adet olduğunun o kadar büyük etkisi yok. Var tabi ama çok değil. Ama mining işini yapıyorum diyen kişi 10larca makine ve 100lerce ekran kartı ile gireceği için makine başına 4, 6, 8 gibi kombinasyonlarla kullanıyor grafik kartlarını. Böylelikle daha az CPU, anakart, ram kullanmış oluyor.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Demek istediğim, firmware değiştirmeden, voltajla oynamadan da kazım yapabilirsin. Ve kartın garanti dışı kalmaz. Sorun burda mining yapmak değil, kartın firmware i ve clock/voltaj gibi ayarlarıyla oynaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: aktorun

Kripto paraların bir kısmı (ethereum, monero, digibyte...) oyuncu kartı dediğiniz grafik kartlarıyla kazılıyor zaten. Kaç adet olduğunun o kadar büyük etkisi yok. Var tabi ama çok değil. Ama mining işini yapıyorum diyen kişi 10larca makine ve 100lerce ekran kartı ile gireceği için makine başına 4, 6, 8 gibi kombinasyonlarla kullanıyor grafik kartlarını. Böylelikle daha az CPU, anakart, ram kullanmış oluyor.
    konu madencilikle ilgili oldugu icin dikkatinizi cekti sanirim. Boyle sizin anladiginiz sekilde yanlis anlasilmasin diye oyuncu karti nin yaninda parantez icerisinde "tek kart" diye de yazdim. Sli bile yapilamiyor artik; gerek nvidia (gtx 1060), gerek maddiyat, gerekse oyunlarin hala yetersiz destegi yuzunden.. Simdi burda konu zaten 2li 4lü 8li boyle sizin anlattiginiz sekilde mining olaylarindan ziyade, Asus kart sahiplerinin, bir cloud programi vasitasiyla, bostayken cloud icin mining yapabilecek olmasi. İste ben bu noktada düsüncelerimi yazdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.