Şimdi Ara

Apple Watch 4'e EKG özelliği watchOS 5.1.2 güncellemesi ile gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple yeni nesil Apple Watch Series 4'ü duyurduğunda rakiplerinin akıllı saatlerinde olmayan bir özellik sundu. Cihaz, Digital Crown’a yerleştirilmiş elektrotlardan ve arkadaki kristalde bulunan yeni elektriksel kalp sensöründen yararlanan yeni ECG uygulamasını kullanarak kullanıcıların doğrudan bileklerinden EKG çekmelerine olanak sağlıyor.

Ayrıca Bkz.Meizu 16S'in görüntüsü sızdırıldı: Tasarımı ile büyüleyecek
    Apple Watch Series 4 ile birlikte tanıtılan EKG özelliği henüz kullanıma sunulmadığı için akıllı saati satın alan müşteriler söz konusu özelliği etkinleştirecek güncellemeyi bekliyor. Bu güncelleme watchOS 5.1.2 olabilir. MacRumors kaynaklı yeni habere göre EKG özelliği yakında çıkacak olan watchOS 5.1.2 güncellemesi ile kullanılabilir hale gelecek. Ancak Apple'ın güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı bilinmiyor.

Şimdilik sadece ABD için onay alınabildi

Öte yandan EKG özelliği şu an için sadece Apple'ın onay aldığı ülkelerde kullanılabilecek. Şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde gerekli onay alınabilmiş gibi görünüyor. Dolayısı ile watchOS 5.1.2 güncellemesi yayınlansa bile ABD dışındaki Apple Watch Series 4 kullanıcıları EKG özelliğini kullanamayacak. Ancak Cupertino'lu şirketin diğer ülkelerde de onay almaya çalıştığı söyleniyor.

• apple yıllar önce sağlık alanında 10 larca patent almıştı. Ben o haberi de burda okumuştum. Şuan yavaş yavaş bu alana girip aldığı patentlerle de rakiplerinden farklı olarak sağlık noktasında cihazlara birçok yenilik getireceğini düşünüyorum. Saatine getirdi telefonuna da getirecek diye düşünüyorum. Çünkü rakipleri de teknolojisi ve donanımı üst düzey cihazlar çıkarıyor. Onlardan sıyrılmanın yollarından biri de değişik alanlardaki teknolojiyi cihazlara getirmek

• Herhalde apple'in son yillarda uyguladigi en yaratici fikir ama o da sadece Abd de gecerli olacak gibi

• Cellular data türkiyeye ne zaman gelecek acaba ?

• Tek çizgi ekg mi olur. Benimki 4 çizgi ve 7-8 yere bağlanıyor o alet. Bu tek noktadan ölçüyo. Benim 4 çizgiden 2 si sönük çıkıyor, kalp krizi geçirdiğim için. Bu onu nasıl gösterecek..

• Niye bu özellikten korkuluyor anlayamıyorum
    pekala bu özellik ilgili makamlarca onaylanmayarak hizmete sunulabilir
    bilekten ölçülen tansiyon aletlerini hiç bir doktor onaylamıyor
    koldan ölçüm daha sağlıklı diyor fakat gene satılıyor kullanılıyor
    sonuçta bu saat tıp cihazı değil herkes farkında
    bence işin arkasında buna izin veren kuruluşların nemalanma istekleri var
  • Bilekten ekg çekilmez o başka birşeydir. Yada ek başka aksesuarlar vardır. Body şeklinde sensörlü kıyafet olsa olur belki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1 gün gittiği sürece yüzüne bakmam. Telefonu şarj ediyoruz bir de kaldı saati şarj et her gün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssassinOrhan

Cellular data türkiyeye ne zaman gelecek acaba ?
    Büyük ihtimal iPhone XS/XR'a esim desteği gelince AW'ye de el atarlar.

Şuan Türkiye'de AW kullanmak için pek sebep yok. Ne cellular, ne Apple Pay, ne EKG 🤷🏽‍♂️

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssassinOrhan

Cellular data türkiyeye ne zaman gelecek acaba ?
    yatırım yapmadığımız, sadece başkalarının ürettiği "HAZIR" teknolojiyi satın alıp tükettiğimiz için 5-10 yıl en erken

kimsenin umurunda değil çünkü firmalar para harcamak istemiyor

hazır olsa parasını verip alıp getirirler

yakın tarihte beklemeyin boşuna
  • Merhaba
    Zaman ilerledikçe forumda arama yaptığımız konular da ciddi güncelleme geçiriyor. Yaşlanıyoruz ve ihtiyaçlarımızın güncellenmesinden olsa gerek...
    EKG çekilmesi ilgili yazılara bakarken buldum. Son teknoloji sistemler ve çalışma şekilleri hakkında bilgim yok ama sonuçta EKGyi veya kalp verisini ölçen özellikte bir cihazın Türkyede çalışıp çalışmamasını pek anlayamadım.

ölçtüğü veriyi sonuçta bluetooth, wif-fi veya farklı bir yol ile uygulamaya atması yeterli olmuyor mu?

ikinci bir sorum ise, Türkiyede çalışmamamsı demek, Türkiyede satılan cijhazlarda uygulamanın yüklü olmamamsı mı demek oluyor? yani kullanılan bir ülkeden apple watch getirsem Türkiyede çalışır mı?

Nasıl bir sistemdir, basitçe bilgi verebilecek olursa çok memnun olurum. Sizce "Holter" takılmasından kurtarır mı beni?
  • folkeyno kullanıcısına yanıt
    Selamlar

Bu konuyu apple watch başlığından takip edebilirsin.

Sorularına gelirsek

Öncelikle bu uygulama tüm series 4ve 5 lerde var fakat sağlık bakanlığından bunun onayı alınması gerekiyor. Yani evet bu aygıt istediğimiz kriterlerde doğru ölçüm yapıyor ve biz bunu onaylıyoruz demesi lazım.

ikinci sorun için ise bu uygulamananın acık olduğu ülkekerde aktive edilirse buradada çalışıyor.Forumda alıp yunan şebekelerinin çektiği bölgelerde aktive eden çalıştıranlar var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.