Şimdi Ara

Saçları dökülmüş insanların kafası neden parlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vücudumuzun çoğu, adına vellus denilen küçük tüylerle kaplı. Bu tüyler cildimizin çok az da olsa kadifemsi bir dokuya sahip olmasının sorumluları. 

Erkek tipi saç dökülmesinde, vellus tüyleri ile birlikte saç folikülleri küçülüp kayboluyor ve foliküller deri hücrelerine dönüşüyor. Bu durum sonucunda da kellik ortaya çıkıyor.

Kafa derisinin parlaklığının asıl sorumlusu ise yağ bezleri. Vücudumuzun her yerinde bulunan ve yağ salgılayan bu bezler, kafa derimizde çok daha fazla miktarlarda bulunuyor. 

Yağ bezlerince salgılanan yağ, halihazırda saçsız olan kafa derimizde bir tabaka oluşturup kafamızın nispeten yansıtıcı bir görünüm kazanmasına neden oluyor. 

Yapılan araştırmalar, kafamızdaki yağ bezlerinin erken saç dökülmesi sorunlarına da yol açabileceğini ileri sürüyor.

• Sevgili Gökhan Bey, bu haberi sana biri mi yaptırdı yoksa kendi inisiyatifin mi bilmiyorum ama eğer bunu sana kim yazdırdıysa lütfen ona karşı çık ve bu haberin burada olmaması gerektiğine onu ikna et. Eğer kendin bu haberi paylaştıysan paylaşma. Bunun teknoloji konumuzla uzak yakın hiç bir alakası yok. Lütfen böyle haberler yapmayın!
    ben hiç yadırgamıyorum bu tarz sağlıkla ilgili haberleri sanırım donanımhaber ismindeki donanım kısmına takılıyor arkadaşlar. bana göre donanımhaber artık kendi konseptinin dışına taşan bir marka haline geldi o yüzden birçok şeyi burada görmek garip gelmiyor.
    her habere serzenişte bulunan arkadaşlara şunu sormak lazım mademki donanım konusuna çok hassasınız ozaman niye aldığınız bir elektronik alet, otomobiliniz vs arızalandığında yetkili servis tarafından mağdur edildiğinizde neden koşup ilk gelip buraya şikayet etmek aklınıza geliyor burası şikayet sitesi mi? hadi bakalım :)
  • yeter artık bizi rahat bırakın :'(

• Keller kendini belli ediyor :)

• Sevgili Gökhan Bey, bu haberi sana biri mi yaptırdı yoksa kendi inisiyatifin mi bilmiyorum ama eğer bunu sana kim yazdırdıysa lütfen ona karşı çık ve bu haberin burada olmaması gerektiğine onu ikna et. Eğer kendin bu haberi paylaştıysan paylaşma. Bunun teknoloji konumuzla uzak yakın hiç bir alakası yok. Lütfen böyle haberler yapmayın!

• Bunun gibi günlük garip bilgi tipi "haberleri" tek tek yapmak yerine ana sayfada günlük ya da gün aşırı veya haftalık "konu dışı ilginç haberler/bilgiler" başlığı altında tek bir konuda toplu verseniz daha iyi olur gibi. Bu "haber" den daha ciddi bir haber olduğunda yine ayrı başlıkta haberini yaparsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Habere girmeden önce yağdan parladığını tahmin etmiştim. Bunun için konu açmak ne bileyim çok saçma geldi.

• hiç düşünmemeiştim nedenini
  • Mesut Çevik seni kızdırdı mı ne yaptı? Gönderme mi yaptın?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mesut Çevikin kafası parlamıyor neden 🤔 Doğru ya o saç ektirdi 😂😂😂

• bilinen bir şey değil miydi bu? öncrden bilşyordum??

• Mesut reise diss atmış bildiğin ????

• Kelim! Nasıl olsa kökü ben.....de değil.

• Bilgelikten o kardeşim.

• Darknesia kullanıcısına yanıt
    Yorum yapmanın bir sitenin işleyişi ile ilgili olmadığı açıktır. Bununla ilgili görüş ve öneri hattına dilekçe bırakabilirsin. Ayrıca bilimsel haberler bu sitede daha çok olmalı. Yarın hiç ilgisi olmadığını düşündüğün bir gelişme hayatını kurtarabilir sağlığını düzeltebilir. Hiç bilemezsin. Bilgi her yerde olmalı. Sonuçta sana yemek tarifleri diye gerçekten ilgisi bir bilgi verilmiyor. En genel anlamında bilimsel her tür araştırma bu sitede olabilir. Saç dökülmesi hakkında değil bu haber. En genel biçimiyle bilimsel bir araştırma haberi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hahahaha xD

• ben hiç yadırgamıyorum bu tarz sağlıkla ilgili haberleri sanırım donanımhaber ismindeki donanım kısmına takılıyor arkadaşlar. bana göre donanımhaber artık kendi konseptinin dışına taşan bir marka haline geldi o yüzden birçok şeyi burada görmek garip gelmiyor.
    her habere serzenişte bulunan arkadaşlara şunu sormak lazım mademki donanım konusuna çok hassasınız ozaman niye aldığınız bir elektronik alet, otomobiliniz vs arızalandığında yetkili servis tarafından mağdur edildiğinizde neden koşup ilk gelip buraya şikayet etmek aklınıza geliyor burası şikayet sitesi mi? hadi bakalım :)

• Sayfanın yeni adı kelhaber.com

• OPTİK!!!

• Ön ısıtma haberi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.