Şimdi Ara

## AMD Barcelona Intel Kentsfield'dan %50 Daha Hızlı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
3.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Barcelona Intel Kentsfield'dan %50 Daha Hızlı ##

Yaz aylarında çıkması beklenen AMD'nin K10 mimarisini esas alan doğal (native) 4 çekirdekli Barcelona işlemcisine yönelik olarak AMD haklı çıkabilir gibi. Firmanın yeni işlemcisi Barcelona özellikle profesyonellerin kullandığı specfp_rate2000 testinde Intel'in 4 çekirdekli Kentsfield işlemcilerine %50 fark attığı söyleniyor ki AMD'de de daha önce yaptığı açıklamarda Barcelona'nın Intel'i öldüreceğini farkın en az %40 olacağını belirtmişti.

Üzücü bir haberde vereyim AMD'nin sunuuclar için tasarlanan Barcelona işlemcisnin masaüstü varyasyonlarının yılın son çeyreğine kalabileceği ifade ediliyor. Tüm b bilgiler doğrultusunda Intel'İn yaz aylarına neden 4 çekirdekli işlemcilerine ciddi fiyat indirimi yapmak istediği de ortaya çıkıyor.

Bu arada AMD'nin masaüstü platformu için hazırladığı doğal 4 çekirdeğe sahip olan ve Quad-FX yeteneği bulunan Agena FX işlemcilerinin saat hızlarının ilk etapta 1.9GHz'Den başlıyacağı ve 2.5GHz bulacağı belirtiliyor. İşlemcilerin termal güç tasarımları ise daha önce belirttiğimiz gibi 95 watt olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 16 Nisan 2007; 12:30:19 >

• nerdeyse bir senedir beklemedeyiz, k8l gelecek diye sanırım artık adı K10 oldu.. bu yeni mimaride FPU ünitelerinin çok güçlendirileceğini sanıyorum farkı da bu doğuracaktır temel olarak..
    hep söylüyorum keşke amd am2 ile vakit kaybedeceğine doğrudan bu mimariye yatırım yapsa idi..
    ve herneyse geç de olsa gelişmeler bizim için ii olacak..
  • Ohaa %50 mi?

Desene sen intelin 45nm lik Nehalem ve Yorkfield leri bile K10 a rakip olamayacak

Gerci daha o derenin altindan cok sular gecer ama ates olmayan yerden duman cikmaz
  • Daha fazla performans bekliyorum ama bu kadar değil
  • İntel de AMD Athlon karşısında 2-3 yıl idare etti, bu işler hemen olsaydı İntel de yapardı. Sabırsızlıkla bekliyorum, hemen geçerim conreo da neymiş.
  • bayagi fark varmis
  • gerçekten iyi bir fark
  • hobaa süper ya ıste amd tekrar gelıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

Ohaa %50 mi?

Desene sen intelin 45nm lik Nehalem ve Yorkfield leri bile K10 a rakip olamayacak

Gerci daha o derenin altindan cok sular gecer ama ates olmayan yerden duman cikmaz

Doğmamış cocuga don biçilmez amd yeni işlemci geliyor diye hemen yorkfield'leride harcadın bakalım bir cıksın testleri görelim ona göre performansını karılastırırız...
    AMD atılıma gecmiş olması güzel çünkü sayesinde intel'de indirim görünüyor.

• bu başlığı görünce @Qumandanın dünki yazdıklarını hatırladım nerdesin Qumandan.... bu arada ben bile %50 beklemiyordum yuh yane..
  • quote:

Orjinalden alıntı: XIII

bu başlığı görünce @Qumandanın dünki yazdıklarını hatırladım nerdesin Qumandan.... bu arada ben bile %50 beklemiyordum yuh yane..

sende uğraşmasan olmaz

şimdiden başlamıştır o helvasını yapmaya Kentsfield'in

------------

bence birşey varki intel barcelona çıkana kadar nerdeyse %50den fazla indirime gidecek

ve barcelona seneye ancak gelir

o zamanki fiyat farkı ne olur o belli olmaz ama genel kullanıcılar ucuz fiyata 4 çekirdekli işlemci sahibi olmak

isteyebilir.

barcelona'nın fiyat farkının, intele attığı performans farkından az olması lazım

ama bu işin sonu yok yarın barcelona gelecek

ondan sonra 45nm yorkfield
    ondan sonra amd tokyo, berlin falan çıkarır
    intel de boş durmaz tabii oda bişeyler bulur çıkarır

bu iş böyle gider bizim gibi performans düşkünü hep daha iyisini daha fazlasını isteyen kullanıcılar AMD-İNTEL, ATİ-NVİDİA tarafından tavuk gibi yolunur

• %50 çok büyük bir iddaa ama zaman çabuk geçer nasipse görürüz.
  • çıksın çıkmasına da her gün çıkıyo bişeyler bizim bilgisayar eskiyo ya, yetmiyo bi şeye . eskiyi getir yeniyi götür de yapmıyolar ki şerolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozee2505

bu iş böyle gider bizim gibi performans düşkünü hep daha iyisini daha fazlasını isteyen kullanıcılar AMD-İNTEL, ATİ-NVİDİA tarafından tavuk gibi yolunur

Yeni dünyanın sürgün yöntemi bu öyle veya böyle ya alıp kullanıcaksın yada uzaktan bakıcaksın
  • İSALLAH AMD HAVA CIKMAZ ( AMD _ ATI VAAT LERE ALISTIK = TURKIYEDEKI PARTI LIDERLERINE DONDULER VAAT VERMEDE )
  • quote:

Doğmamış cocuga don biçilmez amd yeni işlemci geliyor diye hemen yorkfield'leride harcadın bakalım bir cıksın testleri görelim ona göre performansını karılastırırız...
    AMD atılıma gecmiş olması güzel çünkü sayesinde intel'de indirim görünüyor.

Yok yahu niye harciyayim...

Ben yine Fx57 nin haberlerine göre yaptim... Nehalem conroe ye göre %40 daha performansli olacak demisti o haberinde...

E K10 %50 daha performansli olacaginda göre arada %10 luk bir fark olacak demektir...

Tabii bunlar dedikodu... İntel yeni cikardigi bir teknolojinin eski bir teknolojiye gecilmesini kaullenemez, daha da gelistirip öyle piyasaya sürecektir... Belki K10 un bu kadar performansli cikmasi Yorkfield ve Nehalemlerin cikis tarihini ileriye atabilir... Daha güclü cikarabilmek adina revize edeceklerdir büyük bir ihtimalle...

Eger dendigi gibi K10 conroelerden %50 daha performansli cikarsa ve Nehalemlerde dendigi gibi conroelere göre %40 performansli olacaksa, intel bence onlari piyasaya cikarmaz... K10 u gecene kadar cikisi erteleyecektir..

ikinci bir R600 vakasi ile karsilasmayalim

• dedikodu hattı gibi oldu burada
    ay hayat kısa bu kadar bekletmeseler bizi
  • amd fiyat farkındada %50 fark koyarsa bir anlamı olmaz o işin.
  • Bu böyle sürüp gidicek gibi. Önce doğal olmayan 2 çekirdek. Sonra doğal olanlar daha hızlı. Sonra doğal olmayan 4 çekirdek. Sonra doğal olan. Sonra ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elameyn -- 16 Nisan 2007; 14:42:23 >
  • Satılık QX6700 tel:0 8800 1950

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Lecter -- 16 Nisan 2007; 15:06:25 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.