Şimdi Ara

Samsung kötü çalışma koşulları yüzünden hastalanan işçilerden ve ailelerinden özür diledi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mobil teknoloji sektörünün lider üreticilerinden Samsung, fabrikalarında çalıştıktan sonra ciddi hastalıklara yakalanan işçileri için resmi bir özür yayınladı. Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında, Samsung yöneticilerinden Ki-Nam Kim, ağır ve emniyetsiz çalışma koşulları sebebiyle kanser gibi ağır hastalıklara yakalanan işçilerinden ve işçilerinin ailelerinden eğilerek özür diledi.

Kim, "Sevgili meslektaşlarım ve aileleri uzun zamandır acı çekiyorlar ve şirket daha önce bu konuyla ilgilenmekte ne yazık ki başarılı olamadı. Samsung, geçmişte özellikle çip ve sıvı kristal ekran üretim hatlarımızdaki potansiyel sağlık risklerini tam ve eksiksiz bir şekilde yönetemedi.” açıklamalarında bulundu.

Son yıllarda sayıları 118 kadar olduğu tahmin edilen Samsung işçisinin yakalandıkları mesleki hastalıklar sebebiyle yaşamlarını kaybettikleri ve bu sayıdan bir hayli fazlasının da sağlık problemleri ile yaşamlarına devam ettiği biliniyor. Bu tartışmalar ilk olarak 2007 yılında, taksi şoförü Hwang Sang-Gi'nin geçmişte Samsung fabrikasında çalışan 23 yaşındaki kızı Yu-Mi’yi lösemi sebebiyle kaybetmesiyle başlamıştı. Hwang, kızı Yu-Mi'nin ölümünün sebebinin Samsung'un ağır çalışma koşulları ve işçilerin kontrolsüz olarak tehlikeli kimyasallara maruz kalması olduğunu öne sürmüş ve bu konuda mücadele başlatmıştı.

Samsung’un özrüne cevap olarak Hwang Sang-Gi, "11 yıldır yaşadığımız aldatmacalar, aşağılamalar ve Yu-Mi’yi kaybetmemizin acısı göz önüne alındığında, bu özrün yeterli olduğunu düşünmüyorum. Ancak Samsung'un bu özrü umarız, hatalı davranışlarını düzeltmesi ve iş güvenliğine daha çok önem vermeye başlaması için bir vesile olur.” açıklamalarına bulundu.

Samsung, yapılan basın toplantısında ara bulucuların teklif etmiş olduğu tazminat bedelini de kabul ettiklerini ve mağdurların ailelerinin 2028 yılına kadar tazminat talebinde bulunabileceklerini duyurdu.

• Rezil şirketler hepiniz batarsınız inşallah !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Merak ediyorum da. Tüm bu şirketler batınca eline ne geçecek? Eline bir şey geçmeyeceği gibi birçok şeyden de mahrum kalacaksın bu şirketler olmazsa. Aklında bulundur bence.

• Türkiyeye kurun fabrikaları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Merak ediyorum da. Tüm bu şirketler batınca eline ne geçecek? Eline bir şey geçmeyeceği gibi birçok şeyden de mahrum kalacaksın bu şirketler olmazsa. Aklında bulundur bence.
    Elime hiç bir şey geçmesin benim için farketmez . Galaxy yada i phone olmayı versin ne olacak , hepimiz zehir saçan araçları , GDO lu gıdaları , kapitalist sistemin yancısı sosyal medya , e siteler bunlara gitmeyelim ne olacak . Şirketlerin , üreticilerin hepsi aynı iki yüzlüler , medyaya yardımsever iyi yüzünü gösterirken , diğer yandan çalışanları 7/24 köle gibi çalıştırırlar , sattıkları ve ürettikleri ürünlerle doğayı kirletirler. O yüzden beter olsunlar umrunda değil!

• Özür dilemekle sorunları çözülmüyor ulan eğilsen ne olur

• Her Android güncellemesi için yeni telefon aldıran zamzung yine haberlere çıkmış vay efendim özür dilermiş

• Yazık ya, adam kanser olduktan sonra özur dılesen ne olacak kı ? Barı bundan sonrası ıcın önlem alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Elime hiç bir şey geçmesin benim için farketmez . Galaxy yada i phone olmayı versin ne olacak , hepimiz zehir saçan araçları , GDO lu gıdaları , kapitalist sistemin yancısı sosyal medya , e siteler bunlara gitmeyelim ne olacak . Şirketlerin , üreticilerin hepsi aynı iki yüzlüler , medyaya yardımsever iyi yüzünü gösterirken , diğer yandan çalışanları 7/24 köle gibi çalıştırırlar , sattıkları ve ürettikleri ürünlerle doğayı kirletirler. O yüzden beter olsunlar umrunda değil!

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katalikitci -- 25 Ağustos 2021; 21:34:0 >
  • Geçte olsa bir hareket var.

• şu uzakdoğu şirketlerinin haltları yiyip yiyip sonra basın önünde eğilmelerinden bıktım.

• Simdi bu iscileri öldüren malzemeler bizlerin kullandığı cihazlarda olan malzemeler değil mi aynı zamanda azda olsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4C740587D

Her Android güncellemesi için yeni telefon aldıran zamzung yine haberlere çıkmış vay efendim özür dilermiş
    Telefonu yanlis tutuyorsunuz diyip bıyık altindan gülen apple gibi yüzsüz değiller en azından...

Not: apple kullanıcısı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Bu yazını bilgisayardan, tabletten veya telefondan yazıyorsun. Bilmen gerekir ki bu cihazlar üretilirken doğa kirlendi. Bu yaptığın iki yüzlülük :).

Diğer saçmaladığın konu ise GDO. Eğer GDO yasaklansın istiyorsan, milyonlarca insanın ölüm fermanını imzalamışsın demektir. Milyarlarca insanı besleyebilmek için GDO şuan için gerekliliktir. Duyar kasmayalım boş yere...
  • Şöyle bir senaryo Türkiye de gördünüz mü hiç?
    Biz de işçileri hasta olan patronlar sövmek için telefon eder üzerine zararlarını karşılaması için mahkemeye verebilir, çünkü burası Türkiye parası olanın borusu öter(!)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ama apllee çocuk işçi çalıştırıyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-60C9D430E

Telefonu yanlis tutuyorsunuz diyip bıyık altindan gülen apple gibi yüzsüz değiller en azından...

Not: apple kullanıcısı.

Alıntıları Göster
    Kardeş ben Apple'den de nefret ederim 1gb ram bellekli iphone 6'yı halen 2200 tl'den kayışlıyorlar.

Mevzu bu değil diğer firmalar en azından 1 tane android güncellemesi veriyor ama Samsung ise giriş seviyesi bahanesiyle birçok telefonu çöpe çevirip atıyor bahane dolu adamlarda

• Özür dilemesi güzel bir hareket olsa da sebep olduğu hastalıkların masraflarını üstlenirse çok büyük takdir toplar. Sonuçta kanserden bahsediyoruz ve tedavi süreci oldukça masraflı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şov iş işten geçtikten sonra anca şov bu.
  • Samsung s7 kullanıyorum. Sürekli güncelleme çıkmasından bıktım!
    Kim diyor güncelleme almıyor diye?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.