Şimdi Ara

Samsung, Galaxy Note 9'daki kamera problemini çözmeye çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung Galaxy Note 9'un Ağustos ayında yapılan lansmanından bu yana kamera problemleri yaşayan birçok kullanıcı şirketi şikayet yağmuruna tutmuştu. Çoğunlukla Snapdragon 845 yonga seti olan cihazlarda yaşanan kamera donması ve "kamera arızalı" mesajları için Samsung bir düzeltme yayınlamak için çalışmalara başladı.

Samsung güncelleme yayınlayacak

Eğer cihazınızda zaman zaman "kamera arızalı" mesajı alıyorsanız geçici bir çözüm olarak sistem ön belleğini temizleyebilirsiniz. Bu can sıkıcı problemi birçok kullanıcı yaşıyor ve kendilerince bu çözümü üretmiş durumdalar.

Diğer konu ise kameranın sık sık donması. Topluluk forumlarındaki birçok kullanıcı bu problemi dile getiriyor ve Samsung yetkililerinden yapılan açıklama problemin yazılımsal olduğu yönünde. Şirket önümüzdeki günlerde yayınlayacağı bir güncellemeyle bu problemi de ortadan kaldıracak.

• işte android işte rezil üretici yazılımları.

• Konu başlığı iphone olsaydı buraları yıkarlardı ama samsung olunca sesleri çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 24 Kasım 2018; 3:5:37 >
  • @Tolga ve @12 Angry Men Hocam nasıl ki siz işte android işte rezil üretici ve konu iphone olsaydı buraları yakarlardı, diye yorum yazarsanız sizin zihniyetinizdekiler de aynı şeyi iphone da yazar. Burda marka tutacağınıza veya bu işletim sistemi rezil diğeri kral diyeceğinize mağduriyetler giderilmiyor mu yoksa giderilmiyor mu ona bakın. Yoksa iphone un da, 6 yıl önce androidlere gelen özelliği, inovasyon diye kaktırmaya çalışıp insanların aklıyla alay ettiğini de gördük. Samsung un da note 7 sinin patladığı günleri de gördük. Mesele markacı olmamak obejektif bakıp eleştirmek veya tebrik etmek.
    Saygılarımla

• Sen 8 GB ramli telefon al kamerası donsun düzelsin diye belleği boşalt vay be olaya bak android pişmanlıktır. Windows phone bile daha stabildi

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolgá

işte android işte rezil üretici yazılımları.

Bu sorun yüzünden Android'i lekelemek cahilliğinizi ve fanatikliğinizi gösteriyor. Xiaomi ya da Oneplus niye takır takır çalışıyor o zaman ama deki Samsung'un yazılımı berbat evet haklısın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    aldığımdan beri böyle bir sorun yaşamadım. bu sorunları kim uyduruyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagleoneye -- 24 Kasım 2018; 6:55:46 >
  • :D olur öyle şeyler, zaten millet masaya koymak için alıyor, çok azı herşeyini kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0245653D0

işte android işte rezil üretici yazılımları.
    Arkadaş 2 senedir iphone kullanıyorum ama iphone çok daha rezilliklerini gördüm. Bu yorum çok saçma olmuş.

Yazılımsal sorun konusunda ios fersah fersah önde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kronik zamzung haberi.

Neredeyse her gün yeni bir zamzung sorunu ortaya çıkıyor.

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Ya laf atmak istemiyorum ama dayanamadım. Yıllardır iPhone kullanıyorum. 1-2 sene arada Android telefon kullanmamı saymazsak belki 7-8 senedir. Ancak o 1-2 senede Android’de yaşadığım sorunların 10 da 1 ini yaşamadım yazılım anlamında ios’te. Son 3 buçuk senedir iphone 6 Plus’ım var. Bu kadar sene içerisinde bir kere bile bir program açtığımda çökme, kendi kendine kapanma veya buna benzer herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İşin garip tarafı etrafımdaki herkesin, ailemin, arkadaşlarımın çoğunun iPhone’u var. Onlardan bir tanesinden de ne böyle sıkıntılar yaşayanı gördüm ne de duydum. Ancak bir tek annemde Note 4 var. Aynı zamanda almamıza rağmen telefonları; şimdi git annemin telefonunu al eline bir de benim telefonu, dersin ki herhalde bu Note 4 7-8 sene önce, iPhone da 2 sene önce çıktı. Kaç kere sıfırlamama rağmen hala kasım kasım kasılıyor, sürekli bişeylerde hata veriyor, sürekli bir sorunla geliyor annem yanıma oğlum hallet diye. Geçenlerde bir video seyretmiştim YouTube’da. Hayatında hiç eline iPhone almamış bir adam iPhone kullanıp ios’i inceliyordu ve Android’le karşılaştırıyordu. Onun da tam olarak söylediği şeyler ve tam olarak itiraf etmek istemediği ancak çok bariz anlaşılan şeyler hep stabiliteyle alakalıydı. Videonun linkini bulursam mutlaka atarım. Bak bu kadar yıl geçmesine rağmen Android hala bu stabilite sorununu çözemedi ve büyük ihtimalle de çözemeyecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hiçbir markayı babamın malıymış gibi tutmam ama yaklaşık 7 yıldır HTC dolayısıyla Android kullanıyorum. Bir yılı aşkın süredir de iPad 9.7 kullanıyorum. iOS maceram 11 ile başladı ve açıkçası da tam aksine ben iOS'da yaşadığım sorun kadar sorunu Android'de yaşamadım. İkonların üst üste binmesi mi dersin, zaman zaman Wi-Fi özelliğinin bozulması mı dersin, Apple'ın kendi kitaplar uygulaması üzerinden PDF'lere aldığım notların yüklenmemesi veya düzenlemeye kalktığımda bozulması mı dersin, tableti yatmadan önce şarja takıp sabah kalkıp en ihtiyaç duyduğum anda tableti alıp derse gidecekken tabletin mevcut şarjının da bitmiş olması mı dersin... Biliyorum 11 gerçekten sorunlu deniyor ama kaç defa sıfırdan yazılım kurmak rağmen ikon ve şarj problemleri dışındaki her problemi yaşamaya devam ediyorum. Dosya düzenlemesi ve kullanım rahatlığı konusunda iOS'un ne kadar ilkel olduğuna değinmiyorum bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: MFN

Ya laf atmak istemiyorum ama dayanamadım. Yıllardır iPhone kullanıyorum. 1-2 sene arada Android telefon kullanmamı saymazsak belki 7-8 senedir. Ancak o 1-2 senede Android’de yaşadığım sorunların 10 da 1 ini yaşamadım yazılım anlamında ios’te. Son 3 buçuk senedir iphone 6 Plus’ım var. Bu kadar sene içerisinde bir kere bile bir program açtığımda çökme, kendi kendine kapanma veya buna benzer herhangi bir sıkıntı yaşamadım. İşin garip tarafı etrafımdaki herkesin, ailemin, arkadaşlarımın çoğunun iPhone’u var. Onlardan bir tanesinden de ne böyle sıkıntılar yaşayanı gördüm ne de duydum. Ancak bir tek annemde Note 4 var. Aynı zamanda almamıza rağmen telefonları; şimdi git annemin telefonunu al eline bir de benim telefonu, dersin ki herhalde bu Note 4 7-8 sene önce, iPhone da 2 sene önce çıktı. Kaç kere sıfırlamama rağmen hala kasım kasım kasılıyor, sürekli bişeylerde hata veriyor, sürekli bir sorunla geliyor annem yanıma oğlum hallet diye. Geçenlerde bir video seyretmiştim YouTube’da. Hayatında hiç eline iPhone almamış bir adam iPhone kullanıp ios’i inceliyordu ve Android’le karşılaştırıyordu. Onun da tam olarak söylediği şeyler ve tam olarak itiraf etmek istemediği ancak çok bariz anlaşılan şeyler hep stabiliteyle alakalıydı. Videonun linkini bulursam mutlaka atarım. Bak bu kadar yıl geçmesine rağmen Android hala bu stabilite sorununu çözemedi ve büyük ihtimalle de çözemeyecek.
    Videonun linkini bekliyorum. Ardından bende youtube da kendi paylaştığım 7 Plus telefonumun ilk sürüm olmasına rağmen (ios10) donduğu ve saçmaladığı videoyu paylaşacağım. Sonraki güncellemelerde öyle sorunla karşılaşmadım.

Senelerce android ve ios kullandım ve yeterince kıyas yapabilir yetide olduğumu düşünüyorum. Gerekirse madde madde yaşadığım sorunları yazarım ama çok uzun olacağından eriniyorum açıkcası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yalnızca S845 işlemcilerde sorun olması; ABDli kullanıcıları, Samsungun kendi işlemcileri ile üretilmiş telefonları için ikna çalışmasına benziyor.

• çöp anroidin stabiliyetsizliği

• Samsung fanları "kameranın donanı iyidir" derlerse şaşırmayın.
  • cihazınız snapdragon 845li mi türkiyede satılanlarda samsung kendi işlemcilerini kullanıyor

• selman1435 kullanıcısına yanıt
    Dostum haklısın ve bende senin gibi dusunuyorum. Benım de demek sıtedıgım bu, iphone da bir sorun olunca kullanmayanlar hemen buraya gelıp sayfalarca eleştırı yapıyorlar ama kendı kullandıkları telefonda sorun cıkınca yorum bıle yapmıyorlar.
  • Sorunsuz telefonları yok

• Bu donanımsal bi sıkıntı niye android ios savaşı yapıyodunuz ki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.