Şimdi Ara

Cep telefonu kredilerinde taksit sayısı 12 aya çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
4.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartları ve tüketici kredileriyle ilgili yeni bir yönetmelik taslağı hazırladı.
    Tüketici kredileri taksit sayısında da düzenleme yapıldı. Fiyatı 3,500 TL'nin üzerinde olan cep telefonu kredilerinde vade sayısı geçici olarak 6 aydan 12 aya çıkarıldı. Bu değişiklik sadece Ocak 2019 sonuna kadar yapılacak satın alımlarda geçerli olacak.

Tutarı 3,500 TL'nin altında olan cep telefonu kredilerinde vade sayısı ise kalıcı olarak 6 aydan 12 aya çıkarıldı.

• O yüzden Avrupa'da yaşayan Türkler atıp tutuyor ya; misal Almanya da asgari ücretli biri Burger King'de 1 saat çalışsa eline 14 dolar veriliyor. Türkiye de 1 saat çalışsan eline 1 dolar geçiyor. Varın gerisini siz düşünün... Neymiş efenim hayat orada pahalıymış bizde çok ucuz sanki ,o yüzden 2 işte çalışıyoruz ya da mesaiye kalıyoruz....!
  • Ekonomiye can verin heyt beeee

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu kanunlarla oynaya oynaya yalama ettiler!
  • Cep telefonlarının fiyatı daha da yükselmese iyi

• 3500 ün altı kalıcı olarak 12 taksit kısmını görmeden önce "bizimkiler gider 2500 liralık telefonu 12 taksit için 3500 e alır" diye düşündüm. Öylesi daha beter olurdu.

• Yani ben anlamadım. Kredi kartı geçerli mi yoksa yine operatörlerin o kazık fiyatlarına gebe mi bırakacaklar milleti ?

• Kardeşim zırt pırt şu ayarlarla oynamayın ya. Bu ülkeyi fabrika ayarlarına döndürecek bir şey lazım belki de. Cep telefonu kredilerinde taksit sayısı 12 aya çıkıyor

• Enflasyonla mücadele yersenn

• https://www.haberturk.com/cep-telefonu-taksit-sayisinda-duzenleme-2232268-ekonomi

Buradaki haberde farklı yazmıslar

http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-havayolu-ve-otel-ekonomi-2783228/

Buradaki daha başka

Hangisi doğru acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyatlar daha da yükselecek yani :D

• Taksit sayısının çıktığı falan yok. Seçim için aklı sıra şirinlik yapıyorlar.
    Niye Ocak sonunda bitiyor da kalıcı değil? Nasılsa bizim millet balık hafızalı.

• ben bu davlete hic birsey demiyorum belki adamin durumu yok taksit yapcak hic insani dusundu yok

• Sorsan telefon için taksit yok.

• Acaba ne dümen çeviriyorlar yine pis kokular geliyor burnuma.

• Bununla uğraşacaklarına kredi kartıyla alımı tekrar serbest hale getirip 6 ay kuralı devam etsin. Kredi saçmalığıyla vade farkıyla bankaları zengin etmenin alemi ne? Olan vatandaşa oluyor...

• Apple bastırmıştır. Benim cihazlarım sizin ülkenizde az satılmaya başladı. Hayırdır demiştir. Benden fazla kazanıyorsunuz deyip vermiştir fırçayı :-)

• Tek tip taksit yapın herkes kurtulsun

Herşey 12 taksit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten mantıklı olan belli aralıklara göre belli taksit sayısı olmasıydı bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 23 Kasım 2018; 20:52:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.