Şimdi Ara

Windows 10 Ekim güncellemesi yine durduruldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft’un Windows 10 platformuna yönelik olarak yılın ikinci yarısı için hazırladığı büyük güncelleme bir türlü tamamlanamadı. Sistemlerde çökmeye sebep olduğu için Ekim ayında durdurulan ve bir süre sonra yeniden başlayan Ekim 2018 güncellemesi şimdi de kısmi olarak durduruldu.

Yine hata var

Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi bazı Intel ekran sürücülerinde hataya sebep oluyor. Hata sonucunda HDMI, USB-C veya DisplayPort üzerinden bağlanan harici ekranlarda ses oynatımı düzgün yapılmıyor.

Ayrıca Bkz.ASRock’tan performans canavarı mini PC’ler

Hataya sebep olan sürücüler 24.20.100.6344 ve 24.20.100.6345 sürüm numaralarına sahip. Intel’in bu sürücüleri Microsoft’tan habersiz yayınladığı için optimizasyon dışında kaldığı ifade ediliyor. BU sürüme sahip olan Windows kullanıcılarına Ekim 2018 güncellemesi durduruldu. Microsoft ve Intel problemi çözdükten sonra dağıtım tekrar başlayacak.

• Bireysel kullanım için o kadar güzel linux distro'ları var ki, windows kullanmanın hiçbir mantığı yok. Microsoft System Admin olmama rağmen bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum. Bu zamana kadar en az 20 tanıdığımı bu distro'lara geçirdim. Bir tane bile olumsuz geri dönüş almadım. Kayınvalidem 3 yıldır Elemantary OS kullanıyor. 3 yıldır bir kere elimi sürmedim. Tıkır tıkır çalışıyor. O kadar sevmiş ki, kayınpederin windows 10'u kullanmak istemiyor.
  • Gelirse Ekim'e gelmezse Aralık'a kadar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunlar da sıktılar iyice he. LinuxMint daha sorunsuz ona geçelim en iyisi.

• Bireysel kullanım için o kadar güzel linux distro'ları var ki, windows kullanmanın hiçbir mantığı yok. Microsoft System Admin olmama rağmen bunu gönül rahatlığıyla söylüyorum. Bu zamana kadar en az 20 tanıdığımı bu distro'lara geçirdim. Bir tane bile olumsuz geri dönüş almadım. Kayınvalidem 3 yıldır Elemantary OS kullanıyor. 3 yıldır bir kere elimi sürmedim. Tıkır tıkır çalışıyor. O kadar sevmiş ki, kayınpederin windows 10'u kullanmak istemiyor.
  • Bu sorun Intel kaynaklı, haberden direk anlaşılabilir. Her şeyde Microaoft’a suç atmak moda oldu. Donanım konusunda Intel düzgün destek vermek zorunda. Sistem güncellenebilir, bazı yazılımlar bozulabilir vs. bunlar anormal değil. Donanımı veya yazılım ürettiysen takip edeceksin. Bu bir görevdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 23 Kasım 2018; 20:12:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windows 7 var, sorun yok.

• Windows 10 Ekim güncellemesi yine durduruldu

• Windows 10 Beta.

• Eğer normal ev kullanıcısıysanız Linux distrolarını kullanın.Windows gibi kullanıcılarını izleyen ve sorunlu bir işletim sistemi daha yok.

• bkaakco kullanıcısına yanıt
    Niye MS'in suçu yok? Intel neden MS'e uyacakmış, peki? Adamlar manyak mı da MS her değişiklik yaptığında yeniden sürücü yazacak?

• Daha, çok böyle haberler gelir. "Erken çıktı" deyince de herkes kızıyor, "mis gibi işletim sistemi" diye.

• Zorin OS öneririm hocam çok iyi

• Bende takır takır çalışıyor. Zaten İntel kaynaklı bir sorun. Ayrıca Linux işletimini tavsiye edenler boşuna uğraşmasınlar. Her sistemin kendine göre avantajları var. Windows kullanan genç bir kişi ilk önce oyunlar için kullanıyordur. Bu kişi Linux işletim sisteminde bu kadar çok oyun çeşitliliğine sahip değil. İşi sadece internete girmek olsa dediğiniz doğru.

• Yılda 2 kere yarım yamalak sürüm vereceğinize yılda 1 kere baharda doğru düzgün sorunsuz bir sürüm ver olsun bitsin. Sen sorunsuz doyurucu bir sürüm yayınladığın için mutlu olursun imajın bozulmaz, biz zırt pırt güncelleme var ama ne olacağı belli değil modu yerine aha yeni sürüm geliyor heyoo modunda oluruz.
  • Zincirleme sorunlar bir tek bende sanıyordum. PC'de inanılmaz tutarsızlık oluştu bende. Chrome bağlanmadı vs. 1803'de de oyunlarda takılmalar yaşamıştım. Sırf bu yüzden indirimden aldığım oyunu iade etmiştim. Eski sürüme geri döndüm (yine).

Microsoft'dan oyun talebinde bulunacağımdır.

• Ben 7'ye geçtim sayesinde. siz de geçin :)

• Windows 8.1 Pro en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8.1 e veya vista ya bu kadar kafa yorsalar şimdiye mac os falan bitmişti.

• tarlabasi kullanıcısına yanıt
    Örnek verebilir misiniz?

• IVBACK kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen Parrot Security OS kullanıyorum. İçinde ki toollar işim için altın değerinde ve bana göre muhteşem.
    Bireysel için ise genellikle mint tercih ediyorum.
    Elementary OS ve Peppermint 'de güzel alternatifler.
    Aslında burada önemli olan doğru makinaya doğru Distro'yu kullanmak.
    Mesela netbook'u olan bir tanıdığıma puppy kurdum. Cihaz güzelim xp'de bile kan ağlar duruma gelmişti. Puppy ona cuk oturdu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.