Şimdi Ara

Civilization VI: Gathering Storm genişleme paketi iklim değişikliklerini de getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Oyun dünyasının eskimeyen yapımlarından Civilization serisi altıncı sürümü ile yolculuğuna devam ediyor. Firaxis ve 2K Games sürümün ikinci genişleme paketi Gathering Storm için hazırlıklarını tamamladı. Yeni paket önemli unsurları oyunda dahil ediyor.

Civilization VI: Gathering Storm neler sunuyor?

14 Şubat itibariyle Windows işletim sistemi için, devam eden haftalarda da MacOS ve Linux dağıtımları için erişime açılacak olan Gathering Storm genişleme paketi adından da anlaşılacağı üzere iklim değişikliklerine odaklanıyor.

Ayrıca Bkz.Assassin's Creed Rebellion indirmeye sunuldu

Oyunlar yeni pakette artık çevreyi de hesaba katmak zorunda. Şehirlerini kurdukları bölgede yaşanacak iklim değişiklikleri ve tabiat riskleri yaşamı etkileyecek. Kasırgalar, seller veya volkanik patlamalar her şeyi yerle bir edebilecek.

Diğer taraftan enerji kullanımı da değişiyor. İlk etapta fosil türü yakıtlara güvenen oyuncular çevreye zarar vermemek ve küresel ısınmaya sebep olmamak adına alternatif enerjilere yönelmek zorunda.

Ayrıca oyunda BM tarzında bir organizasyon da yer alacak. Oyuncular bu organizasyonda müttefikler kazanabilecek veya sorunlara çözümler sunabilecek. Yine Kara Ölüm ve 1. Dünya Savaşı tabanlı senaryolar yanında İstihbarat sistemi ile Kültür ve Bilim Zaferlerine yapılan güncellemeler de paket içerisinde yer alıyor.

• Steam'de şu an sonbahar indirimi var ve Civ5 çok satanlar listesinde 25. sırada iken Civ6 94. sıradan listeye girebilmiş.

https://store.steampowered.com/search/?filter=topsellers
  • rtsbora kullanıcısına yanıt
    Normal, Civ 5 bile seriyi bozmuşken, Civ 6 ciddi kalitesiz oldu. Hepsini sildim tekrar civ 4 kurdum. Bu devirde civ 3 ü bile onların yerine oynamayı tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Normal, Civ 5 bile seriyi bozmuşken, Civ 6 ciddi kalitesiz oldu. Hepsini sildim tekrar civ 4 kurdum. Bu devirde civ 3 ü bile onların yerine oynamayı tercih ederim.
    Şahsen Civ 5'in DLC'ler ile birlikte Civ 4'ten daha zevkli olduğunu düşünüyorum. Arkadaşla birlikte çok zevkli oyunlar dönebiliyor
  • Oyunlari bile iyice propaganda araci haline getirdiler, yazik...

• hepsini oynamış biri olarak civ 6 çok alıp oynamak istedim ama şu 13 yaşa hitap eden görüntüler renk cümbüşü bende bu oyuna karşı kötü önyargı oluşturdu.

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Aynı şekilde civ 1 den beri oynuyorum, 6. yı en fazla 5-6 kere baştan başlayıp oynamışımdır, eski oyunları kadar yeniden oynanabilir bir oyun değil. Ayrıca saçma sapan fiyat politikalarından dolayı torrente yönlendiriyor insanları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zorkof

Aynı şekilde civ 1 den beri oynuyorum, 6. yı en fazla 5-6 kere baştan başlayıp oynamışımdır, eski oyunları kadar yeniden oynanabilir bir oyun değil. Ayrıca saçma sapan fiyat politikalarından dolayı torrente yönlendiriyor insanları.
    ilk çıktığında aldığım oyun sayısı çok az. genelde en erken 6 ay sonra alırım. ki civ serisinde total war vs bunlarda bazen tüm oyunları tek oyun fiyatına sattıkları oluyor. uncharted batman assasin hep böyle topluca aldım. ha 4k oynamıyorum o halde neden ilk çıktığında alayim diyorum. bekliyorum bir sonraki oyunu çıkarken bir önceki iyice ucuzluyor o zaman alıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.