Şimdi Ara

Scythe, Katana 5 işlemci soğutucusunu duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Japon soğutma çözümleri üreticisi Scythe kule tipindeki Katana 5 işlemci soğutucusunu duyurdu. Kompakt yapısıyla alan sıkıntısı çekilen kasalar için birebir görünen Katana 5 diğer yandan soğutma kapasitesiyle de güçlü sistemlere de hitap ediyor.

Asimetrik tasarım

3 adet bakır soğutucu borunun yer aldığı Katana 5’in tabanı nikelle kaplanmış ki bu sayede soğutucu daha uzun ömürlü hale gelmiş. Baktığımızda ilk göze çarpan bir diğer detaysa modelin asimetrik yapısı. Bu dizaynla farklı anakartlarla ve RAM kitleriyle en iyi uyumluluğun amaçlandığını belirtelim.

Kaze Flex 

Modeln Üzerinde yer alan fan ise Scythe’nin kendi geliştirdiği Kaze Flex, 92 mm çapındaki bu fan 300 ila 2300 RPM arasında değişen bir devir aralığına sahip ki bu değerlerde maksimum 48 CFM hava üfleyebiliyor. 7.35~22.46 Pa arasında değişen statik basınca sahip Kaze Flex 92 mm’ın ulaştığı maksimum gürültü seviyesi ise 28.82 dBA olarak ölçülmüş.

Sessiz ve uzun ömürlü 

Ayrıca akışkan ortamda çalışan lehimli mil yatağına sahip fanın 120 000 saat gibi oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahipken, Scythe sessizliğe önem veren kullanıcılar için titreşim önleyici kauçuk sabitleyicileri de kutu içeriğine dahil etmeyi ihmal etmemiş.

Oldukça geniş bir soket uyumluluğu sunan Katana 5, Intel tarafında LGA775, LGA115X ve LGA1366 soketlerini desteklerken AMD cephesinde ise AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1, FM2, FM2+ ve AM4’ü görmekteyiz. Son olarak Scythe Katana 5’in vergiler hariç 23.5 Euro’luk fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldığını aktaralım.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Ben bi fena oluyorum donanımhaber sitesinde bir donanım haberi Allahım bu bi rüya mı?

diyecek hale geldim açıkçası.

• Xiaomiseverim X kullanıcısına yanıt
    Maalesef Reklamlar dostum.
    Piyasadaki düzinelerce aynı üründen tek farkı reklam olması muhtemelen. Haberi yapılmayacak kadar sıradan bir ürün çünkü.

• 92 mm bir fana gore max gurultu seviyesi oldukca dusuk olarak belirtilmis. Fakat sivi sogutma kitlerinin fiyatlarinin bu kadar dustugu bir zamanda artik kim alip takar ayri konu. Yurtdisi fiyati ~30$. 240mm'lik sivi sogutma kitleri 70$'a bulunabiliyor. PC'nin toplam maliyetine baktiginizda aradaki fark hic dusunmeden verilir.

• Morphinz kullanıcısına yanıt
    Altta haberin yapıldığı kaynak var guru dan yapmışlar. Reklam olduğunu zannetmiyorum.

Bu arada gerçekten sayfada bir donanım haberi görmek ne hoş...

• Morphinz kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum ama diyorum ya işte gına geldi saçma sapan haberlerden nerde benim anakart incelemelerim overclock rehberlerim ekran kartlarım o eski halinden eser yok şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xiaomiseverim

Aynen katılıyorum ama diyorum ya işte gına geldi saçma sapan haberlerden nerde benim anakart incelemelerim overclock rehberlerim ekran kartlarım o eski halinden eser yok şimdi
    Maalesef. Artık sadece Hit alan haberler yayınlanıyor.
    Overclock rehberini kim izliyorki bizden başka?
  • Görünüş olarak çok pasif kalmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.