Şimdi Ara

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: '5G'de hedef 2020'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
2.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye, 5G teknolojisine hızlı geçiş için çalışmalarını sürdürüyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 5G'nin kullanıma sunulması tarihi açıkladı.

Bakan Turhan, 5G’yi kullanan ilk ülkelerden olmayı hedeflediklerini ve “Dünyadaki ülkeler 5G'ye 2022'de geçmeyi planlıyor. Biz 2020'de 5G hizmetini topluma sunmayı planlıyoruz." dedi.

5G’de yerli teknolojiler kullanılacak

Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi çatısı altında faaliyet gösteren 17 firma, 5G uyumlu yerli iletişim sistemleri için çalışmalar yapıyor. Bu firmaların çalışmalarına ek olarak yerli baz istasyonu ULAK’ın 5G’li yeni modelinin üretilmesi için altyapı oluşturulacak.

Türkiye, 4G teknolojisinde geçişte bir hayli geride kalmıştı. Dünyada 2010 yılında yaygın olarak kullanılan 4G’ye 2016 yılında geçiş yaptık. Benzer durumun yaşanmaması adına 5G’ye 2020 yılında geçilmesi hedefleniyor.

• Daha 4g kullanamıyoruz adam akıllı 5g den bahsediliyor istanbul bile fiber yok seçim yaklaştıkca ne yapıcaklarını şaşırdılar iyice akp kanserin den bi kurtulamadık gitti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kotayı 10'a katlamadıktan sonra hızın 2'ye katlanmasının pek anlamı yok. Hatta kota varken 56k modemden sonrası yalan. Pardon 50 ye katlanıyormuş hız. Öyleyse kotanın da 1000 e katlanması gerek.

• 4G neden kullanamıyorsun 4g heryer zaten.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Heryer de olsa nolucak çekmiyor turkcell bile çekmiyor istanbul da oturuyorum

• Valla benim gittiğim her yerde çekiyor trakya gezisi yaptım yollar olsun dağ tepe heryerde çekiyor telefon kaliteside önemli tabi.
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    İphone 7 kullanıyorum

• İlginç ozaman
  • telefonum 4.5 g desteklemesine rağmen 3g takılıyorum. 5 6 7 g olsa ne olur önce şirketler düzgün hizmet versin.
  • Belediyeler yüzünden operatörler baz istasyonu kuramıyor, fiber hat çekemiyor. İlk baş bürokratik engelleri kaldırsınlar
  • Tüm dünyada 10 yıl önce kalkan AKK'yi hala kaldıramamış bir ülke için çok iddialı sözler

2 GB kotalı 5G internet sadece 50 TL

Dünyada 91. sıradayız bu aradahttps://shep.carto.com/builder/1885da55-a5e8-41a4-9d47-c4e2d0b939e0/embed

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN -- 19 Kasım 2018; 16:13:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: '5G'de hedef 2020'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: '5G'de hedef 2020'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: '5G'de hedef 2020'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: '5G'de hedef 2020'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: '5G'de hedef 2020'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: '5G'de hedef 2020'

• Çok güzel haber ama diğer yandan isterse 10G olsun, hala fanta kapağından 100mb kota topluyor millet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 19 Kasım 2018; 14:10:32 >
  • 5G ne kardeşim, geçmişken 5.5 - 6 G olsun.

• 3g den 5g ye geçeceğim ben.

• HakanG22 H kullanıcısına yanıt
    Alayı günde 10 saat tv ve telefon kullananlardır...

• HakanG22 H kullanıcısına yanıt
    3. fotoğraftaki sarıklı adam şaşırtmadı.

• "Daha 4g kullanamıyoruz adam akıllı" diyen arkadasım dah henuz 3g yi kullanamıyoruz yer yeditepe üniversitesi bızzat 3 operatorede bılgı vermıs olmama ragmen sorun gıderılemedı. cunku operatorler baz ıstasyonu kurmak ıcın para ıstıyor halbukı sehır ıcınde kurdularmı kendılerı para verıyorlar. anlayacagın sen ıstersen parayla onlar ısterse onlar para verıyor adamlar zaten mecburlar yaptıracaklar gozuyle baktıkları ıcın tam 10 senedır cıvı cakılmıyor o yuzden 10g gelse bıule turkıyede bu ıs adam gıbı olmaz.

• burakdc B kullanıcısına yanıt
    Operatörlerin suçu yok baz kurulacağı zaman olay çıkartanlar var sonrada telefon niye çekmez diyip dururlar.
  • Muhtemelen diğerleri de zaten onun karıları kızları ve torunlarıdır :D
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.