Şimdi Ara

Snapdragon 8150 performansı ile piyasaya damga vuracak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
1.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın A12 Bionic yonga setinin masaüstü işlemciye yakın bir performans sergilediği iddia ediliyor. Ancak görünüşe bakılırsa Qualcomm'un yeni yonga seti de bunun çok gerisinde kalmayacak. Zira Snapdragon 8150'nin performans sonuçları oldukça etkileyici.

Ayrıca Bkz.Samsung Galaxy Note 10 modeli 6.66 inç 4K ekranla gelebilir
    Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi işlemcisi Antutu performans testinde A12'yi geride bırakmayı başarmış görünüyor. Snapdragon 8150'nin 362.292 puan alarak Apple'ın yeni iPhone'larda kullandığı işlemciden daha iyi performans gösterdiği belirtildi. AnTuTu’nun web sitesinde A12’nin puanı 352.405 olarak liseleniyor.

Piyasanın en iyisi olabilir

Snapdragon 8150 aynı zamanda Huawei’nin (A12’den daha iyi performans gösterdiğini iddia ettiği) 309.628 puanlı Kirin 980 yonga setini de solladı. Benchmark sonuçlarının doğru olduğunu varsayarsak, Qualcomm'un Antutu rekoru kıran yeni işlemcisinin piyasaya damga vuracağını daha şimdiden söyleyebiliriz.

• neden ki? 8150 ile yapamadığın ne olacak mesela apple işlemcilerle yapabileceğin? insanların yüzde 99 una sd 660 ayarında işlemci bile fazla fazla yeterken bu kağıt üzerinde puanı çok olsun kafasını bi türlü anlamyıorum. nedir yani render mi alıcaksın telefonlar (tabii ki sen alabilirsin ama yüzde 99 dediğim gibi almayacak)

ayrıca dediğin gibi her yere apple işlemci satsa rekabet olmaz. rekabet olmassa bugün bin dolara aldığımız iphone lar 3 bin dolar olur. çeşitlilik güzeldir. bkz. intel amd rekabeti sayesinde işlemciler daha da gelişti ve ucuzladı. appleın işlemciler daha iyi diye gerisini salla düşüncesi çok yanlış
  • Üstün ve kaliteli dil bilgimle çok güzel ve analitik yorumlar yapmak isterdim. Ama sadece 'yuh' diyebilirim.

Gerçi büyük çoğunluk yine bu işlemciyi Candy Crush oynamak için kullanacak ama neyse.

• Tek çekirdekte performansı da iyi mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar, cep telefonundan ,işlemcisinden ve benzeri konulardan anlayan arkadaşlaradır sorum .

kirin 710 işlemcilisi ,hiç oyun oynamayan biri için minimum 2 sene yeter mi ?

Teşeküürler.İyi forumlar.

• sendemail kullanıcısına yanıt
    sanirim honor 8x cihazini almayi dusunuyorsunuz. kirin 710 oldukca iyi bir islemci cok rahat bir sekilde yeter size.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben anlamıyorum bf1 64 kisilik mp mi oynayacaz ki bukadar onemli .

• AnTuTu pek dikkate alınacak bir yazılım değil. Qualcomm ile aralarının iyi olduğunu ve özellikle Exynos işlemcilere alerjileri olduğu görüşündeyim.

İşlemci olarak yetecektir.

• İddaalı olmasalar adını 850 filan koyarlardı. Direk 8 binlere atlamışlar.

• Ben inanmiyorum ne qualcomm'a ne samsung'a nede huawei'ye. Tek bir gercek var oda Apple A serisi SoC'lar. Apple keske baska firmalara da bu SoC dan satsa. Bugun birakin a12 yi a11 bile rakipsiz.

• napolyon94 kullanıcısına yanıt
    Gördüğüm en saçma yorum nasıl bir fanboysan artık...

• Tek çekirdek skorunu çok merak ediyorum. Tek çekirdekte apple her zaman bir adım önde oluyor genellikle

• quote:

Orijinalden alıntı: Manhunt Three

Gördüğüm en saçma yorum nasıl bir fanboysan artık...

hayatımda hiç iphone'um olmadı, az ötede araştırda realiteyi gör, ondan sonra ne yaftalıyorsan yaftala

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • napolyon94 kullanıcısına yanıt
    neden ki? 8150 ile yapamadığın ne olacak mesela apple işlemcilerle yapabileceğin? insanların yüzde 99 una sd 660 ayarında işlemci bile fazla fazla yeterken bu kağıt üzerinde puanı çok olsun kafasını bi türlü anlamyıorum. nedir yani render mi alıcaksın telefonlar (tabii ki sen alabilirsin ama yüzde 99 dediğim gibi almayacak)

ayrıca dediğin gibi her yere apple işlemci satsa rekabet olmaz. rekabet olmassa bugün bin dolara aldığımız iphone lar 3 bin dolar olur. çeşitlilik güzeldir. bkz. intel amd rekabeti sayesinde işlemciler daha da gelişti ve ucuzladı. appleın işlemciler daha iyi diye gerisini salla düşüncesi çok yanlış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lerekdefrans -- 18 Kasım 2018; 19:1:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Ben inanmiyorum ne qualcomm'a ne samsung'a nede huawei'ye. Tek bir gercek var oda Apple A serisi SoC'lar. Apple keske baska firmalara da bu SoC dan satsa. Bugun birakin a12 yi a11 bile rakipsiz.

Şu an piyasadaki son nesil Android telefonların hepsi tüm gündelik uygulamalarda ( face insta youtube tarayıcı vb) iPhone XS Max ı rahatlıkla tokatlıyor. Apple A13 belki rakip olur 8150 ye.

• Apple her zaman farkı cache ve tek çekirdekte koyuyor. Geekbenchdeki tek çekirdek skoruna bakmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan.sonus

quote:

Ben inanmiyorum ne qualcomm'a ne samsung'a nede huawei'ye. Tek bir gercek var oda Apple A serisi SoC'lar. Apple keske baska firmalara da bu SoC dan satsa. Bugun birakin a12 yi a11 bile rakipsiz.

Şu an piyasadaki son nesil Android telefonların hepsi tüm gündelik uygulamalarda ( face insta youtube tarayıcı vb) iPhone XS Max ı rahatlıkla tokatlıyor. Apple A13 belki rakip olur 8150 ye.

Kesin öyledir dostum. Hani kullanmasak gormesek bilmeyecegiz. Apple urunleri maalesef bak maalesef diyorum yazilim ve donanimda cozumlerinde daha ondeler.

Bugun AR denen olay androidde yok yada cok geri.
    Senelerce Samsung sadece note denen konsepti uyguladi. Apple bir geldi kalem oyle degil boyle olur diyerek Apple Pencil'i bomba gibi ortaya koydu. Bir tane rakip varmi o kaleme? 3 sene oldu hala daha yok.
    Android resmen tabletlerde YOK OLDU!Ama ipad ne oldu, neredeyse kendi abisi mac'leri windows pc leri tehdit eder seviyeye geldi.
    Bugun 2 yasinda bir iphone7Plusda 4K video icerik duzenleyebilirsin. Bak cekebilirsin demiyorum. Duzenleyebilirsin. Bunu hangi android cihazda yapabilirsin. Sorun sadece donanim degil yazilim cozumlerinde de android maalesef geride.
    Senelerce gercekten iyi bir garageband alternatfi geldimi androide? Yada google asistan kac senedir bir turkce olabildimi? Yada bixby? 3.parti uygulamalarda da buyuk fark söz konusu, google play de notability'e rakip alternatif yok resmen.

Ozetle donanim tarafinda rakipsizler, yazilim tarafinda da ya rakipsiz yada özürlüler, ortasi yok. (Hala daha ios da bir suru sacmalik vardir eminim)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

A12 cpu android işletim sisteminde sizce nasıl performans sergiler hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasan.sonus

quote:

Alıntıları Göster
    Günlük kullandığın uygulamaların açılış hızlarının direk CPU ile alakası olduğunu düşünecek kadar cahil olan adam eline klavye almasın bence. Saf CPU performansını video edit, oyun vb uygulamalarda daha rahat görebilirsin. Şu an snapdragon 845 bırak A12'yi, A11'e bile rakip değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transverse -- 18 Kasım 2018; 21:26:53 >
    Kardeş sana sd 625 bile yeter

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.