Şimdi Ara

AKN gerçekten kalkacak mı? | Millenicom ile özel söyleşi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
3
Favori
15.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Takvim yaprakları 1 Ocak 2019'u gösterdiğinde Türkiye'de internet ne olacak? AKN kalkacak sınırsız internet ile mi tanışacağız yoksa AKN gidecek yerine KOTA mı gelecek?

Millenicom Bireysel Pazarlama Direktörü Alper Karaer ile aklımıza takılan bütün sorulara cevap aldığımız güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Türkiye'de internet kullanıcıları sınırsız, limitsiz, kotasız, engelsiz bir internet istiyor. İstediklerine kavuşabilecek mi cevabını aldık.

• 2 yıldır evine altyapı ve internet alamayan o editör benim :D Ülkemizin altyapıdan sorumlu vicdansızı yüzünden 2 yıldır 4.5G internet kullanıyorum.

Olur da altyapı gelirse onlar için hangi operatörü kullanacağım konusunda çok büyük planlarım var, bence ses duyurmak, tepki göstermek için sizin de olsun.
    Soylesiyi dinledim ve Milleni musteri hizmetlerini aradim.Ya bu pazarlama muduru beyefendi yalan soyluyor yada telefonda gorustugum kisi yanlis biliyor..Yanlis duymadiysam alt yapi neyi destekliyor ise onu veriyoruz sinir yok dedi ancak telefonda 35 - 50 yada 100 Mgbit secenekleri var birini secmek zorundasiniz diyorlar ? Hangisi dogru bunlarin ? Taahhut verirsen farkli fiyat vermezsen farkli fiyat var..Alt yapim 85 mgbit destekliyormus ama 50 verelim size 100 kaldirmaz diyor kopma olur diyor :)) Yani 85 veremiyor :) Vsvs..Ozetle bu arkadasin dedigi gibi hiz siniri yok, taahhut yok, akn yok, gel vatandas 69 lira gibi bir olay yok bu firmada..

Bosa gecen 35 dk oldu benim adima :(
    Arkadaşlar ben tüketici hakem heyetine şikayetimi yaptım kazanılmış haklarımı geri istediğimi kotalı tarifeye rızam olmadan geçirildiğimi açıkladım. Online olarak sizde 5dk'da bu şikayeti yapabilirsiniz bu güne kadar bütün şikayetlerimden sonuç aldım sizinde şikayette bulunmanızı rica ediyorum. Şikayete faturanın pdf dosyasını da eklerseniz daha sağlıklı olur.

• Bu söyleşiye özel olarak Enis Kirazoğlu'nu da çağırsaydınız keşke. :D

• Umarım özet geçen olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalktı

• kotam azalıyor. izleyen var mı?
  • netspeed'deyim mutluyum.
    25mbps aknsız kutasız tahadütsüz 1 senedir kullanıyorum
    62 TL

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:11:48 >
  • Alper beyi göremiyorum

AKN gerçekten kalkacak mı? | Millenicom ile özel söyleşi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xeqona -- 16 Kasım 2018; 23:10:52 >
  • Rekabet iyidir

• Turknet te kendine çeki düzen verip müşteri hizmetlerini teknik desteği iyileştirmeli

• Ben de çok memnunum. 75 mbps 200 akn var sonra 25 mbps ye düşüyor ücret 65 tl

• Bir süredir 2 farklı internet servis sağlayıcısı değiştiriyorum. Yaşadıklarımı anlatayım.

Öncesinde Vodafone internet kullanıyordum. 2 yıllık sözleşmem ne zamanı bittiği zaman canımı sıkan kopmalar hız düşmeleri vs yaşadım. Bir süre farklı bir pakette tahütsüz kullandımdım ondan sonra Millenicom'a geçitim.

Millenicom öncesinde 65?'ye sınırsız internet veriyordu sonra fiyatı 85'e kadar çektiler. Tabi ben 85'e yetiştim. Geçiş işlemi sancısız sıkıntısız oldu. Geldiler hızlıca kurup gittiler. Aşağıdaki portla ilgili bir sorun olduğunda gelip yaptılar. Kopmalarım ciddi oranda azaldı.

Ancak internet hızı ve ping yoğun olduğu durumlar verimsizleşiyor. Hız dülüyor, ping yükseliyor, zaman zaman bir siteyi açerken bile zorlandığını görüyorum. Yani sabir bir 50 Mbps olmuyor yer zaman. Altyapıp 100Mbps'yi desteklemesine ve daha önce 75 almama rağmen Millenicom'da 100Mbps'li pakket 100 alamıyorum ne hikmetse.

Asıl ilginç tarafa geliyoruz dostlar. Geçen gün ben Süper Online'dan aradılar. Bizim binamızda alt yapıp yoktu. Bir kaç defa sorgulatmıştım. Aradıklarında internette kopma veya hız düşümü yaşayıp yaşamadığımı sordular (yaşıyorum tabi, 2 ayda bir arıyor servis sağlayıcılar). Ben sorun yaşadığımı söyleyince binamızın alt yapı çalışmalarını tamamladıklarını ve sınırsız internete geçireceklerini söylediler.

Ben tabi bu adamların böyle bir paketlerinin olmadığını biliyorum. Nasıl oalcak bu iş dedim. "1 ocak itibariyle kotalar kalkacak, size 50 Mbps hıza sahip bir 100 GB'lık bir paket vericez. Yıl sonunda sınırsız olacak. Hızınızı da 75 ve 100 olacak şekilde bağlandıktan 2 hafta sonra arttıracağız" dedi. Peki ne kadar diyince 75 gibi bir fiyat söyledi. 1 yıl boyunca fiyat garatili olacak. Ondan sonra 10? artarak 85 olacak. Yani adamlar sınırsız 100 Mpbs interneti 85?'ye verecekler. Ben de tamam bağlatalım dedim. (Bu arada 120?'ye kadar diğer servis sağlayıcı değişiminden kaynaklı ücreti karşılayacaklarmış)

Şuan bağlanmasını bekliyorum. Eğer telefonda vaadettikleri şeyi yapmazlarsa tüketici mahkeme heyetine başvurucam. Bakalım ne kadar doğru. Gelişmeleri bu yazıya eklerim.. (Devam edecek..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeroWin -- 16 Kasım 2018; 23:25:33 >

• Daha fazla sağlayıcıyla söyleyiş gelsin vodafone süperonline gelse harika olur

• Gönül isterki ttden biri gelsin şöyle 2-3 kişi bi sıkıştırın bakalım ne cevap verecekler görelim
  • 2 yıldır evine altyapı ve internet alamayan o editör benim :D Ülkemizin altyapıdan sorumlu vicdansızı yüzünden 2 yıldır 4.5G internet kullanıyorum.

Olur da altyapı gelirse onlar için hangi operatörü kullanacağım konusunda çok büyük planlarım var, bence ses duyurmak, tepki göstermek için sizin de olsun.

• beyler kotam dolacak, biri özet geçebilir mi ? ( dalga geçmiyorum doluyor )

• burakesan kullanıcısına yanıt
    Türkiye de teknoloji editörü olmak zor :D

• Soylesiyi dinledim ve Milleni musteri hizmetlerini aradim.Ya bu pazarlama muduru beyefendi yalan soyluyor yada telefonda gorustugum kisi yanlis biliyor..Yanlis duymadiysam alt yapi neyi destekliyor ise onu veriyoruz sinir yok dedi ancak telefonda 35 - 50 yada 100 Mgbit secenekleri var birini secmek zorundasiniz diyorlar ? Hangisi dogru bunlarin ? Taahhut verirsen farkli fiyat vermezsen farkli fiyat var..Alt yapim 85 mgbit destekliyormus ama 50 verelim size 100 kaldirmaz diyor kopma olur diyor :)) Yani 85 veremiyor :) Vsvs..Ozetle bu arkadasin dedigi gibi hiz siniri yok, taahhut yok, akn yok, gel vatandas 69 lira gibi bir olay yok bu firmada..

Bosa gecen 35 dk oldu benim adima :(

• Emin83 kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle hız konusunda aynen dediğiniz gibi. Benim hattım 100Mbps destekliyor, yine 100Mbps'ye kadar paket aldım. Ancak 50Mbps alıyorum ne hikmetse. Ara ara kopmalar da oluyor ayrıca.

Tahüt yok gerçekten, AKK'de yok ama internette ara ara hız düşümü oluyor. 3 ay boyunca 35? kurulum ücreti var (105? toplam bir de.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakesan

2 yıldır evine altyapı ve internet alamayan o editör benim :D Ülkemizin altyapıdan sorumlu vicdansızı yüzünden 2 yıldır 4.5G internet kullanıyorum.

Evi sat kurtul

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.