Şimdi Ara

Tüm Facebook yöneticilerine Android cihaz kullanma zorunluluğu geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaptığı bir röportajda kişisel yaşama ait derin verilerin toplanması konusunda konuşan ve Apple’ın buna asla izin veremeyeceğini söyleyen Tim Cook, Facebook’u hedef alarak eleştirilerde bulunmuştu. Tim Cook'a ait bu eleştirilerden sonra Facebook yöneticisi Mark Zuckerberg tüm yönetim ekibine Android cihaz kullanma zorunluluğu getirdi.

Röportaj boyunca Facebook'u eleştirdi 

Röportaj sırasında sorulan “Cambridge Analytica skandalı sizin başınıza gelmiş olsaydı ne yapardınız?” sorusuna Tim Cook, “Ben asla öyle bir duruma girmezdim.” diyerek cevap verdi. New York Times’ın haberine göre röportaj boyu süren benzeri konuşmalar Mark Zuckerberg’ü oldukça sinirlendirmiş. Recodeile ile yaptığı röportajda Mark Zuckerberg, Tim Cook’a ait bu söylemlerin üstünkörü yapıldığını söyledi ve ekledi; “Şirketlerin üzerinizden daha fazla para kazanmak için size daha fazla önem veriyoruz yarışına girmeleri Stockholm sendromu isteği olmalı. Çünkü bu saçmalıktan başka bir şey değil. Eğer bir hizmet sadece zenginler için yapılmıyorsa, insanların ürünü karşılayabileceği başka şeyler olmalı.”

Ayrıca Bkz.Tim Cook: Facebook önlem almakta gecikti
    Uzun süredir çalışanlarını ve yöneticilerini dünyadaki en popüler işletim sistemi olduğu için Android kullanmaya teşvik ettiklerini belirten Mark Zuckerberg, Apple ve dolayısıyla iPhone’a şirket içerisinde savaş açmış gibi. Twitter hesapları üzerinden attığı tweetler yoluyla cihazları takip edilen bazı Facebook yöneticilerinin ise hala iPhone kullandıkları ise gözden kaçmadı.

• Microsoft da facebooku eleştirsin, microsofttan da kurtulsunlar adsasfadssfsf

• Adamsın :))))

• Zorbalik baska bir sey degil..

• Apple Appstore dan kaldırırsa görürüm ben onları :D

• Google Pixel 3 alın demenin farklı bir yönü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamların iki yerli dünya devi şirketi kapışıyor, bizde olsa nasıl olurdu acaba?

• Yalan mı söylemiş ki atarlanmış. Çıkmadı mı o kadar ortaya ve daha geçen de haberi yapıldı bu Facebook ile ilgili.

• Tim Cook iyi cevabını vermiş. Nasıl bir illettir bu Facebook, DH Forum'a girdiğinizde dahi facebook, twitter, yandex üçlüsüne bağlanıyorsunuz. Hesabınızın olup olmaması önemli değil. Toplayabildiklerini topluyorlar. İyimser açıdan bakarsak reklam şirketlerine satıyorlar. Bütün cihazlarım da hepsi server tabanlı engelli. Trafiğim'den 10 KB bile vermem bunlara.
  • Kendisi kullandığı MacBook'u ne yapacak acaba?

• Ooo iyi iyi oldu. Sorunlu uygulamalarını görünce düzeltirler belki

• Devlet biza bakmiiiyeeaah

• Google da Facebooku eleştirirse ne kullanacaklar? Ankesörlü telefon?

• bayneo B kullanıcısına yanıt
    Bu mesajıma böyle cevap veren saygıdeğer muhterem şahıs, böyle cevaplar verirsen sana kimse bakmaz :)

• Sosyal medya kullanmadığım gibi, Apple defterini iPhone 7 ile tamamen kapattım. Bu durum kimsenin umrunda olmayacağı gibi bu ikili yesin dursun birbirini...

• Nasıl engelleyebiliriz telefonda, bilgisayarda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6B5A59FD1

Apple Appstore dan kaldırırsa görürüm ben onları :D
    O biraz zor Dunya nufusunun 1/3'unden fazlasinin kullandigi bir servisi kendi App magazalarindan cikarmaya ne apple ne Google ne de baska bir sirket cesaret edemez. Insanlar basitce FB kullanabilecekleri baska platforma gecerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA941C94E

O biraz zor Dunya nufusunun 1/3'unden fazlasinin kullandigi bir servisi kendi App magazalarindan cikarmaya ne apple ne Google ne de baska bir sirket cesaret edemez. Insanlar basitce FB kullanabilecekleri baska platforma gecerler.

Alıntıları Göster
    Burda asıl kaybeden Facebook olur milyonlarca cihazda yüklü ve reklam gelirlerinin gittiğini düşünün ha ben bu tür haberlere göstermelik diliyorum 1 ay sonra Zuckerberg iPhone dan mesaj atar haberlere olay olur
  • Mark facebooka ve whatsappa girmeyi engellerse bir tane iphone kullanicisi kalmaz dunyada oyle ki 1 tane iphone bile satamaz apple. Kimle dalga gectiklerini bilmiyorlar sanirim. ??

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.