Şimdi Ara

Xbox One konsolu için klavye-fare desteği 14 Kasım’da başlıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft’un geçtiğimiz aylarda Insider programına sunduğu Xbox One konsolu için klavye-fare desteği 14 Kasım itibariyle nihai kullanıma sunuluyor. İlk özel klavye-fare setleri ise CES 2019 fuarında sahneye çıkacak.  

Değişim başlıyor

Konsollar bilindiği üzere temel olarak kontrolcü desteği üzerinde şekilleniyor. Oyuncular genelde uzak bir noktadan kontrolcü ile oyunları oynuyor. Oyunlar da bu mantığa göre geliştiriliyor. Fare ve klavyenin yoğun kullanıldığı örneğin strateji oyunlarını konsollarda görmek veya verimli yönetebilmek pek mümkün değil.

Ayrıca Bkz.S Pen Remote özelliği geliştiricilere açılıyor

Ne var ki Microsoft bunu değiştirmeye kararlı. Bir süredir Xbox One Insider programında test edilen fare-klavye desteği 14 Kasım tarihinde güncelleme olarak kullanıcılara sunulacak. Böylece herkes yeni özelliği deneyimleme şansına sahip olacak.

Klavye-fare desteği özellikle daha doğru nişan alma ve hedefi hızlı bulma konusunda yardımcı olacak. Sadece oyunlar değil oyuncu eşleştirme mekanizması da buna uyuyor. Yani klavye-fare kullanan oyuncular yine klavye-fare kullanan oyuncuyla eşleştirilecek.

Yeni özelliği ilk olarak Warframe ve Fortnite oyunlarının destekleyeceği açıklandı. Sonrasında pek çok yapım bu listeye eklenecek. Oyuncular genelde tüm fare-klayve setlerini kullanabiliyor ancak Razer gibi özel aydınlatmaya sahip setler de CES 2019 fuarını bekliyor.

• zaten 3. parti ürünler ile kullanan kullanıyor adamlar mis gibi orjinal olarak destek getirdiler , illaki oyunda km olacak diye bir şey yok yapımcıya bırakıyorlar , bak kardeşim bizde böyle bir özellik var ister oyununa ekle ister ekleme sana kalmış. Strateji oyunlarıda gelir en azından oyun portföyü genişlemiş olur
  • İlla sattıracaklar x boxı....

• Saçmalık... O zaman konsol diye değil belli başlı işlemlerin yapılabildiği bilgisayar diye satsınlar. Bir şahıs konsol alacaksa klavye ve fare ile oynamak için almaz zaten. Ben controller ile BF veya CoD oynayacam herkes ile eşit şekilde, birileri gelip klavye ve fare ile zevkimin içine edecek.

• cebrail.bsrn kullanıcısına yanıt
    Sen de kullan

Haberi okudun mu?

Ben controller ile mause ve klavye ile oynayan adamlardan adaha iyi aim'e sahibim.Bu biraz alışkanlık ve pratik yapmaya bağlı benden bir üstünlüğü olamaz.Konsolları farklı klan controller değil oyunlardır unutmamak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 12 Kasım 2018; 9:40:20 >
  • emreee85 E kullanıcısına yanıt
    Okudum. Klavye ve fare ile oynayanlar ayrılacak diyor ancak onuda aşan olur. Bir kere bulandımı su her iyi oynayan görünce millet bağırmaya başlayacak bu klavye fare ile oynuyor diyerek. İşin tadı tuzu kaçacak. Bence yanlış yapıyorlar, tabi bu benim fikrim.
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Hıhı tabi tabi.Fırsatın olursa kanıtla kendini. Kafanı kaldırmadan ölmek nasıl birşeymiş öğrenirsin :D
  • Rouvax kullanıcısına yanıt
    Bende kullanmak istersem pc de oynarım olur biter neden konsol alıyorum ki?
    1 adet konsol ve karşıma klavye mause ile oynayan bir oyuncu koy.Fps oyunlarında kapışayım ben kendime güveniyorum.Günde 13 saat bf ve cod serisi oynardım öyle kolay değil bu seviyeye ulaşmak.Oynadıkça vucudunun bir parçası oluyor artık :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zaten 3. parti ürünler ile kullanan kullanıyor adamlar mis gibi orjinal olarak destek getirdiler , illaki oyunda km olacak diye bir şey yok yapımcıya bırakıyorlar , bak kardeşim bizde böyle bir özellik var ister oyununa ekle ister ekleme sana kalmış. Strateji oyunlarıda gelir en azından oyun portföyü genişlemiş olur
    Saçma konsolu sadece gamepad le oynamak için mi alıyorsun ?
  • Xit kullanıcısına yanıt
    Ben alırım

• Bazı arkadaşlar demiş benim aim'im controller ile çok iyi vs. Arkadaşlar siz kafayı peynir ekmekle mi yediniz? Tecrübeli bi mouse kullanan fps oyuncusunu kontrolcü ile öldürmeniz birebirde zor iş. Adeletsizlik olur. Kontrolcüde Aim asist falan olsa bile yine mouse kullanan daha avantajlı

• Bunu gören PS’cilerin gözleri yaşlı, xbox’a çamur atma peşinde...

Muhteşem bir özellik.

• Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Sen ne içtin, ne yaşıyorsun :D Zaten xbox' a çıkan oyunlar pc ye geliyor. Klavye ve Mouse eklendikten sonra bilgisayarla arasında oyun anlamaında bir fark kalmayacak. Neden xbox alayım o zaman. PC al başka işlerinide halledersin. Ayrıca steam var tonla oyunu çok ucuza oynar xbox ile arasındaki fiyat farkını en azından oyun fiyatı farkı ile kapatırsın.
  • online multi oynuyorum ve gamepad ile oynamayi seviyorum yani klavye fare bana göre degil akabinde konsolda oynuyorum multi fps oyunlarini simdi bu destek geldiginde ben cakal pc cilerde nasil savasacagim + fare ile adam beni yener ,, ms senin taaaaaaa a.k .

• Madem böyle olacak Windows 10 desteği de gelsin. Açılışta dual boot olsun.

• Bence hiç bozmamaları gerekiyor

• Xbox almak için bir sebep daha 3-5e bakmayacağım sony pişmanlıktır sırf 50-100 dolar daha ucuz diye ps4 aldık ne bir uygulama var ne birşey web browseri zaten rezalet ötesi. Bir netflix var kayda değer zaten netflixi olmayan tv yok onuda kaldırsınlar bence.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.