Şimdi Ara

Bursa'da bulunan lahit mezarın içinden Romalı iki general çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üç yıl önce, İznik ilçe merkezine beş kilometre uzaklıktaki Hisardere Mahallesi yolu üzerinde bulunan zeytinlikte, defineciler tarafından üst kapağı kırılan lahit bulundu. İznik Müze Müdürlüğü uzmanlarınca yapılan kazıda, Geç Roma Dönemi'ne ait, 3. yüzyıldan kalma lahit ortaya çıkarıldı. Kazıların devamında üç lahit daha keşfedildi. Bunun üzerine yaklaşık on dönüm büyüklüğündeki zeytinlik, 1. derece arkeolojik sit alanı ilan edilerek koruma altına alındı. 

Bu yılki kazılarda, Roma dönemine ait mezarlıkların bulunduğu bölgede bir lahit daha bulundu. 15 ekimde, 9 Eylül Üniversitesi öğretim üyelerinin başkanlığındaki kazı ekibi, lahdin gün yüzüne çıkarılması için çalıştı. Altı metre uzunluğundaki devasa kapak, alınan güvenlik önlemleri altında, vinç yardımıyla açıldı.

Lahitte asker kıyafetli, mumyalanmış iki ceset ve onlara ait kişisel eşyalar bulundu. Cesetlerin, dönemin Roma generalleri olduğu belirtildi. Buluntularla ilgili henüz detaylı bir açıklama yapılmazken, basın mensuplarının yakın plan görüntü almaları engellendi. Lahdin üzeri brandayla kapatıldı ve bakanlık yetkilileri tarafından yapılacak inceleme sonrasında bilgilendirme yapılacağı ifade edildi.  

• Tamam da bunun donanımlarla ne ilgisi var şimdi?

• Yanlışlıkla hürriyet.com.tr'ye girdim galiba...

• Donanım Haber ailesi için çok önemli çok kritik bir gelişme...

• MAZAGİN BÖLÜMÜNE HOŞ GELDİNİZ....

Ahmet Kural ve Sıla Barıştımı AZ SONRA.....

• Bulunan Romalı iki general ülkelerine iade edilsin, ekonomimiz hep bunlardan etkileniyor. ABD li gitti derken Romalı çıktı şimdi de..

• Merhaba ben mesut çevik

Bugün sizlerle birlikte nefertiti’nin şarap kadehini inceleyeceğiz...

• ya arkadaşlar bunun donanımhaberle ne ilgisi var şunun ne ilgisi var diyip durmayın. Adamlar ilginç haberler vb şeylerinde haberlerini yapıyorlar işte. Okumadan geç ilgini çekmiyorsa.

Ne yapsından yeni bi sitemi kursunlar sizin için.

• 10 Kasım'ı pas geçen donanımhaber lahitte bulunan 2 romalı generali haber yapmış.Bugün gün boyunca en azından bir sayfa bile ayırmamasını teknoloji sitesi olmasına bağlamıştım.Üzücü...

• quote:

Orijinalden alıntı: ikarayel

10 Kasım'ı pas geçen donanımhaber lahitte bulunan 2 romalı generali haber yapmış.Bugün gün boyunca en azından bir sayfa bile ayırmamasını teknoloji sitesi olmasına bağlamıştım.Üzücü...
    Forum simgesini görmediniz herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katalikitci kullanıcısına yanıt
    Boşver hocam.Forum simgesinide gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarayel -- 10 Kasım 2018; 20:20:8 >
  • çok zeki olduğunuz belli. sitenin adı "donanımhaber." o yüzden eleştiriyoruz. asıl sen böyle çığırtkanlık yapacağına git başka magazin sitelerinde saçma sapan haberler oku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frost05

Tamam da bunun donanımlarla ne ilgisi var şimdi?
    https://m.donanimhaber.com/Rome-Total-War-Aralik-ta-Android-cihazlara-geliyor--104951

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Lahdin üzeri brandayla kapatıldı ve"

Tarihi Roma mezarının üzerini brandayla kapatmışlar.
    Başka ülkede yaşayamam...
  • Frost05 kullanıcısına yanıt
    İlk zamanları bu sitede çıkan bu tip haberleri ben şikayet ederken, bana bu haberleri deli danalar gibi savunan arkadaşlara söyle sen onu. Sonunda bu hale geldi işte site. MagazinHaber oldu.

• Kaç çekirdekli ?
  • böyle haberlerin dh'de olması kötü bir şey değil. Ben severek takip ediyorum. Lakin ne diye görüntü almalarını engelliyorlar? yahu ölü romalı bu devlet sırrı sanki! acaba hıristiyanlar için önemli birileri olabilir mi diye düşündüm lakin komplo teorilerinden nefret ettiğim için yok diyorum :D

• Frost05 kullanıcısına yanıt
    Adamlar donanımlı çıkmış.. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 Kasım için birkaç cümlelik dahi birşey yazmayan ama arkeolojik haberde geri kalmayan yöneticilere yakışmadı.

https://youtu.be/RLuTwMUHR8E

Unuttuğumuz veya hatırlamaya ihtiyaç duyduğumuz bazı zamanları düşündürmek bu gibi haberlerden eminim daha çok katkısı olurdu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.