Şimdi Ara

Microsoft, Windows 10'da yaşanan aktivasyon problemini çözdü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, sistemleri Windows 10 Pro'dan, Home sürümüne geçiren bu ilginç sorunun kaynağının sunucu taraflı olduğunu ve problemi en kısa sürede çözeceğini açıklamıştı. Bugün şirket blog sayfasında yayınlanan bir gönderide problemin çözüldüğü belirtilerek Windows  10 işletim sistemlerinin eski haline geleceğini açıkladı.

Microsoft sorunu kısa sürede düzeltti

Yayınlanan resmi bildiride Microsoft mühendislerinin konu üzerinde çalışmalarını tamamladığı ve Windows 10 işletim sistemi etkilenen kullanıcıların önümüzdeki 24 saat içinde eski lisans durumuna geçecekleri ve aktivasyon filigranının kaybolacağı belirtiliyor.

Eğer sorunu hemen çözmek ve beklemek istemiyorsanız Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Aktivasyon kısayolunu izleyerek  Aktivasyon Sorun Giderici'yi çalıştırın. Eğer işletim sisteminiz tekrar etkinleştirilmişse bu seçenek görünmeyecektir.

• N11 ya da ebay de 10 15 TL ye satılan lisanslarda bir problem mi var. Yoksa verin alın arkadaşlar bir çay kahve parası.

• home' a çevir telemetry' i aktif et sonra geri pro yap. pro kullanıcıları telemetry ayarlarını tekrar kontrol etsin. ms' den herşey beklenir.

• Y-ZiyA kullanıcısına yanıt
    Ben n11 den 10 tl ye almıştım bu sorun ilk çıktığında aldığım mağazaya mail attım . Hemen döndüler . Çok fazla dönüş var beklemenizi rica ediyoruz, bizden kaynaklı olması durumunda iade yada değişim işlemini istediğiniz şekilde yaparız dediler . Bugün yine mail atmışlar sorununuz çözülmüş olmalı olmadı ise değişim yapalım diye yani key ler de bir sorun yok bence . Zaten olayın ışletim sistemi kaynaklı olduğu doğrulandı ve çözüldü .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WmGMD W kullanıcısına yanıt
    Dijital anahtarlarda hala problem devam ediyor. Sorun tamamen çözülmüş gibi gözükmüyor. Sanırım microsoft bu tarz dijital olarak alınan anahtarları eliyor. Zaten oem ya da kutulu olarak satılan windows 10 ların fiyatları ile ucuk fiyat farkı var. Zamanla 10 liraya satılan anahtarları geçersiz kıldılar diye düşünüyorum. Bakalım biraz daha bekleyelim. Bu hafta içi de düzelmez ise muhtemelen ucuza alınan windowslar çöp olacak gibi duruyor.

• Win 8'den Win 10'a ücretsiz geçiş aşamasında kürekli Win 8'i Win 10'a geçirerek bedava lisans sahibi olmuştum bu hata sonrasında yakalandığımı sandım üzülerek, arasında normal kullanıcı için hiçbir fark olmadığını öğrendiğim home sürümüne geri düşürdüm. Kafayı yiyecem programlara, tarayıcı eklentilerine ayar yapmaktan
  • Bende 2 gün önce aktivasyon uyarı mesajını görünce "noluyo lan" dedim. MS'in Win7'den 10 a ücretsiz kampanyasından lisans sahibiydim ben de. Bir baktım ki versiyon Windows 10 Remote Server gözüküyor. Ulan "Remote Server" diye versiyon da yok. O değil product id de değişmişti. Registry falan kastım versiyonu düzelttim ama aktivasyonu beceremedim bir türlü. O da dünkü update ile düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

Dijital anahtarlarda hala problem devam ediyor. Sorun tamamen çözülmüş gibi gözükmüyor. Sanırım microsoft bu tarz dijital olarak alınan anahtarları eliyor. Zaten oem ya da kutulu olarak satılan windows 10 ların fiyatları ile ucuk fiyat farkı var. Zamanla 10 liraya satılan anahtarları geçersiz kıldılar diye düşünüyorum. Bakalım biraz daha bekleyelim. Bu hafta içi de düzelmez ise muhtemelen ucuza alınan windowslar çöp olacak gibi duruyor.
    Benim sorunum çözüldü . Ama dediginiz gibi olursa korsana itmiş olur başka bir şey değil mis gibi ucuza kullanıyorduk işte bir lisansa o kadar para dökemem o kadar getirisi yok ki bana her güncelleme de bir sorun. Oyunlar ve bazı yazılımlar yüzünden el mecbur kullanıyoruz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aynı problem yine oldu..!!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.