Şimdi Ara

Yeni Mazda3'ün bu ay tanıtılacağı resmen doğrulandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
7.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Japon otomobil devi Mazda, tamamen yenilenmiş 2019 Mazda3 sedan ve hatchback modellerinin bu ayki Los Angles Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağını doğruladı. Hatırlayacağını üzere şirket kısa süre önce Kasım 2018'de “Yeni bir dönem başlıyor” başlıklı 15 saniyelik bir video paylaşmıştı.

Ayrıca Bkz.Harley-Davidson'un ilk elektrikli motosikleti LiveWire ile tanışın
    Geçtiğimiz ay yayınlanan görüntü yeni Mazda3 hatchback'in eğimli tavan çizgisi, LED stop lambaları ve C-sütununa yapılan sportif dokunuş gibi bazı tasarım detaylarını açığa çıkardı. Şimdi ise otomobilin sedan versiyonu hakkında bazı ipuçları veren yeni bir teaser var karşımızda.

SkyActiv-Araç mimarisini temel alacak

Japon marka, yeni Mazda3'ün Kodo tasarım dilinin “daha olgun bir yorumunu benimsediğini” söylüyor. Yeni nesil SkyActiv motorlarla gelecek otomobilin SkyActiv-Araç mimarisini temel alacağını da belirtelim.

Yeni platform ve motorlar Mazda3'ün sürüş dinamiklerini artıracak. Zira Mazda “temel performans özelliklerinin yeni bir seviyeye yükseltildiğini” vurguluyor. 2019 Mazda3'ün bu ayın sonunda sahneye çıkması ile birlikte otomobil hakkında merak edilen tüm detayları öğrenmiş olacağız.

• Sallamayı bile beceremiyosun lan zota. Batmasın diye hisselerini çoğalttı motorunu kullandı, ne demek aslanım bu. Abuk bişeyler yazayım da salladığım belli olmasın. Volvo motorlarını da Volvo batmasın diye mi kullandı? Yoksa bu markaların mühendisliğini sömüren, potansiyelini kilitleyen Ford muydu? Neredeyse bütün güvenlik teknolojileri hala Volvo patentli.

Taş gibi sağlam 2.3 Mazda motorunu rezil edip bıraktılar, conta soruları, yatak sorunları bir sürü arıza çıktı Focus Rs ve Mustanglerde.

Niye yıllarca Mazda motoru kullandılar doğrusunu söyleyim mi? Mazda gibi kaliteli ve verimli bir üretim sürecine sahip değillerdi de ondan. En iyi motorları da yani Duratecleri de Mazda kökenli idi. Yığın üretim ve verimli 4 silindir motor üretmek detroitte V8 üretmeye benzemez. Bu kadar iyisini becerebilselerdi kendileri üretirlerdi merak etme.

Uza şimdi.
    Mazdalar sorunsuzluğu ile bilinirler. Atmosferikte epey ısrarcı olmaları da biraz bundan. Babamda 1999 Model Mazda 323 var, Familia ve Lantis'in bir önceki serilerinden. Düzenli bakım yaptırmaz, pek öyle huyları yok :) ancak arıza olduğunda götürür servise. Hiç mi yolda bırakmaz arkadaş. Benim 2012 model Opel Astra J 1.3 CDTI 'da hiç aksatmam bakımları ama onun gibi bakımsız kullansam eminim defalarca yolda kalırdım.
  • TASARIM OLARAK İYİ DURUYOR

• Sınıfının en güzel tasarımlı arabası bence.

• Tasarimi özgün ve çok güzel. Para olsada alsaj

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • C direğinin böyle olmaması lazım ya, uçak kaybolur o kör noktada. Kai konsept olmadığı de belli modelin, supercar mı bu mübarekler herkes kullanacak bu arabayı.

Kai modelindeki gibi çift şerit sabit cam süper olur eğer gelirse,

Yeni Mazda3'ün bu ay tanıtılacağı resmen doğrulandı
  • Tasarım açısından mazda bir yana diğer japonlar bir yana.

• Yılın arabası olacak.
  • Golf'ün tasarımcıları şu arabaya baksın da biraz ibret alsın feyz alsın... Sınıfının en ama en güzel tasarımlı arabası kesinlikle..

• Türkiye de neden tutulmadığını anlamadığım marka

• 2015 mazda 3 var 1.5 benzin 7 yakıyor onun dışında memnunum. Konforlu güvenli şık. Uzun yol şehir içi farketmez güzel araç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ford focusa ders verecekler.

• yeni motorun verimliligini ve gucunu cok merak ediyorum. uzun vadede bir sorun cikarak mi acaba.

• Cam tavan da gelsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle bir araba yapsın Mazda, kendi süper lüx aracımı satıp bunu almazsam şerefsizim
  • Dış tasarım çok güzel görünüyor, teknik yapısı da muhtemelen iyi olacaktır. Artık şu iç mekanlar için de bir şeyler yaparlar umarım. Açık renk koltuklar ve ön konsol gibi örneğin, ayrıca ışıklandırılmış cam açma tuşları vs. gibi detaylar da aracı çok değiştiriyor ve Japon araçları bu gibi detaylarda hep geri kalıyor. Gerçi fiyatlar nedeniyle pek ilgiyle de bekleyemiyoruz.
  • Bir de mazda her sene üstüne koyarak ilerliyor

• Umarim yalitim a birazdaha önem verirler. Asvalt sesi perisan ediyor beni uzun yolda.

• böyle cıkarsa cok güzel olmuş.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 19 Nisan 2021; 18:42:31 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.