Şimdi Ara

***Samsung LCD Kulübü*** (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.643
Cevap
11
Favori
288.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    40a656 almaya karar verdim.
    alirken de ses sistemini de almayi dusunuyorum.
    hangi marka ya da model onerirsiniz?
    bi de tv yi en uygun garantili nerden alabilirim?
    tesekkurler
  • TV'yi Darty'den al. Bozulunca tamir süresi boyunca muadili ürün verme sözleri var. Ben 3 haftadır TV'min tamirini bekliyorum. Darty'nin verdiği muadili ürün pek de muadil olmasada iş görüyor yoksa ne yapardık bilmem. Kompakt ses sistemleri için bir şey diyemeyeceğim. Eğer meraklıysan tek tek AVR (Onkyo veya Yamaha), player ve speakerları alabilirsin. Düşüncen bu yönde olursa haber ver, forumlar içerisinde bu konuların tartııldığı yerlerin adreslerini verebilirim.
    quote:

Orjinalden alıntı: bariskaratas

gunaydin arkadaslar.
    40a656 almaya karar verdim.
    alirken de ses sistemini de almayi dusunuyorum.
    hangi marka ya da model onerirsiniz?
    bi de tv yi en uygun garantili nerden alabilirim?
    tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdemunver

samsung 40A756 lcdtv yi pazar gunu Ankara Electroworld den aldım ve sızlerın arasına katılmaya hak kazandım sanırım ne mutlu bana
    Hayırlı olsun.
    Güzel günlerde kullanmanız dileklerimle.
    Aramıza hoşgeldiniz.
  • Hayırlı olsun arkadaşım,

Sayın Elendil,40 A 615 cihazım var,en iyi görüntü ayarlarını nasıl,nerden bulabilirim,yazabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msendogan33

Hayırlı olsun arkadaşım,

Sayın Elendil,40 A 615 cihazım var,en iyi görüntü ayarlarını nasıl,nerden bulabilirim,yazabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler.

Ben bunu kullanıyorum >>http://forum.donanimhaber.com/m_27540960/mpage_1/key_//tm.htm#27540960

Çok işe yaradı bende
  • Birşey sormak istiyorum, TV'yi Xbox'ta kullanıyorum Dinamik Kontrast moduna alınca yeşiller daha bi yeşil oluyor. Bunun nedeni nedir acaba?
  • Dinamik kontrast dediğiniz
    Dinamik/standart/Sinema olan modlardan dinamik ise

Görüntü ayarlarından "Etkin renk" özelliği açık hale geliyor
    Buda çoğunlukta olan rengin yoğunluğunu arttırıyor. Örnek futbolda sahanın yeşili daha yeşil gibi.
    Etkin renk kapalı yaparsanız renkler normale döner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 21 Şubat 2009; 16:26:08 >
  • @Elendil dediğiniz gibi menüde, Etkin Renk ibareli bir ayar bulamadım. Dinamik moduna alıncada ayrıntılı ayarlar kapanıyor.
  • arkadaşlar 40656 samsungun kart yuvasının herhangi bir koruyucu kapağı var mı? benimkinde yok da. bakınca lcd nin içi gözüküyor normal birşey mi merak ettim.
  • Sayın elendil,
    Çok teşekkür ederim.

Ayrıca arkadaşlar,ben Görüntü Modunda cihazı aldığım günden bu yana(Yaklaşık 20 gündür-40A615) devamlı "Dinamik Modu" kullanıyorum ve çok memnunum.En iyi görüntü modu olarak bu mod beni oldukça doyuruyor.

Ayrıca sizlere edindiğim bazı noktaları aktaracağım,sizler de benle birlikte fikirleriniz paylaşabilirsiniz(cihazlarımız farklı olsa bile)

1-Tv'imde,LG 392 Divx player ile film izlerken HDMI upscale ile oldukça iyi sonuç alıyorum.Sinema Plus özelliğini genellikle açık tutuyorum.HDMI sinyal düzeyi de Normal olarak seçiyorum.DVD filmlerde ise görüntü upscale ile TV'de daha net oluyor.
    2-Görüntü olarak dediğim gibi Dinamik modu kullanıyorum.Benim şçin oldukça doyurucu.Dijital platform olarak D-smart kullanıyorum.Özellikle SD yayınların Ulusal Kanllardan ATV,Show Tv'de daha iyi sonuç gözlemliyorum.Hepsinde de Dinamik Kontrast açık.Diğer kanallarda da görüntü oldukça iyi ve kaliteli hissediyorum.
    3-Genellikle,Ses olarak biraz tatminsizliğim oldu ama o kadar da can sıkıcı da değil.Sesi mesela,30'dan 60'lara çıkardığım zaman ancak doyurucu ses alabiliyorum arkadaşlar.Ses sistemi bağlamayı düşünüyorum bu nedenle.Muhtemelen sizlerde de aynı durum söz konusudur.

Yine cihaz ile ilgili yorumlarıma devam edeceğim.
    Teşekkürler.
    quote:

Orjinalden alıntı: Elendil

quote:

Orjinalden alıntı: msendogan33

Hayırlı olsun arkadaşım,

Teşekkürler.

Ben bunu kullanıyorum >>http://forum.donanimhaber.com/m_27540960/mpage_1/key_//tm.htm#27540960

Çok işe yaradı bende

• Merhabalar arkdaşlar, ben uzun süredir PC ile SAMSUNG PLAZMA TV mi bağlamak istiyodum ve bugün HAMA nın iki ucuda erkek olan VGA bağlantı kablosunu aldım. Çünkü TV nin de PC nin de arkasında dişi giriş mevcuttu. Neyse kabloları bağladım oldu tabiki de yanındaki sıkıştırma vidalarını bile sıktım. Fakat daha bilgisayar açılırken windows loading paneli çıktığında tv de "SİNYAL YOK" diyordu. Bilgisayar açıldı masaüstü geldi laptop ekranına TV deki sinyal yok yazısı gitti ekran karardı. Açılacak sandım fakat açılmadı tv nin standby ışığı yanıp yanıp sönmeye başladı. Kabloyu çıkardım tekrar SİNYAL YOK dedi geri taktım tekrar ekran karardı ve kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı. Sonuçta bir türlü masaüstümü TV de göremedim. TV Menüsüne girdim PC şıkkı aktif değildi seçip bir işlem yapamadım bu yüzden.(Not: hatta bir ara bilgisayarda hoşgeldiniz yazısı varken tv de "Desteklenmeyen Mod" yazısı çıktı
    Acaba bunun sebebi nedir? Kablo yanlış değil sanırım. Ne yapmam gerekir?
    Yardımcı olacak olmayacak tüm arkadaşlara teşekkürler.
    esrarengiz_dj@hotmail.com

• quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

@Elendil dediğiniz gibi menüde, Etkin Renk ibareli bir ayar bulamadım. Dinamik moduna alıncada ayrıntılı ayarlar kapanıyor.

Ayrıntılı ayarlarda değil zaten!
    Görüntü ayarlarında aşağılara doğru inince! ikinci sayfada bu arada benimki F86
  • quote:

Orjinalden alıntı: esrarengizdj

Merhabalar arkdaşlar, ben uzun süredir PC ile SAMSUNG PLAZMA TV mi bağlamak istiyodum ve bugün HAMA nın iki ucuda erkek olan VGA bağlantı kablosunu aldım. Çünkü TV nin de PC nin de arkasında dişi giriş mevcuttu. Neyse kabloları bağladım oldu tabiki de yanındaki sıkıştırma vidalarını bile sıktım. Fakat daha bilgisayar açılırken windows loading paneli çıktığında tv de "SİNYAL YOK" diyordu. Bilgisayar açıldı masaüstü geldi laptop ekranına TV deki sinyal yok yazısı gitti ekran karardı. Açılacak sandım fakat açılmadı tv nin standby ışığı yanıp yanıp sönmeye başladı. Kabloyu çıkardım tekrar SİNYAL YOK dedi geri taktım tekrar ekran karardı ve kırmızı ışık yanıp sönmeye başladı. Sonuçta bir türlü masaüstümü TV de göremedim. TV Menüsüne girdim PC şıkkı aktif değildi seçip bir işlem yapamadım bu yüzden.(Not: hatta bir ara bilgisayarda hoşgeldiniz yazısı varken tv de "Desteklenmeyen Mod" yazısı çıktı
    Acaba bunun sebebi nedir? Kablo yanlış değil sanırım. Ne yapmam gerekir?
    Yardımcı olacak olmayacak tüm arkadaşlara teşekkürler.
    esrarengiz_dj@hotmail.com

Ekran kartından ayar yapmanız gerekiyor.
    Ekran kartınız nedir?
    Nvidia ise yardımcı olurum ATI ise başka arkadaşlar yardımcı olur:)

NVIDIA İçin aşağıdaki fotoğraflar gibi yap tamamdır

Önce masa üstünde sağ klık kırmızı işaretli sol.
    Çıkan menüde aşağıdaki resimleri incele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 22 Şubat 2009; 0:44:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Elendil

quote:

Orjinalden alıntı: F@ruk

@Elendil dediğiniz gibi menüde, Etkin Renk ibareli bir ayar bulamadım. Dinamik moduna alıncada ayrıntılı ayarlar kapanıyor.

Ayrıntılı ayarlarda değil zaten!
    Görüntü ayarlarında aşağılara doğru inince! ikinci sayfada bu arada benimki F86

Baktımda öyle bir ayar yok bende, menüler farklı olabilir ozaman peki teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar bugün itibariyle 40a756R1 aldım. Teknosa'dan mağza indirimi vardı 2999TL/12. Heyecanla eve gelip kurulmasını bekliyorum.
  • Merhaba arkadaşlar Samsung LE46A786 ve Sony 46W4500 arasında kaldım biri bana yardım ederse sevinirim sizce hangisini tercih etmeliyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: selchukkerem

Merhaba arkadaşlar Samsung LE46A786 ve Sony 46W4500 arasında kaldım biri bana yardım ederse sevinirim sizce hangisini tercih etmeliyim?
    Samsung (LED)Yeni teknoloji,Sony eski
    Kararı en iyi siz verirsiniz. İkisini yan yana izleyin beğendiğinizi alın. Renlerde canlılık isterseniz samsung tabiki.

quote:

Orjinalden alıntı: euzun72

Arkadaşlar bugün itibariyle 40a756R1 aldım. Teknosa'dan mağza indirimi vardı 2999TL/12. Heyecanla eve gelip kurulmasını bekliyorum.
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanınız.

• Orjinalden alıntı: euzun72

Arkadaşlar bugün itibariyle 40a756R1 aldım. Teknosa'dan mağza indirimi vardı 2999TL/12. Heyecanla eve gelip kurulmasını bekliyorum.
    Hayırlı olsun güzel günlerde kullanınız.

Tşk.

Ayar olarak 656 için yapılan ayarları forumda gördüm. Benimki için farklı bir ayar kullanmak gerekirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi euzun72 -- 23 Şubat 2009; 1:07:34 >
  • Arkadaşlar,
    Merhaba,

Samsung 40 A 615 Full HD cihazım var.TV için,Logitech X 540 ses sistemi almayı düşünüyorum.Tv'nin arkasındaki stereo girişlere döüştürücüler ile bağlayarak MAtrix özelliği sayesinde ses sisteminden sesi 5 uydudan almayı düşünüyorum.Acaba bana önerileriniz nelerdir?

Tv'den de çıkış düşük kalıyor,ancak uydularla birlikte ses kalitesi biraz daha yükseleceğini düşünüyorum.Logitech X540 toplam 140 Watt gücünde,o kadar fazla birşey aradığım yok sadece ses olarak her anlamda tatmin etsin,asgari doyursun yeter bana.

Bu konuda sizlerinde düşüncelerinizi almak istiyorum.

Sayın Elendil,fikirlerinizi sizlerin de bekliyorum.

Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar Samsung televizyonların iç kablo tesisatının kötü olduğunu duydum bu yüzden tavsiye edilmiyormuş fazla. Benimde 22'Samsung lcd im bu yüzden bozulmuştu.

Samsung sahibi arkadaşların yorumunu bekliyorum.

/TM
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.