Şimdi Ara

***Samsung LCD Kulübü*** (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.642
Cevap
11
Favori
288.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullandığım ekran kartı Zotac 9600GT. HDMI ile bağladım.

- Ekran kartımın yapılandırmasını nasıl yapacağım (Dual view)

- Windows masa üstü ekrana tam oturmayacak mı ? Tamam dün HD bir demo seyrettim tam ekran ok problem yok ama. Windowws masaüstünü tam otırtamadım. Pencerelerin Kapama, restore tuşlarını göremiyordum. Çözünürlük 1920X1080 olmasına rağmen.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Neverdies -- 20 Ocak 2009; 11:12:52 >
  • akşam evden foto ile destekli anlatırım.
    Digitürkten tv izlerken ekran formatını 4:3 yaptığında nasıl kenarlarda siyahlık kalıyorsa masa üstünde de o şkelide kalır ama örnek bir xls dosyası açıp full ekran dersen tam oturur.
    veya akran koruyucu tam oturur.

Sadece full screen uygulamaları değil masa üstü de tam otursun diyorsan
    Ekran kartı nvidia çözünürlük ayarlarından lcd için 1366*768 yaparsan masa üstü de tam oturur.

Ben masa üstü ile işim olmadığından yukardaki gibi full screen uygulamalarında pc-lcd bağlantısı kullandığım için 1920*1080 60hz kullanıyorum.

Zotac 9800GT > DVI to VGA(kablo) > LCD= 1920*1080p/60Hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 20 Ocak 2009; 11:39:46 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: lagordiyan

arkadaslar bende gecen hafta samsung grubuna katildim. 52A756 aldim urun gercekten iyi ps3 bagladim bluray performansi gayet saglam yanliz bir sey hosuma gitmedi o da gunduz ekranin ayna gibi olmasi cok yansima yapiyor yahu su kullandiklari panel kotu yani yansima bakimindan. gunduz bi aciyorum bulundugum oda arkadaki perdeler ve elinde ps3 controller i olan ben direk ayna gibi ekranda :D

aksam kullaniyorum artik gunduz keyif vermiyor

Tv'nin ekranımı yansıma yapıyor yoksa çerçevelermi?Bende 32A656 var tam cama karşı duruyor ekranda hiçbir yansıma yok ama çerçeve çok yansıyor tabii.
  • A656 Ölü piksel testi için Dead Pixel Buddy programı yeterli olur mu.

Birde laptopla yapsam LCD ye bağlasam laptopu olur mu acaba ?
  • yeterlidir her renkte tek tek kontrol etmelisin
    quote:

Orjinalden alıntı: Tautar

A656 Ölü piksel testi için Dead Pixel Buddy programı yeterli olur mu.

Birde laptopla yapsam LCD ye bağlasam laptopu olur mu acaba ?

• quote:

Orjinalden alıntı: moy

quote:

arkadaslar bende gecen hafta samsung grubuna katildim. 52A756 aldim urun gercekten iyi ps3 bagladim bluray performansi gayet saglam yanliz bir sey hosuma gitmedi o da gunduz ekranin ayna gibi olmasi cok yansima yapiyor yahu su kullandiklari panel kotu yani yansima bakimindan. gunduz bi aciyorum bulundugum oda arkadaki perdeler ve elinde ps3 controller i olan ben direk ayna gibi ekranda :D

Tv'nin ekranımı yansıma yapıyor yoksa çerçevelermi?Bende 32A656 var tam cama karşı duruyor ekranda hiçbir yansıma yok ama çerçeve çok yansıyor tabii.

Dostum keske cervece parlasa ona razıyım. Samsung un 7 ve 8 serisinde boyle parlama sorunu varmıs 9 u bilmiyorum. Sistemi tam kurdugumda (ev sinema ve sehpa sıparısı verdım beklyrm) fotosunu cekip yollıyacagım o zaman herkes fikir edinebilir ne dedigim hakkında.

52w4500 mi alsaydım yoksa diye kara kara dusunuyorum simdi

• Tv menüsünden sadece tara da olursa tam olarak oturur
    quote:

Kullandığım ekran kartı Zotac 9600GT. HDMI ile bağladım.

- Ekran kartımın yapılandırmasını nasıl yapacağım (Dual view)

- Windows masa üstü ekrana tam oturmayacak mı ? Tamam dün HD bir demo seyrettim tam ekran ok problem yok ama. Windowws masaüstünü tam otırtamadım. Pencerelerin Kapama, restore tuşlarını göremiyordum. Çözünürlük 1920X1080 olmasına rağmen.

Teşekkürler.

• Arkadaşlar, kumandadan kapatıp 1-2 dakika içerisinde tekrar kumandadan açınca ses gelip görüntü gelmemesi ve çok uzun süre çalışınca bazen, alt taraftan görüntü titremesi gibi problemleri LCD'sinde yaşayan var mı?
  • arkadaslar benımde bir iki sorunum var. sammy 52a756 kullanıyorum. Bu aletde otomatik hdmi sinyal algılama olayı varmıdır? hdmi 1 cıkısında dijital receiver ım ve hdmi 2 cıkısında ps3 um var. ps3 u kapadım receiver a gectim diyelim, sammy direk hdmi 1 e otomatık gecıp bana receiverımdakı goruntuyu verecekmi yoksa source gecip hdmı 1 -2 yada 3 secımı yapmakmı gerekıyor kı umarım boyle degıldır

tesekkurler
  • Ölü piksel testini yaptım. Bir tane bile çıkmadı çok şükür. Şans işte
  • Bu modeli bilmiyorum ama benim kullandığım modelde, AVR'yi açtığımda HDMI'ya direkt geçiş yapıyor, ancak kapattığımda burada kalıyor, sourcedan çevirmek gerekiyor. DigiTürk ise scarttan bağlı, açtığımda otomatik geçiş yapıyor, kapattığımda tekrar kabloya otomatik geçiş yapıyor. Benim algıladığım TV'de "Harici" diye tanımlanan kaymaklar arasında oto geçiş var ama HDMI'yı kapatınca şaşırıveriyor
    quote:

arkadaslar benımde bir iki sorunum var. sammy 52a756 kullanıyorum. Bu aletde otomatik hdmi sinyal algılama olayı varmıdır? hdmi 1 cıkısında dijital receiver ım ve hdmi 2 cıkısında ps3 um var. ps3 u kapadım receiver a gectim diyelim, sammy direk hdmi 1 e otomatık gecıp bana receiverımdakı goruntuyu verecekmi yoksa source gecip hdmı 1 -2 yada 3 secımı yapmakmı gerekıyor kı umarım boyle degıldır

tesekkurler

• Bu dediğini yaptığımda önce ses geliyor. Sesten 2-3 sn. sonra da görüntü geliyor.
    ama diğerleri yok bende.
    Servis çağıracaktın ne oldu?
    quote:

Orjinalden alıntı: kasif@

Arkadaşlar, kumandadan kapatıp 1-2 dakika içerisinde tekrar kumandadan açınca ses gelip görüntü gelmemesi ve çok uzun süre çalışınca bazen, alt taraftan görüntü titremesi gibi problemleri LCD'sinde yaşayan var mı?
  • Gözünaydın.
    Ayarlardan sonra gelişme oldumu?
    quote:

Ölü piksel testini yaptım. Bir tane bile çıkmadı çok şükür. Şans işte
  • Çağrıcağım. Bu gün unuttum. Ben ürünü Darty'den almıştım. Onların garantisinde tamir olana kadar eş değer ürün bırakma sözü vs. vardı. Bakalım göreceğiz.
    quote:

Orjinalden alıntı: Elendil

Bu dediğini yaptığımda önce ses geliyor. Sesten 2-3 sn. sonra da görüntü geliyor.
    ama diğerleri yok bende.
    Servis çağıracaktın ne oldu?
    quote:

Orjinalden alıntı: kasif@

Arkadaşlar, kumandadan kapatıp 1-2 dakika içerisinde tekrar kumandadan açınca ses gelip görüntü gelmemesi ve çok uzun süre çalışınca bazen, alt taraftan görüntü titremesi gibi problemleri LCD'sinde yaşayan var mı?

• Evet oldu bulutlanma yok oldu. Ama görüntü iyileşmedi. Galiba altın uçlu scart almam gerekli. Bu altın uçlu scart görüntüyü çok değiştirir mi. Şu an yakınlaşınca kumlu gibi.

Çok teşekkürler tekrar.

quote:

Gözünaydın.
    quote:

• Arkdaşlar öncelikle herkese selamlar. Benim Samsung'un 32" LE32A656A1F LCD tv'im var. Xbox360 ve Ps3'te zar zorda olsa sonunda bir ayar belledim ve güzelde oldu Tv'im. Bu gün Pc'yi bağlamk istedim ve bağladım. Ekran kartım Ati Radeon x1650xt - 256 mb ekran kartı. 2 tane DVI slotu var. Bende de Hdmı-hdmı kablo vardı birde dvı-hdmı çevirici. Dvı-hdmı çevirici'yi taktım ekran kartının boş slotlarından birine ordanda hdmı-hdmı kablo ile Tv'me bağladım. Fakat görüntüden pek tatmin olamadım. Hdmı kablomda Acustuic Research ( AR ) marka. Birde LCD'nin sağ, sol, aşağı ve yukarılarında boşluklar var. Şimdi işin özüne gelcek olursak sorularım şu şekilde ;

1. Hdmı değilde VGA ile bağlarsam daha iyi bir görüntü elde edermiyim ?

2. Vga yada Hdmı da bana bu Tv'nin şöyle güzel bir görüntü için ayarları verebilirmisiniz ?

3. Televizyonun kendisi haricinde Catalysty Center'dan yada pc den yapmam gereken ayar vb.. şeyler varmıdır ?

Bu ve benzeri konularda bana yardımcı oalbilecek arkadaşlarıma ve ilgilenecek olanlara şimdiden teşekkür ederim. Eğer güzel bir görüntü yakalayamazsam yine tüplü monitöre dönecez Saygılarımla, sevgilerimle...

• EISA (European Imaging And Sound Association)'nın 2002 yılından beri ödül verdiği ekipmanlara aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.
    EISA
    2008-2009'da LCD TV dalında ödülü ödülü Sammy LE40A557/577 kapmış.
  • Merhaba arkadaşlar samsung 32lea431 lcd tv için optimum ayarları nereden bulabilirim ya da özellikleri yakın olan 32" bir lcd de olabilir..
    Teşekkürler..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: moy

quote:

Dostum keske cervece parlasa ona razıyım. Samsung un 7 ve 8 serisinde boyle parlama sorunu varmıs 9 u bilmiyorum. Sistemi tam kurdugumda (ev sinema ve sehpa sıparısı verdım beklyrm) fotosunu cekip yollıyacagım o zaman herkes fikir edinebilir ne dedigim hakkında.

52w4500 mi alsaydım yoksa diye kara kara dusunuyorum simdi

Bende 52A756 almayı düşünüyorum şimdi sen böyle söyleyince durakladım çünkü bendede pencereye dogru bakacak mecburen.32A656 da böyle bir sorun görmedim ama hayret bu daha üst modeli olmasına ragmen nasıl oluyor.Bu 52A756 kullanan arkadaşlar sizde de da ayna şikayeti olan varmı acaba?

• quote:

Evet oldu bulutlanma yok oldu. Ama görüntü iyileşmedi. Galiba altın uçlu scart almam gerekli. Bu altın uçlu scart görüntüyü çok değiştirir mi. Şu an yakınlaşınca kumlu gibi.

Çok teşekkürler tekrar.

quote:

Gözünaydın.
    quote:

Ben altın uçlu scartı daha önce tüplü tv de denedim iyi sonuç vermişti.Şimdi samsung 32A656 ya hama marka altın uçlu scart taktım pek farketmedi.Sanırım HDMİ den aşagısı güzel görüntü vermeyecek.

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.