- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Uzun Yol Otobüs Yolculuklarında Uyku Getirecek Yöntemler....
40 Cevap7986 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2614 Mesaj
15 Nisan 2007; 0:16:22 

arkadaşlar genelde hepimiz uzun yol seyahatlerimiz için ya kendi aracımızı yada otobüsleri kullanırız...

peki ya bu sırada uyku sıkıntısı çekersek ne yapıyoruz :)
dertlere derman olacak bu topice bir şeyler eklemek istermisiniz??

benimki biraz sert bir çözüm ama otobüs yolculularında uyuak için binmeden 1 saat evel 2 tane uyku hapı alıyorum.
onun haricinde bindiğimde kesinlikle ikramlardanda almıyorumn uykum açılmaısn die :)
birde bir önceki gün hala saha maçı cabası :)

2392 Mesaj
15 Nisan 2007; 2:30:49 

Cam kenarı seçmek de önemli uyku için...

^_^

149 Mesaj
15 Nisan 2007; 8:10:16 

değişik bi yöntem

04 FCS Collection Magnum GRİ

2624 Mesaj
15 Nisan 2007; 14:11:09 

Mesela Yolculuğun yapılacağı gün pazartesiyse pazar akşamı hiç uyunmamalı.....Birde gece seyahatlerinde sinir olurum otobüsün kişiye özel ışıklarının açılmasına ya saat olmuş 02:00 niye açarsın bırakta dinlenelim.Kitap okuyacağı tutar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faivelley -- 15 Nisan 2007; 14:11:50 >

2614 Mesaj
15 Nisan 2007; 14:30:44 

işte okdr çay içerseniz ikamlarda gece kitapta okursunuz herbişeyde okursunuz :)
sanki gece uykudan uyanıp noramlde kitap okuyolar ya :)

158 Mesaj
15 Nisan 2007; 15:53:51 

Yolculuğa genelde gece çıkarım; sabah erken kalkarım, gün içinde kendimi yorarım, yola çıkmadan yarım saat önce de ayran ve bir tane de antiem veya antihistaminik alırım, gözümü varacağım yerde açarım. Eğer benim gibi otobüs yolculuklarını sevmiyorsanız kesinlikle tavsiye olunur....

2008 HONDA CİVİC DREAM OV

2614 Mesaj
15 Nisan 2007; 16:34:51 

buarada varmı 23 nisan için şehirdışına çıkacaklar?

hani 3 gün tatil ya o anlamda

600 Mesaj
15 Nisan 2007; 16:59:04 

ankara dışında okurken sürekli ankaraya gelip giderdim ve her seferinde elime bir kaç ders notu, kanun v.b. alırdım. okumaya başladıktan 5 dakika sonra göz kapaklarım ağırlaşır ve uyumaya başlardım. (belkide ders çalışma psikolojisindendir.)
özet olarak okumayı tavsiye ederim eğer miğdeniz bulanmazsa...

130 Mesaj
15 Nisan 2007; 17:32:49 

Otobüsler ile uzun yolculuk yapmadığım için henüz deneyemedim ancak uzun uçuşlarda kullandığım yöntemler epey etkili olur diye düşünüyorum:

* Yolculuktan bir saat önce iki - üç adet Anti-m yutulur. (Aslında bulantı hapı ancak uyku hapından bile etkili)

* Kulağın içine sokulan, şişerek kulağı tamamen tıkayan süngercikler kullanılır. (Uçuşlarda dağıtıyor hep, Varan Ulusoy vs de dağıtıyor diye duymuştum; yok ise her eczanede satılıyor)

* Gözler kesinlikle göz bandı ile kapatılır.

* Yola çıkmadan kaşarlı tost - koca bardak ayran ikilisi mideye indirilir

* Bebekler gibi uyunur...

111 Mesaj
17 Nisan 2007; 17:17:45 

23- ve 34 numaralı koltuklarda oturylmazsa daha rahat uykuya girilir

tcdd

394 Mesaj
17 Nisan 2007; 22:16:54 

genelde bir iki arkadaşta değinmiş, kendine filozof havası vermeye çalışan garipler gecenin bir vaktinde açarlar ışıklarını (artık saatlerce söylen dur).nasıl davranılmasını istiyorsan öyle davran. başkalarının hakkına lütfen biraz daha saygı.

Hayatta 2 şeye güveniyorum :
-Bir Aynaya Baktığımda Gördüğüme,
-Bir de Yukarı Baktığımda Göremediğime...

710 Mesaj
19 Nisan 2007; 15:06:16 

Ben de uyumamaya çalışırım Bu zevki kaçıramam

KuRban-ÇiLeK

32 Mesaj
19 Nisan 2007; 17:35:29 

ben risk alamam valla.bazen uyumaya calısıp uyuyamadığmda kesin midem bulanıo.

turuncudan iz taşıyan tok SARI
vişneye çalan koyuca KIRMIZI

2388 Mesaj
20 Nisan 2007; 8:36:13 

quote:

Orjinalden alıntı: maazsalman

genelde bir iki arkadaşta değinmiş, kendine filozof havası vermeye çalışan garipler gecenin bir vaktinde açarlar ışıklarını (artık saatlerce söylen dur).nasıl davranılmasını istiyorsan öyle davran. başkalarının hakkına lütfen biraz daha saygı.

okumaya karşı bukadar zıt bir millet görmedim arkadaş,aslında uyuyacaksında o ışık engelliyor öylemi?

2008 siyahastra sedan 1,3cdti njoy+sp
elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir
kötülere iyilik yapmak, iyilere kötülük yapmak demektir

340 Mesaj
21 Nisan 2007; 14:51:25 

quote:

Orjinalden alıntı: *GökCell*

Ben de uyumamaya çalışırım Bu zevki kaçıramam

ne zevki yaw ben yılda 5-6 kez 15 saat yol gidiyorum bıktım artık. uçakla gidicem vala

i'm spendin my time ,
watchin the days go by...

2624 Mesaj
21 Nisan 2007; 15:11:35 

Arkadaşlar geçen Mitsubishi Safir le kısa mesafe 300 km ye yakın bir yola gittim.En arkada 5 li sanıyosam o koltukların en sağdakine oturdum.Arkadan su sesine benzer bir ses geliyodu.Benzinin motora aktarıldığı yere denk geldim herhalde çok rahat uyudum.Su sesi gibi şırıl şırıl

2388 Mesaj
21 Nisan 2007; 20:47:20 

o motora benzin aktarılıyorsa gene iyi gitmişsiniz
quote:

Orjinalden alıntı: Faivelley

Arkadaşlar geçen Mitsubishi Safir le kısa mesafe 300 km ye yakın bir yola gittim.En arkada 5 li sanıyosam o koltukların en sağdakine oturdum.Arkadan su sesine benzer bir ses geliyodu.Benzinin motora aktarıldığı yere denk geldim herhalde çok rahat uyudum.Su sesi gibi şırıl şırıl

elinden geliyorsa bir ağız tatlandırmaya bak,o ağıza yumruk atmak erkeklik değildir

2624 Mesaj
21 Nisan 2007; 21:01:47 

quote:

Orjinalden alıntı: mavim1974

o motora benzin aktarılıyorsa gene iyi gitmişsiniz

798 Mesaj
24 Nisan 2007; 20:20:51 

Arkadaşlar ben otobüste uyumayı ne kadar denediysem denedim bir türlü beceremedim. 20 Nisan sabah saat 8.00 da uyandım ve Çanakkkale gezisine gittim eve geri gelmem 22 Nisan sabah saat 9.30 gibiydi ve 10.00 gibi tekrar uyudum. Tam 50 saat uyuyamadım otobüs şöförleri bile benden çok uyudu . Ama artık buna bi çare bulmam lazım. Önerilerinizi deneyeceğim.

92 Beyaz Spring

1560 Mesaj
26 Nisan 2007; 2:40:47 

otobüsle yolculuk yaparken,
ikram servisinden önce kesinlikle uyuyamam.
açlıktan mıdır nedir

çayımı içip kekimi yedikten sonra yavaş yavaş uyku bastırır, tepemdeki ışıga bi süre bakarım gözlerim kamaşır, kamaşmanın etsiyle gözümü kapatırım.
ve tekrar açtıgımda otobüs terminale varmış olur

Emptiness is power
Loneliness is pain
Serenity is might
Yet we shall be honoured
In the starforsaken night

734 Mesaj
1 Haziran 2007; 11:38:31 

bende hic uyuyamam hatta bir ilden diger ile tasınma durumunmda tam 1 haftam otobus tepelerinde ve benzinliklerde yemek yiyerek gecti o zaman bile uyuyamadım is bitti deniz kenarında gittim mileet denize bara giderken be nhep uyumusum :(

89 Mesaj
11 Haziran 2007; 22:38:29 

ben bir aralar sürekli 850 km'lik fethiye-istanbul yolculuğu yapıyordum, gına gelmişti...binmeden önce 2 tane kas yumuşatıcı kuiflex alıyordum. adapazarına kadar o uykuyla geliyordum...ondan sonrası zaten istanbul sayılır..

628 Mesaj
23 Haziran 2007; 2:38:55 

en mantıklı olan gece yolculuğu yapıp sabah erken kalkmak. ister istemez yerinizi (koltuğu) yadırgıyacağınız için yorgun ve uykusuz olmalısınız.

771 Mesaj
27 Haziran 2007; 12:37:02 

kaç saat olursa olsun uyumam, şoforle birlikte otobüsü kullanırım. kontrol edemezsem deli oluyorum.

Ford Mondeo 2004 Mk3 2.0 Ghia
Hyundai ix 35 2013

39 Mesaj
28 Ağustos 2007; 16:30:31 

Ben uzun seyehatlarde uyuyorum nasıl olduğunu bilmiyorum ama bi bakıyorum sabah olmuş

49 Mesaj
28 Ağustos 2007; 23:29:19 

ya ben hiç uyuyamam onun yerine muavini çağırırm film isterm bi keresinde 10 saatlik yolda 4 tane film izlmiştim:D
muavin usta film tak film tak adam deli olduydu ya:D
adam artık bitince otomatik taktı son filmi:D

http://www3.savasim.com/default.asp?P=Destek&OyuncuID=2172

56 Mesaj
30 Ağustos 2007; 2:19:05 

uyumak icin en onemli unsur suspansiyon ve ses yalitimi iyi bi arabaya binmelisin ve mumkun oldukca orta koltuklara oturmalisin gozunu yumduktan sonra otobusun sallanmasi uykunu getirecektir

3913 Mesaj
31 Ağustos 2007; 22:52:31 

yaw bu sorunu çeken bi tek ben varım sanıyodum. Demekki baya kişi muzdaripmiş. Beni uyutmayan psikoloji o daracık koltukta 3-5 saat esir olduğum gerçeği. Oysa şehir içi yolculuklarda uyuyabiliyorum, nasılsa bunalırsam aşağı inerim rahatlığı var.

1265 Mesaj
31 Ağustos 2007; 23:05:47 

uyumak için o koltuğu asla geri yatırmayın. yani nedense ben ozaman uyuyamıyorum kesinlike :D en iyi yöntem araçta az kişi varsa en arka 5liğe geçip uzanmak

[MacBook Pro 13'' | Intel Core 2 Duo 2.66 Ghz l 4GB Ram l 320GB Hard Drive l Oyun Canavarı NVIDIA GeForce 320M Graphics]

174 Mesaj
1 Kasım 2007; 20:36:36 

bende genelde bulantı içi bir hap alırım,hap yan etki olarak uyku yapıyor,bir güzel uyuyorum yolculuk sonuna kadar..

www.renault21club.forumotion.com-www.renault21kulubu.com-www.renault21.web.tr

5058 Mesaj
3 Kasım 2007; 0:23:11 

bende yolculuklarda hiç uyuyamam aslında uyumakda istemem ...

kas gevşetici

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi droll -- 4 Kasım 2007; 0:24:00 >

Ben Mevlana Değilim Adam Ol Gel.

426 Mesaj
3 Kasım 2007; 0:43:42 

Valla ben akşam üstü çıkarım yola inat ederim gece 4, 5 civarı dayanırım sonra vur kafayı köyde seslerler :

galh geldiq

Hee bu arada önerim mp3 çalar kalite bide kulaklık varsa içinede slov bişeler attınmı ikinci müzikte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenan24 -- 3 Kasım 2007; 0:46:14 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

11146 Mesaj
3 Kasım 2007; 10:27:58 

quote:

Orjinalden alıntı: commonwealth

kaç saat olursa olsun uyumam, şoforle birlikte otobüsü kullanırım. kontrol edemezsem deli oluyorum.

Aynen. Sana katılıyorum commonwealth.

Yahu hem otobüs yolculuğunu sevdiğinizi söylersiniz. Otobüs topiclerine yazarsınız. Hemde uyumak için akla gelmeyen yöntemler kullanırsınız. Ne adamsınız yaa. Gerçekten otobüs yolculuklarını seviyorsanız uyumazsınız. Hele hele en önde oturuyorsanız commonwealth arkadaş gibi şoförle birlikte otobüsü kullanır gibi olursunuz. İşin zevki burda. Ben de öyle yapıyorum. En önde oturmak için biletimi 1 hafta önceden alıyorum. İstanbuldan Konyaya kadar şoförün hareketlerini takip ediyorum.

Uyuyorlarmış. Peeehhhh.

@edit: zırt pırt uzun yol seyahati yapanlara sözüm yok. Bir yerden sonra devamlı aynı yol bıkkınlık verebilir.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

17 Mesaj
3 Kasım 2007; 16:27:23 

ben bi keresinde izmire gidiyordum bulgaristandan aslında istanbulluyum tatile gittim bulagaristana akrabam izmiree çalışıyordu onla gideyim dedim sadece 2 saat uyudum heycandan hiiç uykum gelmedii

31 Mesaj
4 Kasım 2007; 15:53:25 

iyi çözümler bulşmuşsunuz ama bunların hepsi tamam olsada bne genede uyuyamıyorum. 19 saat yolculuk yapıyorum. ve benim sorunum. uykumun gelmesinde değil. uykum geliyo deli gibi uykumm oluyo. gözlerim hep kapalı duruyo ama biturlü uyuyamıyorum. nedenide. otobusleri turk mühendislerinin tasarlamamış olması, gerçi günümüzde türk mühendisleri de tasarlasa farklılığa izin vereceklerini sanmıyorum ya..
tasarımdankastım, elin amerikalısı almanı 1,90 boyunda 90 kilo ağırlıgında. ona göre bir koltuk tasarlarlar, bide garanti olsun obezlerde rahat edebilsin diye daha bi büyük tutarlar ölçüleri.
hiç düşünmezler, 1,70 boyunda 60 kg ağırlığında biri, bırak nasıl uyumayı nasıl oturur.
benim şikayetim budur kardeşim. vucudum hiç rahat edemez, sürekli dönüp dururum. boynumuz herşeye karşı kıldan incedir. boyun mu kaldı ince olacak tabii. bizim otobus koltukları sayesinde boyun felcinden gideceğiz allah korusun.

...mekanizmalarla tango... ...Hayrettin BİTARAF... Seda ŞENER Çok Şeker...

11146 Mesaj
4 Kasım 2007; 23:18:20 

quote:

Orjinalden alıntı: easyway

iyi çözümler bulşmuşsunuz ama bunların hepsi tamam olsada bne genede uyuyamıyorum. 19 saat yolculuk yapıyorum. ve benim sorunum. uykumun gelmesinde değil. uykum geliyo deli gibi uykumm oluyo. gözlerim hep kapalı duruyo ama biturlü uyuyamıyorum. nedenide. otobusleri turk mühendislerinin tasarlamamış olması, gerçi günümüzde türk mühendisleri de tasarlasa farklılığa izin vereceklerini sanmıyorum ya..
tasarımdankastım, elin amerikalısı almanı 1,90 boyunda 90 kilo ağırlıgında. ona göre bir koltuk tasarlarlar, bide garanti olsun obezlerde rahat edebilsin diye daha bi büyük tutarlar ölçüleri.
hiç düşünmezler, 1,70 boyunda 60 kg ağırlığında biri, bırak nasıl uyumayı nasıl oturur.
benim şikayetim budur kardeşim. vucudum hiç rahat edemez, sürekli dönüp dururum. boynumuz herşeye karşı kıldan incedir. boyun mu kaldı ince olacak tabii. bizim otobus koltukları sayesinde boyun felcinden gideceğiz allah korusun.

Tam olarak şikayetin nedir. Koltuklar otobüs zemininden fazla mı yüksek?

2388 Mesaj
12 Kasım 2007; 11:38:04 

zeminden yüksek olmasının yanı sıra koltuk arkaları fazla yüksek,ne yaparsan yap,duvar dibinde oturuyormuş gibi,baston yutmuş gibi oturmak zorundasın

11146 Mesaj
12 Kasım 2007; 12:36:53 

Size değişik bir uyuma yöntemi. Tecrübeyle sabittir. Test edilmiştir ve onaylanmıştır.

Otogara gidiyorsunuz. Bir tane gazete alıyorsunuz. Ne gazetesi olduğunun hiç önemi yok. Bir tane de ayran içiyorsunuz. Otobüse biniyorsunuz. Hareket ettikten ve ikram servisi bitip ışıklar söndükten sonra gazeteyi koltuğun önüne, yani yere seriyorsunuz. gazetenin üzerine diz çöküyorsunuz. Başınızı koltuğa koyuyorsunuz. Mışıl mışıl uyuyorsunuz.

@edit: İkram sırasında kahve içmeyin. Uykunuzun katili olur.

Bu yöntem benim gibi uykuyu sevmeyen birini bile saatlerce uyuttu otobüste. Bilginiz olsun.

2388 Mesaj
12 Kasım 2007; 13:37:26 

quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Size değişik bir uyuma yöntemi. Tecrübeyle sabittir. Test edilmiştir ve onaylanmıştır.

Otogara gidiyorsunuz. Bir tane gazete alıyorsunuz. Ne gazetesi olduğunun hiç önemi yok. Bir tane de ayran içiyorsunuz. Otobüse biniyorsunuz. Hareket ettikten ve ikram servisi bitip ışıklar söndükten sonra gazeteyi koltuğun önüne, yani yere seriyorsunuz. gazetenin üzerine diz çöküyorsunuz. Başınızı koltuğa koyuyorsunuz. Mışıl mışıl uyuyorsunuz.

@edit: İkram sırasında kahve içmeyin. Uykunuzun katili olur.

Bu yöntem benim gibi uykuyu sevmeyen birini bile saatlerce uyuttu otobüste. Bilginiz olsun.

bu biraz yanınızdakiylede alakalı bir yöntem,yanda kılın teki varsa olmaz...
daha garanti bir yol söyleyim,
paraya kıyıyorsunuz çift koltuk alıyorsunuz

11146 Mesaj
12 Kasım 2007; 15:08:01 

quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

bu biraz yanınızdakiylede alakalı bir yöntem,yanda kılın teki varsa olmaz...
daha garanti bir yol söyleyim,
paraya kıyıyorsunuz çift koltuk alıyorsunuz

Valla eğer dolmuş misali gidiyorsan eğer, paraya kıyıp çift koltuk alsanız bile boş koltuğu size yedirmezler. Alırlar yoldan ihtiyar bir amca veya teyze. Sevaptır oğlum. Gitsin bu koltukta derler. Üstelik senin koltuk üzerinden birde para kazanırlar. Sen istediğin kadar cıngar çıkar.

Yaşanmış bir olaydır. Biliyorum.

2388 Mesaj
13 Kasım 2007; 16:14:49 

quote:

Orjinalden alıntı: topaz42

Valla eğer dolmuş misali gidiyorsan eğer, paraya kıyıp çift koltuk alsanız bile boş koltuğu size yedirmezler. Alırlar yoldan ihtiyar bir amca veya teyze. Sevaptır oğlum. Gitsin bu koltukta derler. Üstelik senin koltuk üzerinden birde para kazanırlar. Sen istediğin kadar cıngar çıkar.

Yaşanmış bir olaydır. Biliyorum.

''gelin sevaba ortak olalım ozaman verin paramı '' diyeceksiniz o halde...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Diğer Motorlu Araçlar Genel » Uzun Yol Otobüs Yolculuklarında Uyku Getirecek Yöntemler....
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.654